Mi utal arra hogy kicsi a vázméret nekem?

1-16 (16 hozzászólás)

Elküldve: 2015.08.09. 21:14 varga_t 

  • varga_t avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 17
Témaindító hozzászólás:

Mi utal arra hogy kicsi a vázméret nekem? Papíron jó, a valóságban?

A gyártó két módszert is ad a számításra, esetemben mindkettő szerint tökéletes a vázméret nekem papíron. A valóságban egészen határozottan nagyon nem klappol valami csak kérdés mi. A szokásos dolgokon (nyeregmagasság, kormánytáv, magasság, stucni stb-ezeken túlvagyok).

DETERMINE THE RIGHT FRAME SIZE: • For a Mountain bike: Multiply your inside leg by a factor of 0.226. The value that you get is the theoretical frame height in inches. Multiplied by 2.54, you get the frame height in cm.

  1. DETERMINE THE FRAMESIZE BY YOUR BODY SIZE: Alternatively you can determine your framesize also about your body size. However, the method of the step length is more accurate.

Elküldve: 2016.10.09. 20:34 Zodiacus 

  • Zodiacus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 10

Nekem a derekam szokott fájni 25 km után, de rendesen. 51-es vázméret 183 cm magasságomhoz. Mit állítsak? Idáig nem sikerült megtalálni az ideális beállításokat.

Elküldve: 2015.08.21. 15:19 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@varga_t: Gúnyával, lábbelivel is van így az ember. Számítógéppel tervezték, kiváló anyagokból készítették, a munkások beleadták lelküket, s valahogy mégsem kényelmes viselet. Persze az ember kíváncsi lény, szeretné tudni, mi van a dolgok hátterében. Erre is van csattanó. - Bevizel még, fiatalember? - kérdezi a doktor. - Igen, de most már tudom miért, s ezért nem zavar.

Elküldve: 2015.08.21. 14:42 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@varga_t: Üdv! Egy kép tényleg sokat segítene. Tekersz a kerón és valaki oldalból lefotóz. Próbálj ki egy hasonló kategóriájú és méretű gépet is.

Elküldve: 2015.08.21. 13:26 varga_t 

  • varga_t avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 17

@XCode:

Tehát summa summarum az alábbi tanács adható nekem: próbálhassam végig az összes lehetséges beeállítást (már megvolt) és ha így se jó akkor hagyjam a francba mert akkor nem velem hamem a géppel van a baj. Persze hogy mi baj a géppel az X -akták, hiszen mi baj lehet egy vezető gyártó nem belépőszintű modelljével, aminek minden alkatrésze és vázgeometriája sokszorosan kipróbált és bizonyított? Hát ez az X-akták amire sose fogunk rájönni.

Elküldve: 2015.08.10. 19:48 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@varga_t: Nem vagyok látnok, s helyet sem cserélhetek veled. A leírtak alapján próbálom találgatni, mi lehet a panasz oka.

Kópéság jut eszembe (mint mindig, ha kifogyok az ötletekből):

  • Doktor úr, nem tudom mi, de nagy a baj!

  • Széklet- és vizeletmintát hozott? Helyes! No lássuk csak, milyen az ízük...

  • Doktor úr! Ne tegye! Nem bírom nézni sem.

  • Aha! Ez a maga baja: ideges.

Elküldve: 2015.08.10. 18:47 Vándor. 

  • Vándor. avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 24

Az én véleményem az, hogy ha ennyi kellemetlenség jelentkezik ilyen rövid távon, akkor esélyes lehet, hogy neked van valami problémád. Akár egy elcsúszott csigolya is okozhatja ezeket a tünetegyütteseket, s mondjuk pont a bringázás hozza a testedet olyan pozícióba, hogy megjelenjen mindenféle fájdalom. Ha minden jó papírforma szerint, ezeknek nem kellene jelentkezni, egyiknek sem pláne nem így együtt. Még egy kérdésem lenne: tényleg 78 éves vagy? akarom mondani tetszik lenni?

