Merida Juliet 300, más mtb/cross/trekking kezdőnek? Mit vegyek?

Linkelt termék: Merida Juliet 300
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2014.05.03. 09:03 Eztike 

  • Eztike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Ktm Life Space-t vettem magamnak egy eve, varosba, aszfaltra. Nagy, nehez, lomha...nem igazan szeretem...ezt adnam el es cserelnem. Koltozunk videkre, a Bukkbe, rengeteg szep ut, adzfalt is, de sok erdei ut, uj lehetosegek. Fokent gyerekekkel egyutt szeretnek tekerni, szoval nem extrem korulmenyek... Szempont lenne egy kellemes, konnyu, furge, kirandulni, kenyelmesen csavarogni. 165 cm-es atlagos 34 eves no vagyok. Ar 150-160 ezerig, ietve ahogy sikerulne eladnom a hon utalt sosem hasznalt Ktm life spaceemet:) Koszonom

Elküldve: 2014.05.05. 14:18 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Ha megtudnám nézni személyesen (mert Budapest, vagy környékén van), valóban szép állapotban lenne, az eladó szimpátiát keltene (nem tűnne bicikli tolvajnak, orgazdának) akkor mernék venni használt biciklit. Főleg ha a felébe kerül mint újonnan. Néhány enyhébb karcolást elnéznék. Lehet ugyan lánc nyúlást mérni, de szerintem felesleges. Nem egy horribilis összeg lecserélni. Azért ki kéne próbálni, hogyan vált, és finoman működik-e a teleszkóp? A fogaskereket érdemes megszemlélni, bár a kopottság nem egyértelmű. Esetleg a bovdenek lehetnek megnyúlva, viszont ha jól vált akkor ennek kicsi az esélye. Ha a pedál karcos vagy kopott a gumi az sem egy nagy érvágás. Összegezve, ha egy 220 ezer forintos Julietet adnak 110-ért és a fentieknek megfelel akkor jó vételnek tűnik. A tízezret azért még megpróbálnám lealkudni, főleg ha nem a szomszédba kell érte menni.

Elküldve: 2014.05.05. 10:47 Eztike 

  • Eztike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Sikerült túladnom a ktm-en, szóval a napokban nagyon sürgősen bicajt kell vennem. Felmerült még egy kérdésem. Merjek-e 1 éves használt biciklit venni? Megkíméltnek írják és szép is, nem mellesle fele annyi mint új korában...

Elküldve: 2014.05.03. 23:06 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Ahogy így elgondolkodtam a témán, kétségeim merültek fel a női vázgeometria létjogosultságával kapcsolatban. A női anatómia rendben van. Ezért kell másfajta nyereg a nőknek. Az viszont mindegy, hogy egy nő vagy egy férfi 165 centi magas, ha a comb belső hosszát is meg kell mérni. Gondolom próbálnak egy női átlagot belőni, de vannak hosszabb combúak és rövidebbek egy adott magasságon belül is. Akár a férfiaknál. Például én 179 centi vagyok, de a combbelsőm csak 81 centi. A testmagasságomhoz rendre 56-58-as méretű biciklit ajánl a konfigurátor, de a a lábamhoz meg 55-öst. Szóval akármilyen MTB bicikli is jó lehet. Ezek szerint a Bergamont ezért nem készít női vázat. Márpedig Ők elég nevesek, hogy felkészültek legyenek.

