Miért indul meg nehezen a berugózás Rock Shox Dart 3-nál?

Linkelt termék: Rock Shox Dart 3
1-18 (18 válasz)

Elküldve: 2012.06.01. 21:15 houchin 

  • houchin avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 19
Témaindító kérdés:

Hogy lehet ezen segíteni? Új teló, tiszták a becsúszók és meg is vannak olajozva. Álló helyben picit megragad, nem puhán indul meg befelé a szár. Kössz az ötleteket.

Elküldve: 2021.06.18. 21:33 Farkas33 

  • Farkas33 avatar
  • hozzászólások: 1

@MattsMerida: és mennyi olaj kell bele?

Elküldve: 2012.06.09. 21:57 houchin 

  • houchin avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 19

@houchin: ezennel ünnepélyes keretek között búcsúzom a topictól, az okoskodó faszságokra nem vagyok kíváncsi.

Elküldve: 2012.06.09. 06:09 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Suhanc_T3700:Kijavítottam a posztomat. Az meg h nagyon "vékony" olajat tesz az ember a teló lábába kenés gyanánt, nagyon nem mindegy! Ugyanis ha nagyon híg akkor kb semmit sem fog kenni, mivel azonnal lefolyik a láb aljába. Ha túl sűrű akkor meg fel sem fogja venni rendesen a becsúszó, és szintén a láb aljában marad, ha még is feljut a perselyekhez, akkor meg "ragadni" fog a teló, mivel nagyon nagy lesz az ellenállása.

Ergó, még mindig nem hülyeségből rakják a 10W olajat a lábak kenésére.

Az meg h csillapítási részbe milyen viszkozitású olaj megy, megint már kérdés.

Elküldve: 2012.06.08. 21:23 Suhanc_T3700 

  • Suhanc_T3700 avatar
  • sima XC-s
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 7

@Gege: Rosszul tudod... a W előtti szám a hideg olaj viszkozitását jelöli, és minél kisebb a szám, annál kisebb az olaj hidegen mérhető viszkozitása. Magyarra lefordítva a 10W-s olaj "szobahőmérsékleten" sűrűbb, mint az 5W-s olaj. A lehető "legvékonyabb" olaj, vagyis a leghígabb a 0W-s lenne, de az hogy jó-e vagy sem, azt eltudja ő is dönteni a teló mozgásából, nem olyan biztos, hogy hülyeséget csinált.

Elküldve: 2012.06.08. 19:32 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

Elírtam bocsának! Az 5W jelenti a szobahőmérsékletet, míg a 40 a motor üzemi hőmérsékletét. De akkor sem lesz jó, mert az 5W kevés hozzá. Nem hiába használ minden cég minimum 10w olajat a lábak kenésére.

Elküldve: 2012.06.08. 19:21 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@houchin: Eszednél vagy te? Ezek szerint fingod sincsen h mit jelent a 5W40..... ez multiviszkozitású motor olaj, ami azt jelenti h alap állapotban (szobahőmérsékleten) 40W, míg a motor üzemi hőfokán pedig 5W. Ergo ezzel már most sokkal szarabbul fog mozogni, mint eddig. Söt szinte semmi kenést sem fog adni, mivel olyan sűrű, h csak a láb alján fog maradni!

Elküldve: 2012.06.08. 17:48 Nick88 

  • Nick88 avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 6

Na ez engem is érdekel, idáig csak "városi legendák" szóltak róle de igaz!

Itt is találsz: http://www.youtube.com/watch?v=b2kjQXOgoGI

Én is megcsinálom biztosan :)

Elküldve: 2012.06.08. 17:33 Masiki 

  • Masiki avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1

Sziasztok! Nekem is ilyen villám van. Karbantartás céljából leírná- e valaki, hogy hogyan kell szétszedni és összerakni lépésről lépésre? Mert még én soha nem csináltam ilyet! Nem merem elkezdeni,nem akarok elrontani semmit! Viszont szervízbe sem akarom cipelni a bicót minden kisebb-nagyobb beállítgatásokért! Előbb-utóbb úgy is meg kell tanulni! Írtátok, hogy nem nagy dolog, de igazából még nagyon kezdő montis vagyok! Felületes még a tudásom! Szóval, hogy kezdjek neki? Mire figyeljek? A zsirozás, olajozás, hogyan, miként? Stb. Az angol nyelvü leírással sajna semmire nem megyek! Emiatt nem akartam új topikot nyitni! Nem tudom, hogy jól tettem e!

Elküldve: 2012.06.06. 00:07 houchin 

  • houchin avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 19

@meridásgaluska: na végül 5w40es olajat löttyintettem bele, az volt kéznél. hidegben legalább nem lesz kőkemény. 10 perces történet, vágjon bele bátran bárki. ja, a gyárban nem tettek bele olajat, kb egy csepp ha kikönnyezett belőle. ehh...

Elküldve: 2012.06.03. 21:41 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@houchin: nem azt mondtam h gyári olaj kell bele hanem a sűrűségére értettem bocs ha félreérthetően fogalmaztam

Elküldve: 2012.06.03. 07:16 houchin 

  • houchin avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 19

csak okulásképp, autósboltban a benzinkúti ár akár negyedéért megkapod ugyanazt az olajat :DDD

Elküldve: 2012.06.02. 10:53 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

amit a lábba töltesz annak szinte mind1 h milyen, benzinkúton veszel egy nem túl olcsót és beletöltöd a lábba 10ml 15w-s van a gyárinak megadva ha olyat töltesz bele vagy mást akkor sem lehet baj a csillapításban lévőt meg újonnan nem kell piszkálni szétszedés:az alján lévő csavarokat kitekered de úgy hogy még benne legyen a telóba (a csillapításállítót szedd ki előtte simán kihúzod) megütögeted és bentebb mennek a csavarok. kicsavarod és szétjön

Elküldve: 2012.06.02. 09:12 attila227 

  • attila227 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

@houchin: Engem is érdekel,nekem is nehezen indúl.Szét szedhető saját kezűleg is?

Elküldve: 2012.06.02. 09:01 houchin 

  • houchin avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 19

@MattsMerida: akkor elvileg ATF olaj is jó bele? nincs valahol infó arról, hogy a gyári olajoknak mik a paraméterei?

Elküldve: 2012.06.02. 08:19 MattsMerida 

  • MattsMerida avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 12

Én annó a dart 3-ba, Mol benzinkúton vettem olajat, mégpedig hidraulikaolajat. Ezt használtam a dart3-ba. Az olaj neve: Hidro HME, szürke flakonban van, 1300 Ft körül, bevált a cucc! Minden jót!

Elküldve: 2012.06.02. 00:43 houchin 

  • houchin avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 19

@meridásgaluska: milyen olajat töltsek bele? meg van adva a gyári RS olaj hozzá, de ennyire nem akarom túlbonyolítani. motorolaj? hajtóműolaj? hajtóműolaj munkagépekbe? ebben a sorrendben egyre vastagabb.

Elküldve: 2012.06.01. 22:36 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

át kell zsírozni+olaj a lábakba mert nincs elég kenése gyárilag

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!