Mennyit érhet egy 1990-1991-es Deore XT hátsó váltó?

1-14 (14 hozzászólás)

Elküldve: 2013.08.02. 01:06 llaszlo 

  • llaszlo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 90
Témaindító hozzászólás:

Szerintetek mennyi lehet az értéke egy 90-91es Deore XT hátsó váltónak ami jó állapotban van? Néztem az újabb modelleket (2004-től) és úgy 8e-től már kaphatóak. Reális ár lehet érte 5-6000Ft? Vagy azért többet is ér vagy még ennyit sem? 7 sebességes, tehát erre fejleszteni már nem nagyon lehet.

Képek: http://www.disraeligears.co.uk/Site/Shimano_Deore_XT_derailleur_(M735_SGS)_files/IMGP7175%20(1)-filtered.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3519/3727635308_1580d34536_b.jpg

Elküldve: 2013.08.08. 01:12 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@llaszlo: mennyi?:O ennyiért majdnem 2-öt veszek:D

Elküldve: 2013.08.08. 01:11 llaszlo 

  • llaszlo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 90

Most látom, hogy valaki véletlenül rosszul licitált, amit jelzett is az eladónak, de az nem foglalkozott vele. De, akkor is elgondolkodtató, hogy volt aki 9000Ft-ot adott volna ezért a cuccért.

Elküldve: 2013.08.08. 01:07 llaszlo 

  • llaszlo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 90

@Makky: Hát ha egy ilyen hajtókar elmegy ennyiért (én 5200Ft-ért vettem, igaz 170-est), akkor tényleg lehet olyan hülye aki megveszi 20e-ért azt a váltót. A 175-ös netes boltokban már 7000-ből meg van szállítással. Erre meg még a szállítási költség is rámegy.

http://sport.vatera.hu/kerekparozas/kerekparalkatresz/kerekparhajtas/hajtomu_shimano_fc_m171_175mm_1783074278.html?bk_medium=selfpromo&bk_source=gravity_vatera&bk_campaign=gravity&bk_content=item_page&bk_referral=http%3A%2F%2Fsport.vatera.hu%2Fkerekparozas%2Fkerekparalkatresz%2Fkerekparvalto%2Fshimano_deore_xt_hatso_valtoszett_a_legritkabb_1784106569.html&bk_term=hajtomu%20shimano%20fc-m171%20175mm

Elküldve: 2013.08.03. 20:12 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@llaszlo: Persze. Vannak ilyen gyári alátétek is. Szerintem külön is lehet venni. Pl. Tiagra első váltóból nem is gyártanak vékonyabbat, csak a vastagabbat eleve alátéttel adják.

Elküldve: 2013.08.02. 16:30 llaszlo 

  • llaszlo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 90

@Makky: Igen nagy, de az eBayen is vannak ilyen elszállt árak. Főleg a németet néztem, ott is akár ilyen 10-12e-ért mennek az ilyen régi váltók is. Most az eBayen találtam egy első és hátsó váltót szállítással együtt kb 6000Ft ha sikerül jól licitálnom. :)

Ha a vázcső kisebb átmérőjű, mint a váltó bilincs, akkor azt lehet kompenzálni hajlított alátéttel amit a bilincs alá teszek?

Elküldve: 2013.08.02. 16:02 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@llaszlo: Nagy az .sten állatkertje! :) Szerintem 8-as XT-ből jobban ki lehet fogni jó vételt. Én pár éve vettem 5500-ért rapidfire váltókart (bal+jobb). Vagyis durván egy 10e-ből megvan a váltó+váltókar. Csak türelem kell hozzá és talán találsz. Egyébként 8e-ért pedig már 9-es Shadow XT-t is vettem, szóval annál többet tényleg nem ér! Illetve 9-es XT váltókart is vettem már 5e-ért, igaz csak felet.

Elküldve: 2013.08.02. 14:57 llaszlo 

  • llaszlo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 90

@Makky: Te is láttad a vaterás hirdetést? :)

Vilmos: Nagyon nincs. Főleg egy technikai sportnál ahol 20 év igencsak sok idő. Írtam neki, hogy 20-22e-ért már zsír újat lehet kapni ami a legmodernebb. Arra már nem reagált csak simán törölte a kérdéseimet. Pedig jó lenne egy ilyen vagy egy LX-es jó állapotú 7-es váltó, de ennyiért nem kell.

