Mennyire tartós a Shimano BR-MT500?

Linkelt termék: Shimano BR-MT500
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2021.05.12. 18:47 Hartge 

  • Hartge avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Schimano MT200-hoz lenne kérdésem! Mennyire tartósak ezek nagyjából? Olyan 60-as tempóról ha fékezgetek vele vissza nagy ritkán, azt mennyire tolerálja? Eddig hibát nem tapasztaltam vele, jó a fékhatás, persze majd cserélném, de használnám ameddig lehet. János hegyen voltam kicsit gurulgatni semmi vadulás 80% beton, és néha azért tempóról vissza vissza fékezgettem. Eléggé melegedett a tárcsa is. Hiba nem volt a fékhatásban, de mondjuk ha megyek napi 5-10 kört bírná? Próbáltam közbe hűteni is, nem huzimbáltam ész nélkül.

Köszi minden infót. Tudom cseréljem Deore XT-re.

Elküldve: 2021.05.13. 05:21 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

Szerintem hazai körülményekre átlag (aszfalt, XC) felhasználáshoz nem nagyon kell komoly fék. Itthon nincs is akkora aszfalt lejtő, ahol egy mondjuk 75kg-os bringás csomag nélküli bicóval meg tudna sütni egy féket. Mondjuk egy jobb tárcsa többet számít, mint hogy MT200, vagy Deore. Melegedni pedig meglepően gyorsan melegszik a tárcsa. Egy sima 100 méter 10%-os lejtőn mondjuk 40-ről állóra fékezel, utána már simán megégeti az ujjadat! De ez teljesen normális. A kezednek már a 100 fok is forró. A féknek az még semmi! Amúgy láttam én már 500e Ft fölött karbon XCO gépet is gyárilag Alivio fékkel szerelve és simán bírta a versenyeket is! Amúgy egy Deore, vagy SLX bőven elég. Az XT érdemben már nem tud többet, mint az SLX. (Csak azon már a nyomáspont is állítható.)

Elküldve: 2021.05.12. 21:42 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Hát teljesít-teljesít, de ott a lutri hogy egyszercsak vagy eldurran melegtől a dugattyú, vagy elköpi az olajat, vagy a kar adja be az unalmast, nem lehet tudni, aztán ott vagy hirtelen fék nélkül egy "fékezni való" helyzetben.. Könnyű XC-hez viszont már a sima Deore széria is jó. Sokat számít az is ha okosan használod a féket, pl. ahogy írtad is.

Elküldve: 2021.05.12. 21:03 Hartge 

  • Hartge avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Köszönöm. Ahhoz képest egész jól teljesít, érdekes. Mire érdemes feljebb menni egy Deore XT szett már könnyű XC-hez jó?! Még XC-nek se mondanám, mert haverokkal nem nagy tempóba 2 havonta lejövünk szigorúan zöld pályák 30-40es tempók, semmi dara. Mondjuk úgy nagyon light MTB, de oda meg drága féket nem akarok venni.

Elküldve: 2021.05.12. 20:31 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Sokat ne várj tőle, ez túrázgatásra meg könnyed használatra szánt fék.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!