Elküldve: 2014.05.03. 22:19 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Kicsit nézegettem az oldalakat, és meg kell mondanom, hogy női MTB 27,5 kevés van. De a 26-osok között is a Merida az egyik legszebb. Bár 29-est is kínálnak nőknek. Látszik, hogy nem vagyok szakértő, mert azt hittem ritka lesz. A fent nevezett Meridával, csak a Giant gépét látom összemérhetőnek. Kérdés, hogy Neked tetszik-e? http://www.giant-bicycles.com/hu-hu/bikes/model/tempt.27.5.3/18084/74675/#overview

Elküldve: 2014.05.03. 17:37 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Szia! Most mindenkinek tanácsokat osztogatok, pedig amatőr biciklista vagyok, viszonylag kevés tapasztalattal. De ráéreztem az ízére, mint egy kibic! Azért úgy érzem szó sincs arról hogy semmi sem drága. :-)) Szóval, nagyon jó fogódzókat adtál, ezért is merek elgondolkodni a kéréseden. Csodálatos lesz ha a Bükkben fogtok élni! Amit leírtál, abból arra következtetek, hogy egyelőre nem vagy a sebesség megszállottja. Két kisebb gyerekkel (mindegy is mekkorák, úgy is nőnek egyfolytában), várhatóan sok kitaposott ösvényt közbeiktatva fogsz közlekedni. Egyetértek veled, hogy mind ősze az MTB-k vagy a cross/trekking bicajok jöhetnek szóba. Mindenképpen teleszkópos első villával. A két irányvonal közül a MTB az univerzálisabb. Ha van elképzelésed hogyan fogod használni, akkor az lehet még egy választóvonal. Pl. ha elsősorban aszfaltozott nyugodtabb utakon, a következő faluba vagy kisvárosba, akkor van létjogosultsága a cross irányvonalnak. Ha többet mentek erdei ösvényen akkor az egyébként is logikusabb MTB-t válaszd. Mint amilyen a Merida Juliet is! Megnéztem, az előző KTM bicajod bő 16 kilógtam volt. A 150-es kategóriában a legtöbb bicaj (akár a Juliet) 13-14 kiló között van. Igazság szerint ez nem nagy különbség, főleg ha még sárhányót és kiegészítő felszereléseket is veszel. Mégis érezni fogod, elsősorban azért, mert más koncepciója volt a mérnököknek, nem egy osztrák kirándulgató nyugdíjasra gondoltak. Így pl. a kerék súlya kisebb, az áttételek is másabbak, stb. Maradjunk az MTB-nél. Még az lehetne kérdés melyik kerékmérettel? A magasságod miatt, és mivel egy könnyű nő vagy, ezért a 29-est kizárnám. Nehéz lenne a kerék. Igaz a lendülete nagyobb, és emiatt is könnyebben buldogul bizonyos egyenetlenségekkel, az inkább ilyen nagydarab férfiaknak lett kitalálva mint én is vagyok. kicsit nehezebben is irányítható, nem úgy mint egy 26-os, igaz egy picit talán stabilabb. A 27,5-es drágább, de már jó lenne. Szerintem a 26-os ideális. Méretről a kereskedésbe érdeklődj,főleg a belső comb hosszúság miatt, de a kalkulátor szerint (http://www.testbike.hu/kalkulator/eredmeny/calcType/1/bikeType/mtb/sex/2/height/168) 17-18-as méret való neked. A Merida Juliet 300 egy 27,5 kerékméretű. Ha neked ez tetszik, akkor szerintem nyugodtan válaszd ezt, mivel a legfontosabb szempont eldőlt. A Merida tisztességes iparos munkát végez. Én nem estem hasra tőlük, és sokan kissé unalmas geometriájú cuccnak tartják, de semmi esetre sem rossznak. Ráadásul vannak kiemelkedően jól sikerült bicajaik. Na, itt kéne egy igazi szakértő. Mindenesetre 26-osban találnál hasonlót jó felszereltséggel olcsóbban. Nézd azért meg a Kross, CTM, DEMA, Gepida, Haibike (drága, de lényegében német-magyar), Kelly's, Bergamont, Gaint, ect., de akár a B'twin, Genesis, bicajokat is az interneten. Majd mesélj mi lett, és mik a tapasztalataid! Üdv!

Elküldve: 2014.05.03. 09:05 Eztike 

  • Eztike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Kimaradt, tetszenek a Meridak:)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!