Miért alacsonyabbak a webshopok árai?

1-14 (14 hozzászólás)

Elküldve: 2013.09.01. 14:33 gambler 

  • gambler avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 6
Témaindító hozzászólás:

Olyan valakihez szólna a kérdésem, aki bringaboltban, vagy szervizben dolgozik, és tisztában van ezekkel a dolgokkal. Hogyan tudnak szinte mindenből 10-25 % kedvezményt nyújtani a webshopok (nem sorolnám őket most, nem az a lényeges)? Ennyire át lennénk verve, vagy ők így már a saját hasznuktól válnak meg ezzel a "kis gesztussal"? Mi az összefüggés a nagykereskedelmi ár és a webshopos ár között?

Elküldve: 2013.12.27. 09:22 GM_Flash 

  • GM_Flash avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 20

@gambler: A biznisz üzemeltetésének költségei rendkívül alacsonyak. Egy bolthoz kell eladó, üzlet, raktár, mindenféle engedélyek, a webshop-ot meg a foteledből tudod üzemeltetni.

Elküldve: 2013.12.10. 12:16 peterszakszon 

  • peterszakszon avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 52

@Knight_: Így van.

Elküldve: 2013.12.10. 11:34 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

A kész bicikli olcsóbb témához még annyit, hogy a gyártók nem csak a nagy tétel miatt kapnak kedvezményt, hanem azért is mert nem bolti csomagolásban kapják az alkatrészt. Ez azt jelenti, hogy ahelyett, hogy járna hozzá szép doboz, használati utasítás, kiegészítők különböző biciklifélékhez, ajándék csecsebecse, stb., egyszerűen megkapják egy műanyag zacsiban méretre vágva, pont annyi alkatrésszel, hogy fel lehessen szerelni.

Elküldve: 2013.12.10. 08:05 peterszakszon 

  • peterszakszon avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 52

És még valami! Van egy zsidó bölcsesség, miszerint jobb ha hat konkurenciád van, mintha csak egy. Ahol sok hasonló bolt van egy rakáson, minden nagyjából ugyanannyiba kerül mindegyiknél. De ha van olyan üzlet, akinek csak egy konkrét potenciális konkurense van, meg kell tartania a vásárlóit talán még olyan áron is, hogy kisebb haszonnal dolgozva kedvezőbb feltételekkel értékesít, sok kicsi sokra megy alapon.

Elküldve: 2013.12.10. 07:25 peterszakszon 

  • peterszakszon avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 52

Az sem biztos, hogy új termékből olyan nagy raktárkészlet van. Az is lehet, hogy 1-2 naponta vásárolnak a nagykertől. A boltok kedvezménye a nagykereknél forgalom és partneri szerződés függő. Van olyan nagyker amely csak javasolja a kiskereskedelmi árat, van amelyik megszabja annak minimum összegét. Van olyan magyarországi forgalmazó - márkát nem írok - aki több termékkel foglalkozik. Bizonyos általuk forgalmazott alkatrészeket a gyártók is tőle veszik azok árait normál árréssel adják, de a kerékpárokat olyan alacsony kiskereskedelmi áron értékesítik, ami talán csak a költségek fedezésére elegendő hasznot termelnek. Azt hiszem őket említettétek! 30-40% kedvezmény akcióval kezdtek májusban a szezon elején. Ezzel a többi kereskedőt hozzák lehetetlen helyzetbe, mert a vásárlók logikusan azt gondolják, hogy azon a márkán kívül az összes többi forgalmazó óriási haszonkulccsal dolgozik... Ha meg máshol láttok ilyen kedvezményt 1-1 bringára, az valószínűleg csak aztért van, mert a kereskedő ki akarja pörgetni egy régebbi modellt, amibe hónapok óta áll a pénze. Ilyenkor nem érdekli az sem ha nulla a haszon, vagy ha bukik rajta. Mert jön az új modellév és inkább friss bringába rakja a pénzét, mert arra nagyobb sansz van hogy eladja. Egybeszerelt bringa azért olcsóbb, mert a gyár megrendel több ezer szett alkatrészt, arra kap mennyiségi kedvezményt. Illetve a konkurenciával komoly árversenyben van, tehát nem szállhat el. Sok gyártó úgy akar az árversenyben maradni, hogy vegyes szettekkel szerel. Pl.: XT váltó SLX karokkal. Sajátmárkás agyakkal: Saját márkás kormány, kormányszár, nyeregcső kerül a bringára minőségre ugyan jó, de tömegre már nem biztos és zömében ezeket nem biztos hogy top gyártók gyártják. Viszont csak az alkatrészt egy-egy kiskereskedő nem rendeli meg százszámra ezért nem is kapja olyan olcsón.
Vicces, hogy az autókereskedőket a kerékpárboltokat szapulják egyesek, de a pékeket nem szidja soha senki! Pedig a költségek levonása után nekik is van vagy öt forint hasznuk egy zsemlén.

Elküldve: 2013.12.09. 21:27 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@Marcikutya: szerintem max azért lehet így, mert a készre szerelt biciklivel egy csomó alkatrészt biztosra megveszel. de a kétszeres ár azért szerintem túlzás, legfeljebb néhány százalékról lehet szó, már ha tényleg olcsóbb.

