Mi kell ahoz, hogy kerékpár szervizem legyen?

1-19 (19 hozzászólás)

Elküldve: 2014.10.31. 21:21 Dimitri99 

  • Dimitri99 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24
Témaindító hozzászólás:

Utálok tanulni (nem is megy), de szeretek bringákat bütykölni és a legnagyobb rémálmom az irodai munka. Ezért szeretném tudni, hogy mit kell feltétlenül tanulnom ahoz, hogy majd tudjak nyitni egy kis szervizt.

A lényeg :

Kell e hozzá... ...érettségi? ...valami a céggel/egyéni vállalkozással kapcsolatos végzettség? ...szakirányú végzettség?

Kb. mennyi kezdőtőke kellhet hozzá? Mi a helyzet télen?

Elküldve: 2014.11.06. 20:30 Dimitri99 

  • Dimitri99 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

Nekem konkrétan ISMERŐSÖM van aki Át adná a tudását. És szerintem a kerékpár szerelés/építést nem lehet csak a pénzért csinálni, ez művészet. Ezért is szeretném megtanulni, majd később művelni. (Amúgy, ha nem lehetne belőle megélni, egy szervíz sem lenne a pesten) Van aki hegedűlni(azt hiszem így írják) tanul, engem a bringa szerelés érdekel.

Elküldve: 2014.11.06. 17:12 betolyuk 

  • betolyuk avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • hozzászólások: 18

@betolyuk: azt még hozzátenném, hogy simán lehet hogy rossz helyeken próbálkoztam, remélem nem vettem el senki kedvét, csak sajna ezt tapasztaltam.

Elküldve: 2014.11.06. 17:05 betolyuk 

  • betolyuk avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • hozzászólások: 18

@the king of bikes: néhány hónapja én is elgondolkodtam ezen a témán amit te mondasz. na most, először 100%-osan meg szerettem volna tanulni a bringa építést. Nyilván aki évek óta benne van a tekerésben alapszereléseket meg tudja csinálni. Sok dolgot el lehet lesni mellette internetről, videók is vannak róla, de az csak úgy lesz jó ha gyakorlod is utána, vagy ha megmutatják ( legjobb ). Éppen ezért végigjártam pár bringás üzletet/szervizt és kérdezgettem. Az egyikben konkrétan hülyének néztek amiért egy úgy mond "jól fizető" szakmát akarok váltani a bringaszerelésre. oké. Oktatást nem vállaltak mert ugye akkor be kellene jelenteniük, meg még velem is kellene foglalkozniuk, így már aztán végképp nem érné meg senkinek. Átmentem egy másik üzletbe, nagy szerencsémre egy maszek szerelő srác is ott vásárolt, így aztán tőle is megkérdeztem. Külön kihangsúlyoztam hogy csak néhány alkalmat szeretnék kérni, pár nehezebb témát átrágni, persze fizetnék is érte. Eleinte úgy tűnt bele is menne, de aztán elutasított, mondván hogy már így is sok a konkurencia ( ez igaz is, mert 2 új hely is megnyílt előtte pár hónappal ), és ideje se lenne megtanítani. Így aztán lehajtott fejjel hazaballagtam. Az iskolával kapcsolatban: a képzés is drága, az utazás is, és tényleg valószínűleg nem sokat érne. Ismerek olyan srácot, akinek nincs meg az OKJ-s papírja, de mégis szervizben dolgozik, tehát nem feltétlen szükséges.

Elküldve: 2014.11.05. 09:10 moordavid82 

  • moordavid82 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

@the king of bikes: Ha kívánt OKJ képzés nem érettségi köteles akkor igen. A fényképészet bár elég messze áll a bringa szervizeléstől, hasonlóság egy dologban van. Elvégeztem a sulit, megvan a papírom, hivatalosan űzhetem az ipart. Viszont a legtöbbet a szakiktól tanultam, nem a képzés alatt. Tehát amit a többiek is mondanak, állj be segédnek, lóti-futinak egy szaki mellé. Ha pedig az OKJ képzéshez kell az érettségi, és a jelenlegi suliban gondok vannak, akkor érdemes utánanézni, hogy hol tudod máshol letenni.

