Merida Matts 40 D- normális hogy hamar 8-as megy a kerékbe?

Linkelt termék: Merida Matts 40-D
1-25 (25 válasz)

Elküldve: 2011.06.15. 23:29 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Egyik haverom nemrég vett egy Merida Matts 40 d kerékpárt. Elmentünk túrázni, ekkor volt a kerékpárjában 750 Km. Nemsokkal utána találkoztunk és mutatta, hogy a hátsó kereke kb. 1cm-t üt és ezt a közös túránk után vette észre. Igaz a srác nehezebb nálam és ahol én 30Km/h-val kerülgettem a kiálló köveket és betondarabokat ő leküldte 40-el. Normális dolog egy ilyen kategóriájú kerékpárnál, hogy ennyire érzékeny a kerék? Az öcsémnek is Merida van azt mondta, hogy a küllőket kell lecserélni a gyári kerekeken. Kicsit furcsának találom mert városi harcos vagyok és kapják a padkákat a Rodi Freeride kerekeim is rendesen de szerencsére eddig bírják.

Elküldve: 2011.06.23. 18:21 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@Keke: Csak a közvetlen közelemben van kettő :) Igen, nincsen annyi, mert Mo.-n kifutó márka, ellenben a Meridával, amit nagyon nyomatnak.

Elküldve: 2011.06.23. 17:25 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Kraslan: Tömeg cucc mert az olcsó kategóriából való ebben igazad van. Viszont még egy ugyanilyennel nem találkoztam eddig még másfajta Konával is ritkán találkozok.

Elküldve: 2011.06.23. 14:38 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@Keke: Nem ez volt a gondom, az hogy a te Konád is ugyan olyan tömegcucc és ezt nem akartad elfogadni.

Elküldve: 2011.06.22. 23:20 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Kraslan: Ezt csak azért írtam mert te is nehezteltél rám (kb. fél éve) amikor azt mondtam, hogy a Merida nagyon elment a tömeg cuccok felé is* és nem szeretem ha olyanom van amiből 500 000 jön szemben az úton. * a tömeg cuccot ahhoz tudnám hasonlítani: a subaru autóknak van neve és tekintélye de mégis kiadták a Subaru Justy nevű csodát (Subaru Justy = "Mi autónk" Suzuki Swift, amit itt Esztergomban gyártottak csak Subaru jelet kapott a Suzuki helyett). Valami ilyesmi, amikor egy márkát el kezdenek favorizálni és kell olcsóbb kategória is.

Persze, hogy alakul az ember, ha minden összejön, a következő vázam Specialized lesz, nem is az alapok közül :D

Elküldve: 2011.06.22. 21:56 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@Keke: Persze, hogy alakul az ember, ha minden összejön, a következő vázam Specialized lesz, nem is az alapok közül :D

Elküldve: 2011.06.22. 21:55 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@wzsolt: 100-140 között két márkából választanék. Cube vagy Trek. Mind a kettő nagyon igényes a részletekre, a Treknél elég ha a házi márkára gondolunk, a Bontragerre. Az sem elhanyagolandó, hogy a Trek élettartam! garanciát ad a vázaira. A Cube még viszonylag új, de nagyon törekvő és igyekvő cég, ha megnézed a palettájukat, nincsen muszájból olcsó megoldás, minden kerékpárjuk abszolút vállalható. A vázakra azt hiszem 5 évet adnak, ismerősnek volt, hogy egy Cube AIM vázzal voltak gondjai, csak a festéssel, nem szerkezeti, visszaküldték reklamcióban Németo.-ba, és minden további nélkül kicserélték. A poén az volt, hogy még egy sajnálkozó levelet is küldtek, hogy ne haragudjon de olyan váz nem volt, ezért próbáltak egy hasonló színvilágút küldeni, csak más típust. Meg nem mondom melyik volt, de jó 20 ezerrel drágábbat kapott :)

Elküldve: 2011.06.21. 22:55 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Kraslan: Örülök, hogy már így látod - most biztos sokan le fognak hurrogni. Nekem is az nem tetszett a Meridában, hogy 10 szembe jövő kerékpárosból 6-7 Merida és 3-4 az összes többi márka közül való. Persze nem azt mondom, hogy rossz kerékpárok csak ilyenkor jut el egy gyártó oda, hogy szüksége van tömegtermékre és az ár/tudás arány már felborul. Egyébként a havernak garanciában centirozták a kereket azóta. Mindenképp az építés híve vagyok, mert ha jól körülnéz valaki alkatrész piacon ugyan annyi pénzből jobbat tud összerakni. Arról már nem is beszélve, hogy úgy variál az alkatrészekkel az ember, ahogy neki tetszik.