@Krupcheck: ebike-nál épp most van 40%-os szállítási költség akció a visszatérő vásárlóknak :) az tény, hogy vissza kell postázni, ha nem tetszik valami, de ez az egyetlen specifikus hátrányuk, míg a másik oldalon ott van a bőséges árukészlet (ha csak a raktáron lévőket tekintjük, akkor is legalább akkora, mint egy sima bolté)

egyébként, hogy a témaindítóra is reagáljak: a nagykereskedelmi ár minden esetben ugyanaz, a különbség abban nyilvánul meg, hogy a többiek által felsorolt okok miatt egy webshop kisebb árréssel tud ugyanakkora profitot termelve működni, mint egy bolt.

Elküldve: 2013.12.09. 16:01 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

Mint korábban mondták, nincs raktárkészlet. Ennek persze lehet pont az ellenkezője is, ha elegendő tőkéje van a boltnak, akkor megteheti, hogy nagy tételben vásárol, közvetlenül a gyártótól, sokkal olcsóbban, mint az ország nagykereitől (bár M.o.-n szerintem nincs ilyen webshop). Sőt, szerintem azt is megtehetik, hogy valamit külföldi forrásból rendelnek, nem a hazai forgalmazótól.

Ugyanakkor a lentebb soroltak: 2 ember simán elvisz egy komplett webshopot, nem kell fűteni, nem kell nagy raktárkészlet (ha kellően közel vannak a nagykerek), nem kell helyet bérelni/venni, stb. "Csak" a honlap fenntartását kell fizetni.

Szóval lényegében avval tudnak olcsóbbak lenni, hogy egy csomó (működési) költséget megspórolnak. Viszont nem köszöntenek ismerősként, ha bajod van vissza kell postázni, nem boríthatod rájuk az asztalt, szóval te is kevesebbet kapsz a kevesebb pénzedért.

Elküldve: 2013.12.09. 15:19 Marcikutya 

  • Marcikutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 45

@pranksta:

szia! Azt akartam mondani, hogy olcsóbb megvenni a kész biciklit boltból, mint alkatrészeket rendelni a netről és úgy összerakosgatni (meg jobban is kellene érteni hozzá...).

Nekem is sok szerszámom van, de pl. egy középrészt már nem tudnék megszerelni. A túrákon jelentkező meghibásodások elhárítása megy csak.

Számítógépet viszont soha nem boltit veszek készen, hanem én rakatom össze.

Elküldve: 2013.11.11. 00:03 Roob 

  • Roob avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 17

Sziasztok. Vásárolt már valaki aliexpressről? Megbízható oldal? Meg eleve hogy működik? Sosem vásároltam még külföldről most viszont egy olyan stucnit akarok venni amit itthon nem nagyon találtam. http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-100-NEW-BONTRAGER-XXX-RACE-LITE-full-carbon-Stem-bicycle-part-31-8-90/539808403.html

Elküldve: 2013.09.08. 22:24 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@Marcikutya: én nem láttam még olyat, hogy a teljes, kész gép ennyivel olcsóbb lett volna. de ha elmondod melyik ez a webshop, veszek ott egy biciklit :) nekem az a tapasztalatom, hogy kb ugyanannyira jön ki, mint az alkatrészek szerelés nélkül a boltok drágák (persze okkal, de akkor is..), a szervizelés drága. vegyetek szerszámokat! én személy szerint majdnem jobban szeretek szerelni, mint tekerni :)

Elküldve: 2013.09.08. 21:34 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@gambler: a boltnak mindig lesz haszna rajtad. Webshopnak is. Amire te gondolsz, az a Máltai Szeretetszolgálat, meg a Jézuska.

Elküldve: 2013.09.08. 20:31 gambler 

  • gambler avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 6

Értem. Szóval a mezei üzletek még ha 30-40 %-kal kiárusítanak valamit, akkor is van hasznuk rajt. Valahol olvastam, hogy ez a kedvezmény az, amit a bolt kap a beszállítóktól, és ők ezt adják nekünk át.

Elküldve: 2013.09.04. 21:59 Marcikutya 

  • Marcikutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 45
  • Nem kell üzlethelyiséget vásárolni, bérelni, fenntartani. Az eladőknak akkor is ott kell lenniük a boltban, ha egész nap senki nem jön be, mint pl. a téli hónapokban. A téli veszteséget tavasszal és nyáron kell bepótolni.

  • Rugalmasan változtatható webshopban a munkaerő, csúcs esetén éjszaka is csomagolhatnak.

- Nem kell teljes raktárkészletet tartani, mert a rendelés beérkezésekor rendelnek csak be az áruból.

És érdekes, hogy ennek ellenére a webshopok alkatrészei még mindig jóval drágábbak (kétszeresen), mint ha bicikliként, összeszerelve venném azokat, pedig azokban már az összeszerelés díja is benne van.

A webshopok nem jótékonykodhatnak, nem válhatnak meg a hasznuktól, mert akkor csődbe mennének.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!