Merida 2014 Crossway 05-V vs. Kelly's Coach Helix 2013?

Linkelt termékek: Kellys Coach, Merida Crossway 5-V
1-31 (31 válasz)

Elküldve: 2014.05.14. 13:48 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25
Témaindító kérdés:

Merida: http://bikefun.hu/product/merida-2014-crossway-05-v-fekete-sarga Kelly's: http://tuttibringa.hu/akcios-kerekparok/cross/kelly-s-coach-helix-2013-detail

Pár dolgot amit tudtam magam is összehasonlítottam a két bringán. Tetszik mindkettő külsőre, főleg a Merida. De mivel kezdő vagyok, így nem minden dolgot veszek még figyelembe és a google sem talál meg mindent. Szívesen fogadok pro/kontra véleményeket vagy csak szimpla melyiket választaná valaki.

Elküldve: 2014.05.15. 23:04 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Onei: Heló! Szerintem hagyd a fenébe a teleszkópot. Az is csak a hibalehetőségek számát és a bringa tömegét növeli, miközben semmit nem ér (tapasztalatom szerint) Ráadásul csúnya is. Az aszfalt hibáit általában a legolcsóbb, legegyszerűbb rugós villák(teleszkópok)mozogják ki a legszebben, ott állítólag egy ilyen-olyan levegős, olajcsillapításos, méregdrága teleszkóp nem segít semmit. Az én volt trekkingemben egy Suntour NCX-D RLO teleszkóp volt, ami nem a legalapabb,de még sima olajos-rugós akármi. Az az ég világon semmit nem ért, még legkisebb előfeszítésre állítva sem, pedig nem vagyok könnyű, 73-75Kg, ezért általában lockolan használtam, úgy meg marhára rázott, mert ugye teljesen egyenesek egy teleszkóp szárai. Ha mindenképp kell az extra kényelem, akkor mondom, hogy a Suntour Swing shock rugós villákat viszont dícsérik a használóik, nem olyan nehezek és karbantartásigényűek, mint egy normál teleszkóp, szépen mozognak az úthibákon, nem lötyögnek fékezéskor és még jól is néznek ki(szerintem). A bikecentral. hu-n található elég sok szép trekking váz, de ahogy előttem is mondták, az építés a legköltségesebb mindegyik lehetőség közül, de legalább elégedett leszel a végeredménnyel.

Elküldve: 2014.05.15. 21:16 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@OKdoki: Azt a Merida 20 MD-t én is nézegettem. Nem értem miért csak Pesten árulnak használtan kerékpárt. :) Még van egy kis időm körül járom még a témát, olvasgatok így jobban belelátok az alkatrészekbe is. Tőlletek is folyamatosan tanulok itt. És így ahogy látom ez a fejlesztés téma kilőve. Meg hát naponta jöhetnek be újjabb apróhírdetések is.

Elküldve: 2014.05.15. 19:09 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@OKdoki: Szóval, ha van a fenti jellemzőkkel bicikli 100-110 között azt érdemes megvenni. Még mielőtt pontosítanának, a fogaskerekek általában 2 láncot is kibírnak mire kopásuk zavarni kezdi a váltást. A váltó szerkezetek és a karok többet. Talán a Revoshiftes élettartama a legkisebb, de az a legolcsóbb is. Simán elképzelhető, hogy neked csak láncot kell cserélni 10 000 kilométer alatt. Már ha karbantartod. Ami elsősorban az olajozást jelenti. Több szerelő is azt mondta nekem, hogy a vegyszeres tisztogatás nem növeli az élettartamot, sőt. Igazából a villa lehet a leggyengébb láncszem, de sokszor a legolcsóbbak is bírják legalább addig, mint egy olcsó-közepes.

Elküldve: 2014.05.15. 18:55 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Találtam én többet is, csak az a baj, hogy mindegyik messze van Szabolcstól. Pl. ez http://apro.bikemag.hu/browse/tura-trekking/kerekpar-vaz/merida-crossway-20-md-l230102.html Egyedül a nyeregtől szabadulnék meg. Ad sárhányót, csomagtartót, kormányszarvat, és ez már azért jó bicikli, de minimum egy vonatjegy lenne a megnézése, és visszafelé meg fizethetsz a biciklire is. Igaza van pirellinek, ha fejleszted, egy minőségi ugrás pénzügyileg nem éri meg. Több tízezer forintos alkatrészekkel hamar eljutsz +100 000 forintig. De ezt nem kell azonnal megtenni, ami előny. Igaz, 200 ezerért már nagyon jó biciklit kaphatsz, de erre most nincs pénzed. A fejlesztgetés egyetlen mentsége, hogy magadra szabhatod, viszont a váz marad az alap. Ami nem feltétlen baj, viszont a drágábbak általában kifinomultabb vázat adnak. A hozzád közelebbi boltokban már megkérdezted, hogy nincs-e valamilyen akciós bringa? Ha egy Alivio hátsóváltós, Suntour NEX-es villával, ami speed-lockos, 8 sebességes, legalább Shimano EF51-es váltókarokkal, első váltó nem számít annyira, mert olcsóbb cserélni Aliviora. A hajtókar is átlagos lesz, de a te súlyod és a valószínű felhasználásod alapján egy négyszögtengelyes is kiszolgálhat 4-5 ezer kilométert. Utána a kopás miatt érdemes lesz cserélni a monoblokkot, hajtókart lánctányérral, láncot és a hátsó lánctányérsort. Ezt egy sokkal minőségibb kerékpáron is meg kell tenni, általában 10-15 000 között, de lehet, hogy hamarabb.

