Miért lett ekkora divat a fixi? [fixis-osztós topik]

1-41 (41 hozzászólás)

Elküldve: 2012.06.11. 09:55 xBenyax 

  • xBenyax avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 109
Témaindító hozzászólás:

Egy kérdés...Miért lett ekkora "divat" a fixi?! Már egyre több BMX-es,DH-snak,XS-nél látom hogy van ilyen bringája is...But why?

Elküldve: 2012.09.09. 12:39 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@johnny336: nyilvan mert mindenhol mashol szukseg van a valtora. Varosban meg max futarversenyek vannak, oda.nem kell valto. Am szerintem nuygodtan besorolhatjuk a.futarokat is a profi kerekparos vilagba, es.akkor kapasbol van meg egy terulet (:

/elgepelesekert boccs, buta tapicskolos cuccrol irok/

Elküldve: 2012.09.09. 12:36 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@mortibez: itt lehet, mert egyaltalan a monti nem volt meg gyakori akkor errefele. Amcsiban mar azert kemenyen ment az orokhajtozas. Allitolag azert, mert a leszedalt versenygepekhez olcson hozza tudtak jutni. Eshat igen, minimalis a fenntarzasa, nem kell 2 heente racsnit cserelni.

Amugy a futarok kozul is viszonylagkis hanyad.jar csak fix-szel, tobbseguk minden massal. Viszont szerintem nagyobb onszopatas egy valtossal bajlodni varosban, mint egy orokhajtossal. De egsze biztos, hogy a filmek altal is generalt divat is.kozrejatszik az arany.novekedeseben.

No meghohy.orokhajtani jo ( :

Elküldve: 2012.09.09. 12:27 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@mortibez: túl sokat nézték a Quicksilvert. :)

Mondjuk jelenthet valamit, hogy a profi kerékpáros világban fixhajtást kizárólag a zárt, körpályás versenyeken használnak.

Elküldve: 2012.09.09. 00:09 mortibez 

  • mortibez avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 8

Akkor a futárok csak divatból szopatják magukat fixivel, vagy mert kicsi a fenntartási költsége? Mert mondjuk a 90-es években meg a monti volt futáréknál az újdonság.

Elküldve: 2012.06.15. 14:37 petiboy_24 

Elküldve: 2012.06.13. 21:27 bandyta 

  • bandyta avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 104

Elküldve: 2012.06.13. 16:18 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@zazie87: elég kemény :D

Elküldve: 2012.06.13. 15:57 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@zazie87: jó vagy :)

Elküldve: 2012.06.13. 15:37 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

Elküldve: 2012.06.13. 14:18 Kenny 

  • Kenny avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 79

Ez is csak egy olyan dolog, mint amikor a bmx-hez nőtt hozzá az emó divat. Majd kinövik (na jó, én beszélek kockás ingben...). A lényeg az, hogy előbb-utóbb vége lesz és alig lehet majd látni őket.

Elküldve: 2012.06.13. 13:51 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@zazie87: jogos!

De már nem az a menő C:

Hanem ez

Elküldve: 2012.06.13. 13:46 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

a "Hipster" az új "emó", mert mindig kell valakit utálni, és mert mindig kell valamit túlhájpolni.

BTW ezek a kirakat bábúk sosem voltak igazi emo-k vagy igazi hipsterek, ők a túlhájpolók. A hipster subkultúra egyik eleme pont az egyediség, ami ezeknél a kirakatmajmoknál pont elveszik. Ennek egyik bizonyítéka a túlhájpolt fixi-mánia, meg a hirtelen nagyszámban megjelent dioptria nélküli vastagkeretes szemüvegek(mellesleg én kb öt évvel ezelőtt próbáltam beszerezni ilyen american-style vastag esztéká szemüvegkeretet, lévén szemüveges vagyok, RUN-DMC és Superman rajongó, de akkor sehol sem találtam, most meg má' nem kő', viszont úton útfélen lehet kapni, kb fizetnek, hogy elvigyék :D )

FYI: http://en.wikipedia.org/wiki/Hipster_%28contemporary_subculture%29 nem olyan vicces, mint a bábos videó meg itt egy emo-s is : http://en.wikipedia.org/wiki/Emo

Elküldve: 2012.06.13. 09:57 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

@Krupcheck: A hipszter definiálásából kifelejtetted az sztk keretes (nap)szemüveget XD

Elküldve: 2012.06.12. 21:33 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@johnny336: :D

Elküldve: 2012.06.12. 21:24 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

http://www.facebook.com/pages/Last-Dinosaurs/110472951412

Tessék. Hipszterbanda. Most linkelték. Tök menő a csaj aki linkelte, mert még nem hallottam róla. Meg most én is tök menő vagyok, mert ezt hallgatom, but you have probably never heard of it [/irony] (mondjuk az irony is olyan hipszter dolog).

@Vadas81: na a Cruisert nem értem. Ki is fáraszt, nem is haladsz, nem is annyira kényelmes. Oszt akkor minek?