Elküldve: 2014.11.05. 09:08 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

@the king of bikes: Tudod, az OKJ-s bizonyítvány teljesen hiteles bejegyzett szakmunkás bizonyítvány!!!( az okj-s képzés, egyes megszűnt szakmákat hivatott pótolni) asszem még uniós országokban is elfogadott! erre persze csak akkor van szükség ha vállalkozni akarsz és márkákat forgalmazni.( de még ez sem 100, mint ahogy semmi sem biztos ebben az országban!) egy kis műhelyben a kutya nem fogja kérdezni, hogy miről van papírod, csak az fog számítani mennyire teszed oda magad! Az érettségit talán egy webes forgalmazó, vagy nagyobb cég, pl. raktári melónál, fogja kérni, de ezt is csak azért mert nem alkalmaznak már érettségi nélkül. Ezen felül az érettségi arra jó még, hogy ha tovább akarsz tanulni, akkor egy lépcsőfok, egyébként kitörölheted vele...uff :)

Elküldve: 2014.11.05. 07:34 Dimitri99 

  • Dimitri99 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

És mi van ha nem megy az a kib@szott suli és emiatt nem lesz érettségim, akkor tudom majd csinálni?

Elküldve: 2014.11.05. 07:12 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

@the king of bikes: elemérnél az 5 pont! tökéletesen így van! az OKJ-s papír azért kell, hogy avval vállalkozói tevékenységet folytathass, gyakorlatot meg csak valami jó szaki mellet lehet megtanulni, akinek több éves, évtizedes tapasztalata van és aki szereti amit csinál! persze szakosodni is lehet, itt Pesten van bolt ahol a srác szinte csak retro bringákat újít javít, vannak csak fixi műhelyek stb stb. stb. persze kérdés mire van igény a környéken! számolni kell még a vevők, "megrendelők " x bácsi y néni(velük van a legkevesebb gond, ők aranyosak!) igényeivel, meg a sok okoskodó laikus csóró tulajjal(tegnapra kell és ingyen, ők nem aranyosak!)sok energiát elvisznek! :)persze ezek ne szegjék kedvedet, ha akarod csinálni menni fog az! van azért sok sikerélmény is, sok erőt és kitartást!!! :) Üdv.

Elküldve: 2014.11.04. 22:33 Dimitri99 

  • Dimitri99 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

kiégett pszichopaták? Ez nem szó arra ami ott van ahová járok. A tanárok nagy része mindenre csak kapásból rávágja a leg egyszerűbb választ, hogy "ezt már általános iskolában kellett volna tanulnotok". A fizika tanár meleg, de annyira, hogy már a szó szoros éretelméban nem merünk hátat fordítani neki. És a kémia-biológia tanárt kivéve mindegyik 1-es osztó király/királynő (értsd: szórakozásból osztogatja az 1-eseket az egész iskolában suliban)

ja és nem utolsó sorban dave55: Eszemben sincs abba hagyni a sulit, csak éredkel, hogy ha a fent leírtak miatt nem sikerül letennem az érettségit, akkor van e esélyem a dologra.

Elemér: A tudás meg tudom szerezni egy tapasztalt szervizes ismerőstől, az okj csak a papír miatt kell.

Elküldve: 2014.11.04. 14:45 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@dave55: ez nem minden esetben igaz,sajnos.A fiam elég művelt és értelmes,de ha a tanár már év elején kijelenti,hogy meg fogja buktatni,akkor ott súlyos gondok vannak.Az oktatási rendszerünk felér az egészségüggyel,a színvonalát tekintve.lassan eltűnnek az igazi pedagógusok és helyüket átveszik a kiégett pszichopaták....

Elküldve: 2014.11.04. 14:26 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

Azért egy érettségit egy full fogyatékos is össze tud hozni, már ne haragudj.

Elküldve: 2014.11.03. 21:54 Dimitri99 

  • Dimitri99 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

és ha nem kereskedek, csak szervizelek akkor is kell érettségi?

Elküldve: 2014.11.02. 07:55 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

A szervízes 2-3 év elkerülhetetlen. OKJ-n papírt kapsz nem tudást. Debiben is van ilyen képzés, de semmit nem tudnak sajna. Van hogy elmondásuk alapján egy villanyszerelő tartja az órát. Bejönnek a srácok hozzánk, és nem tudják hogy mi a száma a 622-630-635 ös gumiknak.... És ez a legalapabb....

