Mi lehet a probléma a kerékpár festéssel?

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2016.05.07. 00:42 Csepcsányi Lajos 

  • Csepcsányi Lajos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Napokban előkészítettem egy vázat festésre. Ki gitteltem az apró sérüléseket majd csiszolás után alapoztam. Sajnos csak bordó alapozó volt itthon így azzal csináltam. Mai nap folyamán megvásároltam a szükséges szín/színek mennyiségét. Kérdeztem az eladót mennyit várjak a száradással és azt a választ kaptam 2 óra bőven elég. 2 óránként festettem 2 rétegben a feketét. Aztán kimaszkoltam ráfújtam fehéret. Vártam a fehér száradásával 2 órát aztán elkezdtem fújni a neonzöldet. A probléma csak itt kezdődött. Mégpedig a neonzöld feloldotta a fehéret majd aztán a feketével kezdet el keveredni. Vártam újabb 2 órát és elkezdtem a maszkot eltávolítani. Majd szörnyű valósággal szembesülve a maszk felszedte jó pár helyen a feketét. Kép: https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13102700_1099503403435379_4781798819981084094_n.jpg?oh=2ea785f30e0f8e3ea4bff0b374db5548&oe=57E6C698

A kérdéseim a következők lennének. Az mennyire lenne jó, ha a színek száradásával 2 napot várnék. A folyamat a következő lenne: Eltávolítom a mostani sikertelen festékrétegeket kromofággal. Aztán ezt nitro higitóval átmosnám. Szóró gitt majd finom csiszálás. Aztán alapozó ami fehér, várnék 48 órát. 24 óra eltelte után maszkolnám és első színt tényleges 48 óra eltelte után raknám fel. Aztán megint 48 óra közben átmaszkolom. második szín és 48 óra után a lakkot fújnám fel végső folyamatként. Milyen anyagot ajánlotok a maszkoláshoz? Az előző festésnél milyen hibát vétettem? Előre köszönöm a megtekintést és a segítséget is.

Elküldve: 2016.05.09. 17:51 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Ja, meg ami még hibaforrás lehet saját tapasztalat alapján, az az, ha nem elég zsírmentes a felület (akkor se köt hozzá, meg akkor is leszedi a maszk, ha nem száraz a festék eléggé.). Vegyél fel gumikesztyűt. festés előtt töröld át a vázat pl denaturált szesszel, ahol mocskos olajos ott motormosó folyadék is jó. vagy kromofág talán. Ha ez megvolt, akkor már csak tiszta gumikesztyűvel nyúlj a vázhoz.

Utána fújj rá egy vékony átlátszó lakkot, akkor szebb lesz, meg a rétegek széle nem pattog fel.

Elküldve: 2016.05.09. 13:52 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Házilag fújtam a bringát meg már egy pár egyéb dolgot is. (akril fújópalackos metál fényű festékkel általában)

Nekem is volt már ilyen hogy feloldja egyik festék a másikat.

Tippek: -igen, mindenképpen várj 2 eltérő színű réteg közt sokat! most nyár van, lehet 1 nap elég lesz. tedd ki a szabadba ha már porszáraz! -nekem a maszkoláshoz pl szigetelőszalag meg ilyesmiből kivágott minta vált be, meg csíkokat fújtam ilyen módszerrel. Szép kontúrok lesznek (nem olyan mint a gyári, de azért szép) de kell hozzá jó száraz felszín.

-NE fújj vastag rétegeket! csak nagyon vékonyan, éppen hogy fedje be, utána hagyd száradni néhány órát! inkább több vékony réteg! Ezeknek a festékeknek a tulajdonsága hogy feloldják az alattuk lévő réteg felszínét picit, hiába száradt meg (így köt meg a felületen)

-legyél benne biztos, hogy a festékek alapanyaga azonos, pl. mind akril. Az akril festék megtámadja a lakkbenzinest is például. Könnyebb lesz újra fújni ha leverted a festést.

Elküldve: 2016.05.07. 02:06 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

Őszintén?

Kerékpárváz festése házilagos kivitelezéssel nem lesz szép és nem lesz tartós. Csináltasd szakemberrel (igen, drága, nem véletlenül).

Alternatív és olcsóbb megoldás a szinterezés (porfestés). Ennek "hátránya", hogy az csak egy szín, de pl. lehet matricázni.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!