Elküldve: 2013.08.02. 14:55 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@llaszlo: az igen:D de a csávó nincs tisztába az amortizáció fogalmával:)

Elküldve: 2013.08.02. 14:39 llaszlo 

  • llaszlo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 90

@llaszlo:

Azért a hozzá írt "marketing" se semmi. :D :D Ráadásul rövid karos ami miatt csak max 28-as lánckerékkel használható.

"Shimano Deore XT Hátsó Váltószett ,A legritkább.

ELADÓ A KÉPEN LÁTHATÓ SHIMANO DEORE XT sis VÁLTÓSZETT (HÁTSÓ VÁLTÓ ÉS HOZZÁ TARTOZÓ 7 FOKOZATÚ VÁLTÓKAR) A VÁLTÓKARON ÉS A VÁLTÓN IS APRÓ KARCOK TALÁLHATÓK , A MŰKÖDÉST EZ NEM BEFOLYÁSOLJA. ILYET MÁR GARANTÁLTAN NEM KAPSZ!

EZ A 90 ES ÉVEK VERSENYGÉPEINEK VÁLTÓJA ÉDESAPÁM KERÉKPÁRJÁNAK BONTÁSÁBÓL, 10 ÉVE GARÁZSBAN ÁLLT A GÉP ÍGY NEM EGY AGYONHASZNÁLT DARABOT VÁSÁROLSZ HANEM EGY MÁR NEM KAPHATÓ ÖRÖK ÉLETŰ XT VÁLTÓSZETTET AMI MÉG JAPÁN GYÁRTMÁNY ÉS MÉG VAN BENNE ANYAG. SEMMILYEN MAGYAR VAGY KÜLFÖLDI OLDALON JELENLEG ÍGY KOMPLETT SZETTBEN NEM LÁTTAM.CSAK RÁNÉZEL ÉS VÁLT. HA A KNIGHT RIDERBŐL KITT KERÉKPÁR LETT VOLNA, EZ LETT VOLNA A VÁLTÓ AMIT HASZNÁL.

A TERMÉKET BUDAPEST 17. KERÜLETÉBEN SZEMÉLYESEN ÁT LEHET VENNI ÁLTALAM MEGADOTT CÍMEN ,VAGY 600 FORINTOS KÖLTSÉGEN POSTÁZOM ELŐRE UTALÁ UTÁN."

Elküldve: 2013.08.02. 14:35 llaszlo 

  • llaszlo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 90

@llaszlo: A képek csak azért vannak ott, hogy melyik típusról van szó.

Amúgy lehet, hogy 1993-as, mert még akkor is ezt a modellt gyártották, 94-től adtak ki újat. A vaterással próbáltam alkudni megírtam neki, hogy igencsak túlárazta és ha normális áron adja, akkor érdekel. De kvázi el lettem hajtva, hogy hülye vagyok.

Elküldve: 2013.08.02. 14:32 llaszlo 

  • llaszlo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 90

@Vilmos23: Én is max 6000-et adnék érte, de csak azért, mert tudom, hogy nagyon brutál jó váltó és nekem nincs szükségem jobbra. Viszont láttam eBay-en 10-12000-ért magyar hirdetőket, vaterán meg 20e-ért hirdeti valami "hüle". Igaz ahhoz van egy XT SIS váltókar is :) Aminek a valódi értéke erősen a nullához konvergál, igaz ez elnyűhetetlen.

Elküldve: 2013.08.02. 12:24 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@llaszlo: Szia! Az ár általában az állapot függvénye mert ugye minél jobb annál több pénzt kérhet érte a tulaja.Ha 7 sebességnél többre nem képes akkor a plafon max 5K legyen akármilyen csili-vili. Kép alapján elég megkímélős de mivel nem tud többet hiába.De inkább az a 3-4 ezres tartomány amit a kolléga mond mert már láttam 5-6ért is 9 sebességes XT is jó állapotban. Az jó a 7 és 8 sebességhez is.

Elküldve: 2013.08.02. 12:18 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@llaszlo: Annyit ér amennyit adnak érte! :) Szerintem 3-4-nél többet nem. (Én régi, de már 8-as XT-t adtam el pár éve 5000-ért. Karcmentes állapotban!)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!