Elküldve: 2014.05.15. 17:19 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@perelli: Oksa megpróbálom. Csak még előtte megnézek egy méretpróbát valamelyik üzletben mert most mértem meg a belső lábhosszom és ezek szerint 48-as váz jó nekem. Kicsit meglepődtem, de majd kiderül.

Elküldve: 2014.05.15. 16:30 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Onei: alkudj meg a Spyderre. Kiindulási árat írnak, mondjál 100-at. 105-110-ben megállapodtok.

XT váltós, NCX teló, Rigida Zac 2000 felni, Conti Comfort gumi.

A többi cucc Alivio, de 3x9-es, fejlesztheted egyenként.

Elküldve: 2014.05.15. 15:41 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@perelli: Mindig elbizonytalanítasz. Amikor úgy gondolom, hogy döntöttem valamelyest, akkor jössz és olyan érveket sorolsz fel, amelyek további gondolkodásra intenek. Na de van még 2-3 hetem, mert utánna már kellene egy rövid túrára az új bicaj. Így még böngészek bikemag meg hasonló oldalakon is.

Elküldve: 2014.05.15. 15:29 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Onei: tapasztalatból tudom, pont így voltam én is. Beszámíttattam a régit, még így is jobban megérte, mint fejleszteni. Ráköltesz egy csomó pénzt, és közben még mindig gyengébb bringád van, mintha cserélnéd jobbra. De mutattunk jobb ajánlatot.

Elküldve: 2014.05.15. 15:27 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Onei: az a probléma, hogy nem tudod, illetve csak úgy mehet, ha cseréled a fél bringát.

Pl. váltásnál tutira cserés a hátsó agy, a fogaskoszorú, a váltó, a lánc, váltókar.

Ha tárcsaféket akarsz, ezek a vázak általában nem fogadnak,a teleszkóp stb. Ha 50-200 km-t szeretnél tekerni, vegyél jobbat, mindegy hogyan, használt vagy akciós, de belépőt ne, a listaárat meg tényleg felejtsd el. Még akkor is jobban jársz, ha a Spydert veszed, és lecseréled a vázat később. ;)

Elküldve: 2014.05.15. 14:33 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@OKdoki: Ezen gondolkodok én is, hogy lehet egyenlőre ez is megfelel az én igényeimnek és ha kevés akkor fejlesztem.

Elküldve: 2014.05.15. 14:24 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Most egy hétig rossz idő lesz. Ezt szándd rá a böngészésre. Vannak alap preferenciáid. 100 ezer, új bicikli, lehetőleg szállítási díj nélkül, stb. Ha nem lesz más akkor vedd azt amelyik addig is tetszett. Biciklizni lehet azzal is. Majd ha az igényeid is változnak, építkezni kezded.

Elküldve: 2014.05.15. 13:38 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@perelli: Értem. És az milyen, ha veszek egyet és azt kezdem el fejleszteni? Úgy lenne nem olyan megterhelő egyszerre.

Elküldve: 2014.05.15. 13:09 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Onei: szóval hasonlókat kell vadászni.

Elküldve: 2014.05.15. 13:08 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Onei: természetesen a bringalandosra írtam (ez az eredeti ára volt), a specifikációja miatt linkeltem be, de már tárgytalan.

Elküldve: 2014.05.15. 13:05 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@Onei: Kár! Sajnos ez benne volt a pakliban.

Elküldve: 2014.05.15. 13:01 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@OKdoki: Válasszoltak is, hogy ez a termék már nem vásárolható.

Elküldve: 2014.05.15. 13:01 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@perelli: Ez már kicsit borsos ár.

Elküldve: 2014.05.15. 11:30 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@OKdoki: Írtam is nekik egy levelet, kíváncsi vagyok a válaszra.

Elküldve: 2014.05.15. 10:27 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

http://www.bikepedia.com/quickbike/BikeSpecs.aspx?year=2008&brand=Specialized&model=Crosstrail+Sport

Versenyképes ajánlat. Ha a Deore az nem is mai Deore. De a 3x9 bármikor fejleszthető most is. Szászor ezt venném, mint egy mai belépő bringát.