Elküldve: 2012.06.12. 21:23 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Elküldve: 2012.06.12. 21:11 Vadas81 

  • Vadas81 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 105

És a Cruiseresekkel mi újság Orbániában?? Hmmmm?? mert itt Nyíregyházán annyi van belőlük hogy ide kellesz hozni a Dunát rekeszteni!!!

Elküldve: 2012.06.12. 21:09 polszter 

  • polszter avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 6

@Krupcheck: Most sajnálom, hogy nem lehet itt lájkolni a hozzászólást:D(a kockás ing tényleg kurvajó:D)

Elküldve: 2012.06.12. 21:02 polszter 

  • polszter avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 6

@1: Úgy éreztem, hogy meg kell mutatnom a jelenlegi szintet:), persze ez amerika. https://vimeo.com/42941550 ha megfigyeled ő is mindig megemeli a hátulját.

Elküldve: 2012.06.12. 20:54 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@1: nem csak trükköknél kell ezt, padkáknál is jól jön. Én nem ugrálok, max fekvőrendőröket néha, meg kisebb padkákat, de ha szimplán emeled az elejét, aztán a hátulját külön-külön, akkor sem árt ha jól áll a pedál.

Elküldve: 2012.06.12. 20:50 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@fifi: hűha... olyan divatizé. Amennyit sikerült leszűrni belőlük, hogy

  • a kockásing az mindenható. Vagy v nyakú póló
  • az a menő, ami nem menő. Azt a zenét kell hallgatni, amit más nem, ha mondanak egy bandát, és más nem is hallott róla, akkor az übervagány. Öltözködéssel, tevékenységekkel ugyanez.

Namost ha divat valamit másként csinálni, akkor akaratlanul is divat lesz azt valahogy csinálni, ergo divat lesz belőle.

Szóval összefoglalva: egy ilyen divatizé. Olyan mint pár éve az emó, csak ezek nem pengével pusztítják magukat, hanem féktelen bringával. Bár igazából mindegy nekik, mert úgysem hajtják, miképp az emok java is csak pózolt a pengével meg a kecsappal.

Igazából ha eddig nem hallottál róluk, ne is nagyon merülj bele a témába, pár év múlva már úgyis csak elszórtam lesznek.

Elküldve: 2012.06.12. 20:16 fifi 

  • fifi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 52

mi az a hipszter?

Elküldve: 2012.06.12. 19:58 1 

  • 1 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@Krupcheck:Lehet..nemláttam még trükkfixiseket élőben

Elküldve: 2012.06.12. 19:30 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@1: ha eleg jol erzed az attetelt, akkor annyival elotte forgatod be, es.ugy, hogy akkora legyen jo mire odaersz (( :

Gyakorold padkaknal, ha nem is ugrasz, csak felgurulsz, akor is jol johet, mert nem vered le a kart.

Amugy ha kozvetlen elotte forgatnak be pozicioba, akkor nem tudnak kiemelni rendesen.

Elküldve: 2012.06.12. 19:08 1 

  • 1 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@polszter: De ha 3méterre forgatod be a rendes pozicióba az akadálytól,attól még szarul fog állni ha odaér nem?

Elküldve: 2012.06.12. 13:23 polszter 

  • polszter avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 6

@1: Mert gyakorlatilag ez a trükk végrehajtásának a legfontosabb momentuma. Ugyebár állandóan megy a hajtás, viszont az ideális bármit csinálni a közle vízszintes hajtókarhelyzet. Ezért akár egy bunny előtt is be kell állítani a pedál, hogy mire az akadályhoz ér az ember jó helyen legyen. Ezért az emelés, mert itt forgatod be a kívánt pozícióba. Remélem érthetően írtam le:D

Elküldve: 2012.06.12. 12:57 1 

  • 1 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

Trükkfixisek miért emelgetik a hátulját a bicónak minden trükk előtt?

Elküldve: 2012.06.12. 12:28 polszter 

  • polszter avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 6

@xBenyax: HA ilyen trükkfixis vonalra gondoltál, már van ilyen mozgás az országban, persze jellemzően a fővárosban, de másfele is van egy két forma. Mondanám, hogy gyere ki valamelyik szerdán egy WDNSDY sessionre, ahol közös gyakorlás céljából találkozunk, de ha jól látom Dunaújvárosi vagy. Egy hónapja volt szegeden a második trükkfixi verseny magyarországon, hamrosan jön ki arról is a videó. Azért kirakom a tavalyi anyagát, hátha érdekel valakit. http://www.youtube.com/watch?v=HOmsq4cc0_Y még van egy pár magyar videó, ha kíváncsiak vagytok lökök még egy pár linket:)

Elküldve: 2012.06.12. 11:42 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

@zazie87: ahogy

Elküldve: 2012.06.12. 11:40 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

@Krupcheck: Nekem nincs bajom a fixesekkel :) Csak a fikszedgír adminjával, meg a búza hipszterek 60-70 százalékával,a hogy azt már említettem vala :)

Elküldve: 2012.06.12. 10:42 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

Szerintem lényegtelen ezen filozni. Ennyi erővel feltehetnénk a kérdést hogy mért lett ennyire menő a nike futó cipő? A legtöbb ember nem is használja ki :) arról nem is beszélve hogy nem csak atizenévesek veszik hanem más korosztály is.