Elküldve: 2014.11.02. 06:31 dave55 

Elküldve: 2014.11.02. 02:42 Dimitri99 

  • Dimitri99 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

És a "kerékpár szerelő szakképesítést" hogy lehet megszerezni?

Elküldve: 2014.11.01. 10:37 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

Kezdetnek meg szerintem állj be egy szervizbe melózni, 2-3 év tapasztalatot gyűjteni, tényleg nem elég annyi, hogy otthon a családi bringákat meg-megcsinálgatod. Ha a 2-3 év alatt sem megy el a kedved, akkor nyugodtan belevághatsz egy saját szervizbe. Illetve ez a pár év arra is jó, hogy valami kezdőtőkét adjon.

Elküldve: 2014.11.01. 08:12 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Egy jó hely. Értem alatta hogy egy olyan üzlethelyiség, ami frekventált helyen van, de nem két nagy bringabolt társaságában. Tudás. Bütykölni nem elég. Bütykölni mindenki tud. Jól szerelni, régi szarokat beállítani, régi szabványokat ismerni, rutinból szerelni régi kantiféket, kereket fűzni, szétrohadt középcsapit kivenni, telót szervizelni, féket légteleníteni, stb. Szerszámok. Légy berendezkedve villanyak vágásra, villa menetelésre, középagyba menet metszésre, regina racsnik leszedésére. És ezek csak hirtelen amik épp eszembe jutottak. az élet dob eléd olyat hogy mereszted a szemed. 15 éve szerelek, de még ma is meresztem a szemem egy két dolgon. Sok kis szervízt láttam beszarni itt Debrecenben. Azért mert csak bütykölés volt, nem tudtak megcsinálni dolgokat, nem voltak berendezkedve, nem volt raktárkészleten minden külsőből egy pár/ kb30-40 féle/ és akkor még a márka bőségről nem beszéltünk.... Nem volt náluk minőségibb cucc, értsd jobb fékbetét, novatec agyak, conti belsők stb. Nagyon összetett ez.

Elküldve: 2014.11.01. 01:23 Dimitri99 

  • Dimitri99 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

és ha jön valaki, akinek pl. fékbetétet cserélek, akkor a fékbetéttel kereskedek? Vagy csak az számít kereskedésnek, ha eladom neki a fékbetétet és nem szerelési anyagként használom? Illetve, ha nem kereskedek, csak szervizelek akkor is muszáj az érettségi, és a kereskedelmi végzettség?

Elküldve: 2014.11.01. 00:05 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 191

Üdvözlet. Elsősorban el kell döntened, mit is szeretnél pontosan, szerelni, vagy értékesíteni is? Ehhez szükséges egy vállalkozási forma (egyéni vállalkozó, társas vállalkozás...stb. Mindegyiknek meg van a maga előnye, hátránya, és persze a havi fenntartási költsége.) Ha kereskedni is szeretnél, egy kereskedelmi végzettséggel vagy neked, vagy valamely alkalmazottadnak mindenképpen rendelkeznie kell, amely képzések általában minimum érettségire épülnek. Egyébként a vállalkozás alapítást, mindenképpen célszerű ha megelőzi egy igényfelmérés, egy üzleti terv, ami fontos, hogy reális legyen! A szervizelés/szerviztevékenység (még) nem igényel szakirányú végzettséget, de legutóbbi tudomásom szerint ez jövőre változni fog. Ha eldöntötted, hogy milyen formában és ténylegesen akarod-e csinálni, akkor keresni kell egy a céljaidnak megfelelő üzlet/műhelyhelységet, ahol nyugodtan végezheted a tevékenységed. Tőke - attól függ mit szeretnél, s ki a célközönséged. (napi ingázók, hobby tekerők, profik...stb.) Más és más alkatrészeket, szerszámokat kell tartanod, hogy ki tudd őket szolgálni. Télen? Egyrészt a szezonból származó bevételeket célszerű télre tartalékolni, illetve télen olyan tevékenységet folytatni, amiből lehet jövedelmed. Nem rossz, de nem is szentírás, hogy kapcsolódnia kell a kerékpározáshoz.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!