Melyik a jobb: Neuzer Nelson 30 vagy Hauser Galaxy?

Linkelt termékek: Hauser Galaxy, Neuzer Nelson 30
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2011.04.23. 13:14 raufb 

  • raufb avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Többnyire aszfalton való túrázáshoz mennyire jó a Neuzer Nelson 30-as. A 2011-es modellt néztem. Ebben a kategóriában, kb. ennyiért Hauser Galaxy biciklit néztem, sajnos ettől többet nem tudok rászánni, de amire nekem kell, ezek szerintem megfelelnek. Szerintetek melyik lenne a jobb választás?

Köszi!

Elküldve: 2014.08.03. 12:47 CsonkaBence 

  • CsonkaBence avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Nyomjál be egy termék összehasonlítást, és majd akkor kiderül, de szerintem a Neuzer megbízhatóbb, jobb! Nekem is Neuzer Nelson 30-asom van 2012-es évjárat, ezért tudom, hogy egy jó kerékpár, persze az árához képest.

Elküldve: 2012.04.03. 12:18 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@raufb: Belépő szintű mindkét bringa, de nincs ezzel különösebb baj. Vannak gyenge pontok (eléggé kényelmetlen a nyereg és a kormánymarkolat, rövid életű a műanyagpedál), de ezek a bajok orvosolhatók. Leginkább akkor szembesülsz ezekkel, ha hosszabb utakat is vállalsz. Ha testesebb vagy, a menetes hátsó aggyal lehet még bajod. Nagyjából 6-8000 kilométerre van "hitelesítve", de vadabb stílusban pedálozva hamarabb is eltörheted a tengelyt.

A Neuzer bringát jobbnak tartom, dupla falú kerékabroncsokkal, hetes fogaskoszorúval szerelik. A Kenda köpenyek cross country stílusúak, kicsit szélesek aszfaltra, bütykös-bordás futófelületük eléggé hangos. A Hausert általában Trinity gumikkal szerelik, azokat közelebbről nem ismerem.

Ha a minőséget és az árat egyaránt figyelembe veszem: olcsóbban valamivel jobbat kapsz: egyértelműen Neuzer.

Elküldve: 2012.04.03. 09:54 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

NEkem egy HAuser Winner a városim, nejemnek vettünk egy Nelson 30-at (rózsaszín... :D). Kb. ugyanazt tudja mindkettő - acélváz, alap alkatrészek. Városban A-ból B-be tökéletes, csodát ne várj tőle. De megbízható, és a váz nagyon tartós, ha jól eltalálod a vázméretet (kb. 15-16 colos kellhet neked), és beállítod rendesen a kormány-nyereg magasságot, akkor kifejezetten kényelmes túrázós pozíciód lesz.

Elküldve: 2011.04.24. 17:52 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@raufb: olyan eget verő különbség nincs a két bringa között, így azt tudnám javasolni, hogy válaszd azt, amelyik színe jobban tetszik :)

Talán a Neuzer specifikáció alapján egy fokkal jobb, mert duplafalú felnije van, ami erősebb, 7 fokozatú hátsó sora van, ami egyenletesebb áttéttel váltást tesz lehetővé (hátsó váltásnál nem változik sokat az áttétel, azaz nem lassul le a tekerés fordulatszám nagyon sokat a nehezebb fokozatban)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!