Melyek a legtartósabb országúti felnik? Alu vs. carbon?

1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2013.01.01. 18:34 kgyula 

  • kgyula avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 19
Témaindító kérdés:

Tapasztalatotok szerint melyek azok az országúti felnik, melyek leginkább bírják nyolcas nélkül a kátyúkat és egyéb ütéseket, illetve ebből a szempontból van-e különbség szénszálas és alu alapanyagúak között? Köszi!

Elküldve: 2013.09.06. 13:44 airborne 

  • airborne avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 168

En kezzel fuztem dt kullokkel es dt anyaval meg 5700-as 105 aggyal ryde flyer felniket, meg nem probaltam, de mar kicsit megbantam, h nem ambrosio vagy gipiemme felnivel fuztem, de majd meglatjuk. Esetleg valakinek van valami tapasztalata ezzel a felnivel? (rigida flyer)

Elküldve: 2013.04.16. 12:09 Kocolle 

  • Kocolle avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

Szerintem a felhasználási területe nagyban befolyásolja a tartósságát, de a nagyon könnyű karbon kerekek, csak kb olyan 70 kg.-os testsúlyig használhatók hosszú időn ( évekig )keresztül biztonsággal!! A Campagnolo kerekei a legjobbak ár-érték-teljesítmény arányban!!Nekem a 80 kg-os súlyommal az ez előtti Scirocco G3 szett kb.28-30 ezret ment centírozás,zsírzás, meg minden nélkül,és amikor eladtam a bicóval együtt, még akkor is gyönyörűen forogtak!! A mostani Sciroccom-ban még csak 1200 van, de a hét végén megfogtam vele egy csatornanyílást, ahol akkorát ugrott a bringa, hogy a km órám felfogató gumigyűrűje egyik oldalt leugrott a helyéről, de a kerekek meg se nyekkentek, 'hál isten!! Ez az én szubjektív véleményem, de ha már volt ilyen kérdés, gondoltam megírom!!

                 Hátszelet:
                              Köcölle

Elküldve: 2013.04.16. 08:51 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

sőt, mondok jobbat, vuelta airline vagy rodi vagy mittomén milen néven vannak ma már.. dögkőnehéz..

plusz, lehet akármilyen felnid, ha szar küllővel trehányul van fűzve.. szóval küllőből sem kell a rossz :)

rose-nak van pár kézzel fűzött kereke, rel. olcsón, igaz, nehezek..

http://www.rosebikes.hu/products/technika/kerekek/orszaguti-kerekpar/orszaguti-kerekpar/?page=1&viewtype=list&count=16&order=aprice#anchor_products

tessék, van ott vuelta (extreme) airline felnire fűzött tiagra-105-ultegra agyas cucc is :)

Elküldve: 2013.04.16. 08:43 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

Khamsin nagyon jó, Fulcrum 7 szintén.

Ha jobban prefarálod a kézzel fűzött kerekeket, wheeldoctort keresd, neki van asszem shimano 105 agyas gipiemme tecno felnis szettje.

egyébként mavic open sport, gipiemme tecno, ambrosio excursion, régebbi rigida felnik (ultimate power) nagyon jók tudnak lenni.

a pille felnikkel vigyázz, vagy gyengék vagy nincs oldalfaluk..

Elküldve: 2013.04.13. 20:13 h@@@pla 

  • h@@@pla avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 9

http://www.youtube.com/watch?v=7ZmJtYaUTa0 ... hat, ennek eleg jo kerekei vannak :)

Elküldve: 2013.01.01. 20:36 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

Ambrosio Excursion

Elküldve: 2013.01.01. 18:43 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

Boldog tulajdonosa vagyok egy alapszintű Campagnolo keréknek, Khamsin a nevük, szépek, nem is túl nehezek. Szó szerint lehet ütni-vágni őket, jó 5000 km után sem kellett hozzájuk nyúlni.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!