Merida One-Five-O

Linkelt termék: Merida One-Five-O
1-12 (12 válasz)

Elküldve: 2022.06.25. 09:04 Lordi999_Hun 

  • Lordi999_Hun avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Van egy ilyen gyönyörűségem ( https://kephost.net/p/2022/25/621_f55f077f7bd5.jpg ) de sajnos történt egy kis gond. Megreped a hátsó láncvilla. ( https://kephost.net/p/2022/25/4687_b2cc35221c7e.jpg ) A kérdésem az lenne, hogy esetleg tudtok valahol még hozzá beszerezhető alkatrészeket ? Néztem Ebay-en , illetve megfordultam pár facebook csoportba is, de egyenlőre nem sok sikert arattam.

Elküldve: 2022.06.25. 13:15 Lordi999_Hun 

  • Lordi999_Hun avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

@Tom77: Szét, de szerintem most pont olyan nincs.

Elküldve: 2022.06.25. 12:49 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Itt a bolhán körülnéztél már? Én korábban elképesztően sok holmit vettem, amit használok is a mai napig...

Elküldve: 2022.06.25. 12:36 Lordi999_Hun 

  • Lordi999_Hun avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

@Tom77: Most a matek azon megy, hogy a költségeket miként lehetne csökkenteni. Azt szeretnék megoldani, hogy ne keljen felnit is cserélni. Ehhez viszont olyan agy is kellene ami kikopott a piacról. 148mm táv 24 küllős lehetőleg átütőtengelyes. Vagy ha ez nem akkor új felnit is kell venni.

Elküldve: 2022.06.25. 10:54 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Bár olyan a tengelyre rögzíthető adapter is létezik, amitől az a csapágyházat elhagyva nagyobb lesz, de nem akarok hülyeséget beszélni, látni kéne a konkrét szitut hiszen akkor lehet csak megmondani, hogy mi kell hozzá, illetve sz építés során mi megy majd és mi marad, de egy dologgal biztos nem mondtam baromságot és ez pedig az adapter használata, ami a felfogatási és rögzítési problémát megoldja!

Elküldve: 2022.06.25. 10:46 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Ok értem, de egy másik agy sem olyan elképesztő pénz ma már, ott pedig eleve érdemes olyat venni, ami kompatibilis, a tárcsafelfogatáshoz, ha ott meg az átütő mérete nagyobb az agy tengelyméreténél, akkor sincs gond mert mit az előbb írtam, az hogy kisebb legyen sokszor megoldható adapterrel, gond akkor van, ha kisebb, de cserélni eleve csak akkor kell, ha a mostani agy tengelymérete lehetővé teszi, akkor kell az adapter, a szélességét persze nem tudom, de gondolom az nem változna..

Elküldve: 2022.06.25. 10:39 Lordi999_Hun 

  • Lordi999_Hun avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

@Tom77: Centerlokos

Elküldve: 2022.06.25. 10:38 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Az átütőtengelyt is le lehet sok esetben (adapterizálni) ami úgy néz ki, hogy átütőtengely - adapter majd gyorszár, nekem az egyik hátsókerék a mai napig így van rögzítve. Ma már (pl) a shimano is gyárt sok átütőshöz adaptert, hogy ne kelljen mindent újra építeni, csak a méretet kell tudni, érdemes utána nézni még az építkezés előtt, mert sok pénzt és fáradságot spórolhatsz meg annyival, ha mondjuk kapható az átütő méretéhez olyan adapter, ami mondjuk egy 9mm->es gyorszáras rögzítést lehetővé tesz, a tengelyszűkítés után..

Elküldve: 2022.06.25. 10:28 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Ha így van az már a kisebbik gond, ha csak ennyi a bibi, akkor szerencsére nincs nagy baj, az átütős sztorihoz csak annyit, ha lehet átalakító adaptert (tengelyt) kapni hozzá, akkor még az agyat sem kell cserélned és mehet, (én az ényém, ezt korábban így oldottam meg) amikor a kerék másik vázba került, de ha nem akkor meg csak egy másik agyra van szükség amit bárhol kapsz, természetesen az átfűzés költsége, még plusz ha nem értesz hozzá, de még így is jobban jársz az egésszel, mintha a hegesztgetéses sztori mellett döntesz. Azt nyilván figyelni kell majd, hogy az új agy mit fogad, nem néztem, hogy centerlockos vagy a csavaros a mostani felfogatása a tárcsának, de ezeket már nem akkor gond összehozni, írd majd mi lett a javításos sztori vége, vagy hogy mit sikerült, viszont én ezt a javítást választanám, hegesztgetés helyett..

Elküldve: 2022.06.25. 10:15 Lordi999_Hun 

  • Lordi999_Hun avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

@Tom77: Hát a boltba nálam azt mondták, hogy meg lehet bár próbálni de ha nincs utána feszültségtelenítés akkor mellette repedhet tovább. Szerencsére bárt ez átütőtengelyes tudtak szerezni egy raktári darabot=> https://kephost.net/p/2022/25/8294_113a5c3e6748.jpg Ezzel valószínűleg a teljes hátsó rész úgymond újra kell építeni. Nekem gyorszáras van.

Vajon lehet még ezen felül valahol alkatrészt kapni hozzá ?

Elküldve: 2022.06.25. 10:08 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Pont a merevítés mögött van a repedés, a tárcsa vonalában, ami meg azért is érdekes mert pont azon a környéken kéne az anyagnak tartósabbnak, erősebbnek lenni, (azért hívják merevítő hegesztésnek) minden esetre részvétem. Mindenképpen olyan szakembert keress aki bringavázak javításában (hegesztésében) jártas, mást nem is nagyon tudsz csinálni, mert ezt részt nem lehet cserélni, bár gondolom ezzel nem mondtam valami újat..

Elküldve: 2022.06.25. 09:59 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Nem vagyok egy alu-hegesztő szakember, de a sérülésre simán rá kéne húzni egy hegesztési-varratot ha a repedés nem komoly, úgy értem nincs kettétörve a támvilla, akkor az elég kell legyen. Cserélni meg ezt a részt nem lehet hiszen ez a váz maga, max kivágni és egy másik ugyanilyen váztípusból összehozni, de szerintem az már nem lenne ugyanaz, minden esetre nem irigyellek, pedig szép kis bringa, de fogalmam sincs milyen erőhatás tud okozni egy vázon egy ilyen komoly sérülést..

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!