Személy szerint én is össze tennék valmi szaladgálós bicót de ez a fixi téma nálam kizárva. Valami jóféle polarx SS bevásárló bicó lesz valmikor :)

Elküldve: 2012.06.12. 10:36 1 

  • 1 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

Nekem azért lett,mert kellett egy bringa amivel szar időben ellehet rohangálni.Nemgondolom magam hipsternek :D Egyébként,kurvajó érzés menni vele.

Elküldve: 2012.06.12. 10:26 ubi16 

  • ubi16 avatar
  • BMX gyilkoló
  • Dunaharaszti Skate Park csapat
  • Dunaharaszti Skate Park csapat
  • hozzászólások: 42

amúgy nekem azért lett a bmxem mellett fixim mert ugye a bmxel nem lehet anyámékkal "túrázni"(kb30 kilóméter ráérősen)ezért kellett csinálnom egy bicót ami olcsó is és kényelmes is vele menni. vettem fillérekért egy országútit, a bmxről lejött,elhasznált cuccokkal feltuningoltam és kész. aztán fixi agyat azért tettem bele mert ők(anyámék) gyök2 vel mennek én meg meguntam a fékezgetést ezért kihasználva a fixi előnyeit, tudok szórakozni a hajtással és így nem unom szarrá magam :)

Elküldve: 2012.06.12. 10:26 shadowf96 

  • shadowf96 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 17

@xBenyax: Pl. én nem fixin hanem single speeden próbálok dhzni mert nincs pénzem még váltóra :)

Elküldve: 2012.06.12. 10:20 ubi16 

  • ubi16 avatar
  • BMX gyilkoló
  • Dunaharaszti Skate Park csapat
  • Dunaharaszti Skate Park csapat
  • hozzászólások: 42

@edvin: a bmx nem azért lassú mert kicsi a kereke... ugyan olyan gyors mint egy park monti... vagy akár mint egy fixi is csak kényelmetlen. az áttételtől függ hogy mi mennyire tud gyors lenni. az 1 sebesség az marad 1 sebesség...

Elküldve: 2012.06.12. 10:04 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@zazie87: miért, van váltód és megállsz a pirosnál? De gázz vagy! :D

/btw. szerintem ezt a témát itt kettévágom, és akkor lehet külön topikban osztani a köcsög fixiseket :P /

Elküldve: 2012.06.12. 09:49 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

@xBenyax: Igen, sőt, jelöld be fészen a fixedgeart és ha netán hozzá merészelsz szólni valami ellentéteset, akkor személyesen küldenek el melegebb éghajlatra :D. Én a magam részéről összevesztem az oldal adminjával, utána elkezdett priviben írogatni, mert nem tudott lenyugodni, és talán még intelligens gyereknek is tartottam volna, ha nem minden második mondatában jött volna azzal, hogy ő mekkora ARC... Szóval, a magam részéről sokkal többre tartom az itteni, akár tizenéves srácokat, akik az otthoni ócskavasból építenek ezt-azt, mint a hipster köcsögöket :) Én nem bánom, hogy divat lett a fixi, legalább mindenki mozog, sportol, engem az arcoskodás zavar, ami emögött sokszor van. Az esetek 60-70%-ában. Azt kell tapasztalnom itt Pösten, hogy lefitymálóan tekintenek a váltóra a bringámon. Aztán ezt követően elhúznak mellettem, át a piroson és akkor ők az ARC-ok... Jeee!

Elküldve: 2012.06.11. 22:41 xBenyax 

  • xBenyax avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 109

@edvin: Igazad van,ha nagyobb városba élnék és úgy hozná a szükség lehet én is szerválnék egyet,de johnny336 -nak is igaza van,azért tuti vannak páran akik összedobnak egyet,itt vagiznak pár képpel és soha nem ülnek rá.Néztem videókat hogy miket lehet egy ilyen fixivel is művelni,hát kétlem hogy itt bárki is ezért rakná össze.

Elküldve: 2012.06.11. 12:58 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@xBenyax: menj fel fixedgear-re, és olvasgass kicsit, aztán beszarsz, mekkora divat lett mostanában, hogy muffolt versenyvázad legyen, flip-flop-aggyal, flop'n'chop kormánnyal, novatec pályaaggyal, bagaboo strap, meg futártáska kiegészítő gyanánt. :D

Sokan valóban divatból csinálnak maguknak fixit, meg SS-t, mert mennyire menő, meg hipster dolog. Annyira hipster, hogy már mainstream :D

Elküldve: 2012.06.11. 11:45  

  •  avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 95

@xBenyax: A mai rohanóvilágban kell egy gép, ami könnyű és gyors, és nem drága.

A BMX lassú, mert kicsi a kereke. A DH-FR nehéz. Az XC/országúti-soknak meg edzőbringa.

:)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!