Elküldve: 2014.05.15. 09:58 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@Onei: Igen, ez valóban megnehezíti a dolgokat. Egy telefont, e-mailt megér! Mondják el milyen a felszereltsége. Mi a váltó rendszer, villa, nyereg típusa. Esetleg egy képet is kérhetsz tőlük. Ha megadják a konkrét típust, akkor rákereshetsz az interneten. Egy biztos, a 2014-es sorozatban 145 000 forint a legolcsóbb Crosstrail. Ha a felszereltsége nagyon hasonló, akkor ez elfogadható kedvezmény egy olyan új bicikliért, aminek a nagy hibája, hogy porosodott valahol az üzletben. Persze az gyanús, hogy ennyi év alatt akár akciózva sem vitte el senki, de lehet, hogy ez csak véletlen.

Elküldve: 2014.05.15. 09:03 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@OKdoki: Sajnos az a gond, hogy Szabolcs megyében lakok és a legtöbb bringa Budapest vagy dunántúl és bizony oda elmenni plusz költség. Ami, így az árba beleszámolható. De még nézelődök.

Elküldve: 2014.05.15. 08:55 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

A Bringaland hirdet egy Specialized Crosstrail 2008-as kerékpárt 52-es vázméretben 94 900-ért. Ha budapesti vagy, a helyszínen megnézném a helyedben melyik változatról van szó. De előtte beszélnék velük telefonon. http://apro.bikemag.hu/browse/orszaguti/kerekpar/legjobbat-a-legjobb-aron-specialized-kerekparok-bomba-aron-friss-keszlet-hatalmas-valasztek-l228337.html

Elküldve: 2014.05.15. 06:26 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@perelli: Tetszik, elmentettem a könyvjelzőkhöz és még nézelődök.

Elküldve: 2014.05.14. 18:42 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Onei: erről a bringáról semmit nem tudok, de nem lehet olyan szar, hogy ne érje meg jobban, mint egy 3x7-es menetes rendszer. Alivio+XT

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=185374

Szerintem neked pont jó, és a méreted is az 50-es kb.

Elküldve: 2014.05.14. 18:37 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@perelli: Értem. Ez a 100k Ft, olyan lélektani határ nekem. De azért megfogadom a tanácsod nem kapkodom el és szétnézek a használt bringák közt, sose tudni lehet találok valamit.

Elküldve: 2014.05.14. 17:00 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Onei: értem én. Nem is profizmusról van szó. Viszont amiről te írsz (50-200 km), az már inkább Alivio-Deore szint. Nem tudom, megengedhetsz-e magadnak és ennyit szánsz rá, vagy ez a határ, de vagy most költesz rá pár tízessel többet, vagy később rossz esetben a "gatyádat" is. Érdemes lenne vadásznod egy újszerű, megunt bringát, de még egy páréves, megkímélt osztrákoktól behozott 3x9-es full deore, V-fékes KTM bicajt is megkapsz hasonló árban. Nem tudom, Horika vagy Atis mennyit adott a Scottért, de érdemes rákérdezned itt, hol vették.

Pl. ezek az alap teleszkópok nem ekkora túrákra vannak. Ehhez minimum egy NCX-D kellene, vagy akkor inkább merev villa.

Elküldve: 2014.05.14. 15:34 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@perelli: Olyan 50-200 km-es túrákra szeretném használni, inkább aszfalt, nem széttaposni, de azért haladni, egy Neuzer MTB-fog váltani. Én nem vagyok még vér profi, nekem még ez is hatalmas ugrás lesz és ugye ez 28"-as, amivel azért jobban tudok majd haladni. A váltókat azokat én is így értékeltem a neten olvasottak alapján.

Elküldve: 2014.05.14. 14:51 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Nem igazságos az összehasonlítás. A Kellys 24 ezer forinttal drágább listaárú kerékpár, ha hozzávesszük még a bringák idei drágulását is, majd 30-cal lenne több.

Pl.:

3x8 sebességes váltás vs. 3x7.

Hátsó váltó: Toutney-Acera Váltókar: Revoshift vs Fire Plus Hátsó agy és fogaskoszorú: 7-es menetes vs 8-as kazettás.

Szerintem kétség nem férhet hozzá, melyik éri meg jobban, inkább az, találsz-e még a Kellysnél nagyobb akciót 2013-as cross trekkingből.

Kérdés, mire szeretnéd használni, de én tennék még picit hozzá, és vennék egy jobb kerékpárt, vagy inkább néznék újszerű használtat.

Elküldve: 2014.05.14. 14:50 Onei 

  • Onei avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 25

@icebear85: Hát igen nem semmi kis gép. Én még várok az ilyen komolyabb bringával, megnézem ezt mennyire tudom kihasználni. Akkor gondolom, jó tapasztalatod van a Kellys-el.

Elküldve: 2014.05.14. 14:47 icebear85 

  • icebear85 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 5

Én Kellyst vennék. Nekem a szívem csücske a Kellys. Most egy Kellys MTB-om van, és hamarosan én is crosst veszek. Nekem a kiszemelt:

http://tuttibringa.hu/kerekparok/cross/ferfi/kelly-s-phanatic-70-detail

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!