Mi a különbség a levegős, és a levegő ráfújásos telók között?

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2012.12.18. 11:41 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011
Témaindító hozzászólás:

Üdv!

Nem mondanám magamat teljesen hülyének a technikához, de számomra ez a különválasztás új volt. Ha valaki összefoglalná, megköszönném!

Pl. a Suntour Epicon-om, aminek egyik oldalában olajpatron van, a másikban meg levegős csillapítás, az gondolom "sima" levegősnek számít.

Elküldve: 2012.12.18. 21:56 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Az értelmes leírást köszönöm Gege! Nem volt még szerencsém ráfújásos villához, csak sima levegősöm volt, így nem is mélyedtem bele ezekbe.

[A meddő vitát utólagos engedelmetekkel töröltem, illetve mivel érkezett konkrét, mindenre választ adó megoldás, így a témát pedig zártam.]

Elküldve: 2012.12.18. 13:17 öcsi 

  • öcsi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 123

@Gege: Ennél jobban én sem tudtam volna leírni. Teljes mértékben egyetértek a lent leírtakkal. És szerecsére nekem is ezek a személyes tapasztalataim.

Elküldve: 2012.12.18. 12:41 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

Levegős rugózás: Lényege h spirál rugó helyett egy zárt kamrában lévő gáz végzi a munkát. Előnyei h könnyebb, jobban testre szabható. Sokan hátrányként írjak h nehezen indul meg, rosszabb a mozgás karakterisztikája. Halkan megjegyzem, ha rendesen karban van tartva, és minőségi tömítések, és kenőanyagok vannak beépítve ez saját tapasztalatom szerint nem igaz!

Levegő ráfújásos rendszerek: Sok gyártó használja ezt a lehetőséget. Itt megmaradt a spirál rugó, viszont a keményíthetőséget levegővel lehet elérni. Ezt úgy kell elképzelni h felül van egy szelep, és az egész rugózásos részbe levegőt fújunk. Ennek megvannak a korlátai, ugyanis ebben az esetben nem egy nagy nyomásra kitalált zárt térben van a levegő hanem csak a szimeringek által lehatárolt térben. A szimeringem nem képesek huzamos ideig, főleg nagyobb nyomást megtartani. Tapasztalataim szerint maximálisan, 1,5 barban limitálni kell a ráfújás mértékét. Ami kevésnek tűnhet, pedig óriási mértékben felkeményedik a villa tőle!

 
Ez egy lezárt téma!