Merida Crossway 20-MD fejlesztés

Linkelt termék: Merida Crossway 20-MD
1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2013.08.06. 14:22 norbb27 

  • norbb27 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16
Témaindító kérdés:

Segítséget kernek , van egy 2013 20md bringám.Majus 10 vásárolt. Szeretnék Rajta fejleszteni. Az elképzelésem deore hátsó váltó, alivio treking hajtómű, jó Shimano lánc, Avid bb7 fékek , Avid fekkarok, alivio rapid fite váltó karok. Kérdésem az lenne hátsó tengelyre rámegy e 9 fogaskerék vagy cserélni kell a hátsó tengelyt? Ill deore váltott 8 fogaskerék sorra belehet hangolni?

Elég láma vagyok a témában, mikor bementem a bicilki boltba mondtam az eladónak 100kg hoz olyan bringát szeretnék ami birja a terhelést nem lesz vele gond . Mondtam neki havi 500km körül fogok tekerni es per pillanat max150e tudok kiadni. Ezt a bringát ajánlották. Mar tekertem vele 1400 km Már nyekereg Rendesen. Aszfalton tekerek , Esetleg lenne megfelelőbb össze állítás ami alkalmasabb lenne azt is olvasnám. Köszönöm előre is a segítséget!

Elküldve: 2013.08.06. 17:20 norbb27 

  • norbb27 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16

Fogalmam nem volt a bringa árakról, tudtam volna elező évi modelleket 30-40% olcsóbban is meglehet kapni biztosan 2012 vagy 2011 modelt választók. Azt hittem 140e ft-ért már frankó bringát vettem. Nem gondoltam volna legolcsóbb hajtókar karral, 1500 ft lánccal van felszerve. Egészen addig míg nem jöttek elő a hibák. Pl váltási gondok , gondolom már a lánc is elkopott, megnyúlt. Átlag sebességem 27-32 km vissza esett 20-25 km\h. Lehet Continental touring plus 622-40 gumi is közre játszik.

Konkrét kérdésekre is Megköszönném a választ. 9 hátsó sor nem megy fel a hátsó agyra akkor 8 sorra rá lehet állítani a délre váltót? Alivio szint már birna havi 4-500 km használatot?

Elküldve: 2013.08.06. 15:36 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Hali!

Hasonló cipőben jártam én is, hamar kinőttem az előző bringámat, bár szerencsére én nem költöttem rá ennyit. Jó akcióban is vettem, és sokkal alapabb modell is volt, így a bukta is kicsi volt. Csak azt tudom tanácsolni, amit nekem is mondtak, akkor jársz a legkevésbé rosszul, ha fogod és becserélteted egy jobbra. Annyi mindent kellene cserélni, hogy csillagászati lenne a vége, nem csak boltokból-webáruházakból, de még külföldről-Bolháról is. Ennyit amúgy nem adtam volna érte,itthon nem szabad listaáron venni cangát, csakis akcióban. Az eladó is bevitt az erdőbe a modellal. Ha megteheted, akkor ekkora terhelésre integrált hajtómű (Deore pl.), 3x9-es rendszer, és egy hidrás tárcsa dukálna. Nem "occsó", előre szólok. :)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!