Mi pattoghat a Shimano Nexus Inter-7 agyváltóban?

Linkelt termék: Shimano Nexus Inter-7
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2011.08.06. 17:01 Sipos Zoltán 

  • Sipos Zoltán avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4
Témaindító kérdés:

Sziasztok,

lenne egy kérdésem az agyváltómmal (Shimano Nexus Inter-7) kapcsolatban. Lassú haladáskor, illetve amikor nincsen terhelés alatt (pl. tolom a biciklit) finom pattogás érződik az agy felől, mintha a csapágyak valamit darálnának. Nincsen hangja, inkább érezni lehet a vázon. Gyorsabb haladáskor, ha pedálozok, a pattogás jelen van, de nem erősödik. A váltó egyébként remekül működik, szépen vált, semmi baja nincsen. Ja annyit még, hogy mióta megvan, mindig éreztem ezt a finom pattogást, de az utóbbi időben nagyon látványosan felerősödött, ezért kezdtem el aggódni. Az agyat nem bontottam meg legalább egy éve, tehát biztosan nem került bele semmi mostanában.

Van valami ötlet mi lehet?

Elküldve: 2011.09.23. 21:19 Zozy 

  • Zozy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Sziasztok! Ez a kérdés nem teljesen az előzőekhez csatlakozik. Eddig shimano nexus inter 3 agyváltókat használtam a 8év alatt sikeresen el is használtam 2db-ot most szeretnék váltani inter 7 vagy 8asra. Melyik a tartósabb strapabíróbb szerintetek, és milyen sebességeket lehet kényelmesen kihozni belőlük max fokozaton? elég keményen tekerem a kerékpárt ez szerintem abból is látszik hogy 4évente egy váltó ki kopik alólam. Köszi a válaszokat előre is! :)

Elküldve: 2011.09.14. 22:54 Sipos Zoltán 

  • Sipos Zoltán avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

Szétszedtem, s ha már ott volt, ki is pucoltam az agyváltót. Nem törött benne semmi (emiatt nagyon aggódtam), miután összeraktam, némi beállítás után kiválóan működik.

Két fura dolgot produkál: egyrészt néha hangosan nyikorog fékezéskor (kontrás), másrészt pedig ha a biciklit hátrafele tolom, akkor valami mintha súrolna. De egyelőre nem szedem szét:)

Elküldve: 2011.08.17. 11:21 Sipos Zoltán 

  • Sipos Zoltán avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@Takács Balázs: Köszi szépen a választ. Én valamelyik csapágyra gyanakszom, tavaly az első kerékagynak voltak hasonló tünetei, és ott is csapágy volt a gond. Ma szétszedem a cuccot.

Kolozsváron élek, sajnos itt nincsen olyan biciklikultúra és szervizháttér hogy rábízzam a váltót egy szerelőre. Több szakit megkérdeztem, saját bevallásuk szerint még sosem láttak ilyet belülről. Ehhez képest én már profi vagyok, egyszer szét is szedtem, kitakarítottam és bezsíroztam :D

Elküldve: 2011.08.14. 21:49 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

agyváltóról lévén szó, a racsni hangja sokkal tompább és halkabb mint sima agyon. Másnap nem kéne kattognia, ha jól van beállítva. ha biztos vagy benne hogy nem az, akkor megfelelő elhivatottság birtoklása esetén szétszedheted, megnézni nincs e benne valami széttörve, vagy nagyobb porszem, de én inkább a szakszervízt javasolnám 7sebességes váltó esetén.

Elküldve: 2011.08.14. 21:45 Sipos Zoltán 

  • Sipos Zoltán avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

Nem, sajnos ez biztosan nem a racsni kattogása...

Elküldve: 2011.08.09. 19:28 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

Minden hátsó kerékben "pattog" valami (kivéve a fixiket), ez a valami a racsni. Ez az a aszerkezet, ami azt szolgálja hogy ha tolod a kerékpárt, vagy nem tekersz, csak gurulsz vele, akkor a kerék forogjon, de az agyon lévő lánckerék ne. Ebből a mappából megértheted:

http://foto.testbike.hu/index.php?p=showgl&gid=7510&pp=mygl

A kattanások akkor hallatszódnak, amikor a kalapácsokat a rugók a racsnihoz csapják. Ez fordulatonként 20-80 alkalommal is megtörténhet agytól függően.

Az hogy erősödik azt jelentheti, hogy lassan kenésre szorul majd, erősen ajánlott szakszervízben elvégeztetni.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!