Merida Big Nine 40D vagy Merida Big Seven 300 ?

Linkelt termék: Merida Big Nine 40D
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2015.08.10. 17:13 silver14 

  • silver14 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Mind a ket bicikli hasznalt volna. A big nine 40-el kb 30 km-t tekertek es a big seven 300-al pedig nem tmondtak meg pontosan.Oszinten a big seven 300-at vennem, mert sokkal jobbakat irnak a felszereleserol, de nem tudom, hogy mennyire van kihasznalva s big nine az szinte uj. A masik hogy, az big nine-nak l a vazmeret es a big seven-nek 48 cm, en 184 cm magas vagyok s nem tudom melyik volna jobb nekem. Itt a ket link a fotokkal: http://olx.ro/oferta/bicicleta-merida-big-seven-300-roti-27-5-ID4qq9m.html#c0e7f9bc39 http://olx.ro/oferta/merida-big-nine-29-ID4qwxi.html#883cbc21a7 Szerintetek melyik legyen? Ja es big nine kb. 120 000 ft es a big seven 118 000 ft lenne.

Elküldve: 2015.08.10. 20:09 silver14 

  • silver14 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Ertem! koszi! :) Meg egy kerdes: szerinted milyen ez a promax decipher fek? Nem irnak tul jokat, rezonal, nyikorog stb., lehet varosban hasznalna nincs annyira kihasznalva s nem lennenek ilyen gondok ?

Elküldve: 2015.08.10. 18:46 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@silver14: Városban valószínűleg mindegy lesz. Válaszd amelyik szimpatikusabb.

Elküldve: 2015.08.10. 17:50 silver14 

  • silver14 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Igy adta meg az elado a mereteket. Interneten utana nezve a 48 cm az amit te irtal es l meret 19-20"-et jelentene. Ezek szerint nine volna meretben a megfelelobb, mert en se vagyok kicsi, 184-185 cm magas vagyok. Inkabb varosban hasznalnam egyetemre jarni, de amikor otthon vagyok, ott eleg rosszak az utak(nincs le aszfaltozva) es hegyvideken lakom szoval eleg sok az emelkedo es ahol jarok egyetemre ott is van par jo emelkedo, ezert akarok ilyent es nem varosit. Esetleg enyhe terepre mennek, itthon fel az erdore, de ott is inkabb uton, nem a fak kozott.Remelem erthetoen irtam le, hogy kb. mire is hasznalnam. :)

Elküldve: 2015.08.10. 17:33 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@silver14: gondolkodom mi akar lenni az a 48 cm vázméret egy Merida MTB esetében? Így nem szokták megadni. Országútinál igen, bár már ott is elhagyják a centi mértékegységet, de az még OK lenne. Viszont az oútinál az nagyon kicsi lenne neked, mivel az a legkisebb férfiméret szokott lenni, már annál akinek ilyen széles a modellpalettája. Szerintem a váz nyeregcső hossza akar lenni "kézzel" mérve. Kérdezz rá! De ez a legvalószínűbb. Ilyen mérethez hasonló (azaz 47 cm) a 18,5-s méret a Big Seven esetében. Azt mondanám, neked pont alulról súrolja a minimumot. Sportosan kicsi, de már jó. Ideállásabb lenne a 20-as a Merida BigSeven esetében. De függ a belső lábhosszodtól is. Ha meghaladja a 85 centit akkor inkább a 20-as. A BigNine-nál is furcsa, hogy L-esnek hívják a méretet, 15, 17, 19, 21, 23 helyett. Valószínűleg 21-esre gondolnak. Ez jobb lesz méretben, de itt is megérne egy próbát a 19-es. Egyébként, ha komolyabban akarod terepen használni a 300-as felszereltsége előny lehet.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!