Elküldve: 2011.06.21. 22:49 wzsolt 

  • wzsolt avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 2

Köszönöm a válaszokat. De, sajna elírtam nem a Wahoo hanem a Gary Fischer Advance HD. Mondjuk most képbe került még a MONGOOSE Tyax Elite. Elég kicsik a különbségek és sokat segítenétek ha bármilyen információval tudtok segíteni szerintetek melyik lenne az ideális választás. Egyébként 100-140 E között gondolkodunk.

Elküldve: 2011.06.21. 21:15 MattsMerida 

  • MattsMerida avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 12

Kraslan: Ne haragudj, félreértettem az alábbi hozzászólásod: "TFS XC alatt nem mondanék jót Merida vázra." Na de már értem, és igazad van!

Elküldve: 2011.06.21. 21:01 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@wzsolt: Gary Fisher, egyértelmű. Megnéztem a gépet, Sram és Bontrager cuccok, nem fos CST gumi. Egyértelmű.

Elküldve: 2011.06.21. 20:59 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@MattsMerida: Egy TFS 900-at ugye nem akarod összehasonlítani a Matts 40-el? Ahhoz képest az csak kocsmába járos.

Elküldve: 2011.06.21. 20:59 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@wzsolt: Egyértelmű, hogy Gary Fisher. Hogy miért? Menj ki és számold meg hány Meridát látsz, és hány Gary Fishert. Láttam teljesen alap szintű Gary Fishert, hát na, nem tömeg Merida. Nekem soha többet nem lesz, attól függetlenül, hogy meg vagyok elégedve vele, de amikor az épített gépemmel szembe jön fél óra alatt 3 majdnem ugyan olyan, hülyét kapok. Használtam már Cube-t, Specialized-et, Cannondale-t, sokkal hamarabb mint a Merida. Nem is beszélve a Matts 40 gyönyörű szép, női nyergéről :D

Elküldve: 2011.06.21. 19:16 MattsMerida 

  • MattsMerida avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 12

Nekem semmi gondom a Meridámmal/MATTS/TFS900/XC Series Nem recseg, nem ropog, 2éve gyilkolom!

Elküldve: 2011.06.21. 19:05 wzsolt 

  • wzsolt avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 2

Sziasztok. Épp most nézzünk a barátnőmmel XC-re biciklit. Egyelőre kettő maradt a szórásban. Az egyik egy Merida Matts 40D a másik egy Gary Fischer wahoo MD. Vélemény?

Elküldve: 2011.06.19. 10:44 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Kraslan: Kerestem rajta valami típust de csak kb. ennyi van ráírva: MATTS

Elküldve: 2011.06.18. 13:46 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@Keke: Amúgy milyen felni? Leírhatnád hogy mit ne vegyünk :) És igen, soha nem lesz komplett bicóm többé, úgy a jó ha építed :)

Elküldve: 2011.06.18. 13:21 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@Keke: Nem tudom melyik típust, de biztos van amit sima felnivel szerel a Merida.

Elküldve: 2011.06.17. 23:55 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Mate94: Lehet, majd megkérdezem egyik kerékpárboltos ismerősömtől. Szerintem tárcsafékes felniket már csak dupla falú kivitelben gyártanak.

Elküldve: 2011.06.17. 23:36 Mate94 

  • Mate94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13

@Keke: Azt nehezen hinném el. Biztos dupla falú.

Elküldve: 2011.06.17. 23:29 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Kraslan: Micsoda??? Nem is dupla falú? Egyre jobban kezdem értékelni, hogy építettem a kerékpárom.

Elküldve: 2011.06.16. 16:43 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@Keke: Ha jól sejtem különben, sima falu felniket ad a Merida hozzá, úgyhogy nem csoda. Hogyan lehet ilyet kiadni boltba, én azt nem értem.

Elküldve: 2011.06.16. 15:34 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Kraslan: Tudod kiről van szó... Csak leírtam mert engem is meglepett ez a szitu.

Elküldve: 2011.06.16. 00:32 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@Kraslan: Bocsánat, ott a felnivel lesz a gond, azt is megoldjuk ha kell. Gyári Meridát soha többet, én azt mondom.

Elküldve: 2011.06.16. 00:30 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@Keke: Ha jól gondolom tudom kinek a bicója. TFS XC alatt nem mondanék jót Merida vázra. Mondjátok mi volt a baj, megoldjuk.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!