Elküldve: 2015.08.10. 18:39 varga_t 

  • varga_t avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 17

@XCode:

Ott rohad a kertben a százéves 26-os montim, ami akkora vázú, hogy semmilyen kalkuláció alapján nem lenne jó nekem, soha semmti nem állítottam rajta régebben fogalmam se volt ilyenekről hogy optimális kormányszár hossz meg társai-és mégis halál kényelmes.

Hogy miért nem azzal megyek? Mert egy százéves csotrogány és szégyellek vele utcára menni.

Elküldve: 2015.08.10. 14:28 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@varga_t: Nem fogalmaztam világosan. Talán, veled történt valami, s nem a gépedben a hiba. Kölcsön járgányokkal kellene próbálkoznod. Ha azok között akad jobb, akkor tényleg a kecskéddel van baj.

Elküldve: 2015.08.10. 12:47 varga_t 

  • varga_t avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 17

@XCode:

mert nem bírtam 8-10 óránál többet ücsörögni rajtuk

8-10 óra? jó vicc. Örülök ha negyed órát kibírok fájdalom nélkül, de még annyit se.

Elküldve: 2015.08.10. 10:37 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@varga_t: Kicsit furcsa! Boka, térd, lapocka..? Újak zsibbadása, a markolat hibája is lehet. ha jól értem egy MTB, tehát egyenes kormány. Fékváltókar, hogy áll? Lehet, hogy az alkarodhoz képest túl kis szöget zár be? Közel hasonló irányba "folytatódik", mint ahogy az alkarod eléri a kormányt. Ez kéne, hogy jó legyen. Lábfájdalom ennél is érdekesebb kérdés. Ha a nyerget megfelelő magasságba tudod állítani, és a nyeregpálca is ad állítási lehetőséget, akkor nem hiszem, hogy számít egy méret le vagy fel. Viszont a nyereg nyomhat úgy, hogy zsibbadást idéz elő az alsó végtagokban. Gondolom már állítgattad a nyerget? Minden létező értelmes beállítást meg kéne próbálni.

Elküldve: 2015.08.10. 09:54 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@varga_t: A bajok talán nem is a vázméret, illetve a beállítások körül keresendők. Magam például jó ideig a nyergeket hibáztattam, mert nem bírtam 8-10 óránál többet ücsörögni rajtuk. Végül meg kellett barátkoznom a gondolattal: a fenekem nem bírja.

Elküldve: 2015.08.10. 09:37 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@JPeti86: Vagy esetleg totálisan más a kerékpárod geometriája, mint amelyiket eddig használtál. Kategóriánként változik, hogy mennyi súly van a kezeden, meg országútinál még teleszkóp sincs a rezgések ellen.

Elküldve: 2015.08.10. 09:34 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@varga_t: Ha fényképet tennél fel a bicikliről ahogy ülsz rajta és tekersz, mondjuk kérj meg valakit hogy fotózzon le. Abból látszik hogy esetleg kényelmetlen testhelyzetben vagy. (Állandó fekvőtámasz esete például, meg ha emellett nem elég kényelmes a nyereg, vagy kiállva tekersz)

Elküldve: 2015.08.10. 09:12 varga_t 

  • varga_t avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 17

@Vándor.: Soroljam? Na akkor, fáj a csukló alkar felkar ujjak lábfej boka térd csípő hát lapocka

Csak ennyi. De nem ám csak simán fáj, az ujjak úgy zsibbadnak hogy rövid idő alatt érzékeltelnné zsibbadnak. Mindez nem ám egy 100 km túra után, elég ha megyek 10 percet. Nem vicc. És talán mondanom se kell hogy az összes létező beállítás papíron hibátlan. És játszottam a beállításokkal, cseréltem is, stucni a 3. van fenn, nyereg a nem tudom hányadik, nyeregcső a 3.

Elküldve: 2015.08.10. 00:46 Vándor. 

  • Vándor. avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 24

Miben nyilvánul meg? Vagy ahogy a doktorbácsi kérdezné, mi a panasza?

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!