Mi a teendo ha Hayes HFX 9 XC fekem nem fog ugy ahogy kene?

Linkelt termék: Hayes HFX 9 XC
1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2016.02.26. 18:04 fatalerror 

  • fatalerror avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 33
Témaindító kérdés:

Szoval nem igazan vagyok temaban mtb teren meg foleg nem olajos tarcsafekek teren.Vettem egy Polarx 4X bringat ma amin ez a fek talalhato.A tag azt allitja ,hogy a feken nemreg voltak fekpofak cserelve elol hatul es azoknak be kell kopniuk amig jol fog fogni a fek. A hatso fek az jelenleg mukodokepes,meg tudok vele allni ,nem fog iszonyatosan jol de maga a fek beszoritja a tarcsat.Az elso feknel mar teljesen mas a helyzet,ott ha behuzom a kart alig mozdulnak a fekpofak,eppen hogy elerintik a tarcsat de teljesen minimalisan.Szallitas kozben ki volt szedve az elso kerek es amikor csomagolta az illeto elfelejtett tamasztekot tenni a pofak koze,lehetseges hogy emiatt nem fog,talan legteleniteni kene? Masik kerdes meg az ,hogy tobb hasznalat utan tenyleg jobban fognak fogni a fekpofak?

Koszi a turelmest meg ,hogy elolvastad :)

Elküldve: 2016.03.06. 07:00 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Hát légteleníteni meg újra töltés az megoldaná szerintem, de vigyázni kell arra is, ne legyen olajos a tárcsa, az is fékhatás csökkenést okoz.

Elküldve: 2016.03.03. 11:06 Gergo-83 

  • Gergo-83 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 7

Nekem is ugyanez a típusú fék van a montimon, de nem vagyok nagy szakértő, ezért csak arra a részére válaszolok, amiben már van egy kis tapasztalatom: az tény hogy az új fékbetéteknek van egy ún. "bekopási ideje", ami használattól függően lehet pár hét, de akár 1-2 hónap is, mire "összeszoknak" a tárcsával, és elérik a kívánt fékhatást. Ez idő alatt is fog a fék, de jóval szerényebben! A másik: szerintem nem túl valószínű hogy attól levegősödött fel a fék, hogy ki volt szedve a kerék. Legalábbis nálam ilyen probléma még nem fordult elő.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!