Mi kattog a kerékagyban vagy a környékén? (Novatec DH41SB)

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2017.09.10. 13:22 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Tegnap túráztam és valami néha kattogott az első kerékagy körül. néha igen, néha nem. A kerék akadálytalanul forog, nem lötyög semmi, a küllőket feszesnek érzem, a tárcsafék nem problémázik. bő 1300 km van az agyban, mindenféle időjárás mellett, meg a múltkor áttekertem egy bokáig érő sáron, minden bedugult vele és kénytelen voltam magasnyomásúval mosni a bringát. De sose mosom vele közelről a kerékagy végét. Nem tudom szétszedni az agyat hogy belenézzek a csapágyakba.

Elképzelhető hogy rozsdásak lennének a csapágyak, mert spórolásból nem rozsdamentes acél csapágy lett bele téve gyárilag? (Ki az a ..., aki kültéri koszos vizes körülményekre nem rozsdamentes alkatrészt tervez be?) Vajon szabványos méret van benne? Mert van egy SKF bolt a környéken, a vázba is ott vettem rozsdamentes csapágyat. Valaki látott már ilyen kerékagyat szétszedve?

Elküldve: 2018.03.17. 17:24 kirc 

  • kirc avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 9

@rcs30 Igazad van, könnyen áthallja az ember, nekem a monoval volt gond, mert beázott a nyeregcső felől és az egész váznak recsegős hangja volt néha. A fent említett agyról: Gyárilag is mindkét oldalon zárt csapággyal érkeznek a Novatec agyak. Az agy két oldalán csak porvédő van, azt le tudod egy csavarhúzóval is szedni, csak figyelj oda az alatta lévő csapágyakra. Akkor felszínre kerül a csapágyház és meg tudod forgatni egyenként a csapágyakat, úgy érezned kell ha a porvédő mögé jutott szennyeződés. Ha jól tudom 6804 csapágy való ebbe a szériába, bármilyen csapágyboltban meg tudod venni. Remélem segítettem

Elküldve: 2017.09.11. 20:59 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Biztos az agy? Amikor az én bringámon úgy hallom hogy kattog és recseg a kormány körüli rész, a kormánycsapágy, rögtön tudom hogy a nyeregcsövet és a nyeregvázcső belsejét kell tisztára törölnöm a gyorszárnál hátulról beleverődött portól. Meg is szűnik a hang egyből.

Elküldve: 2017.09.11. 17:55 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 191

Itt lehet, hogy magából a csapágyból mostad ki a zsírt, de az is lehet, hogy szimplán alá/mögé keveredett valami szennyeződés és azt hallod. Szétszedni nem bonyolult, viszont nem minden esetben lehet a csapágy károsodása nélkül.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!