Miért nem megy fel a 24 Table Top a 24-es Spank Tweet Tweetre?

1-11 (11 válasz)

Elküldve: 2012.06.15. 20:26 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615
Témaindító kérdés:

Az a nagy helyzet hogy van egy 24-es Spank Tweet Tweet AL30-as felnim meg Schwable Table Top és olyan nehezen ment fel a felnire hogy úgy kellett ráfeszíteni, a felni bánta a dolgot nagyon összekarcoltam egy ponton mivel imbusszal tettem fel a gumit, a gumileszedők egytől egyig eltörtek 4db) leszedni is brutál felpróbáltam rá a régi Crazy Bob gumimat az is nehéz volt mi lehet a probléma? jó tudom nem egy méret a dolog de mindkettő 24" és ez biztos kevlár peremes gumit könnyebb lenne ráhúzni? előre is köszi a válaszokat.

Elküldve: 2012.06.16. 15:46 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@spank309: Hidd el jobban jársz ha raksz bele olaja is! És mielőtt használod néha fejre fordítod a gépet, h az olaj megkenje a perselyeket. Mivel a zsírt hamar kidolgozza a teló olyan helyekre ahol semmi kenést nem fog biztosítani. Egyébként nem is értem mi a létjogosultsága még a mai napig ennek a zsír kenéses őrületnek! Szar lesz a mozgás, iszonyatos szerviz igénye van, plusz a persely becsúszó nagyon hamar kopik :S

Elküldve: 2012.06.16. 15:10 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@Gege: aha ilyen, köszi a tippet :D majd megpróbálom legközelebb ami kb. 1 év múlva lesz majd ha defektet kapok xD Egyébként a teleszkóp problémám megoldódott oda is te írtál ebbe nem is kell olaj csak zsír. viszont a szimeringet nem tudom kiszedni meg addig nem is erőltetem amíg nincs másik

Elküldve: 2012.06.16. 15:02 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@spank309: Ilyen akkor a kialakítása? http://spank-ind.com/upload/fckeditor/image/spank%20web%20icon/tweet%20rim.jpg Mert akkor meg abba két oldalsó vájatba kell előbb berakni, és akkor simán fel fog menni.

Ugyan ilyen szopás a Tubeless külsők felrakása is, mert azok is nagyon passzentosak.

Elküldve: 2012.06.16. 14:52 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@Gege: ennek a felninek nem a közepén a legkisebb az átmérő, de köszi csak megijedtem h ilyen rohadt nehezen ment fel. Sosem volt még velem ilyen

Elküldve: 2012.06.16. 14:45 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@spank309: Kevlár még annyit sem nyúlik mint az acél! Azt csak azért használják mert könnyebb illetve lehet belőle hajtogatható gumit készíteni. Hidd el az a titka h síkosítani kell illetve a gumi peremét középre kell berakni, ahol kisebb a felni átmérője.

Elküldve: 2012.06.16. 14:42 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@salt: próbáltam kicsit kinyújtani is mielőtt feltettem de nem segített

@krausz: nem fért volna be az ujjam.

leszedésnél milyen tippet adtok majd ha esetleg defekt lesz? Majd ha ez elkopik veszek kevlárt azt hátha könnyebb feltenni.. teszek majd oda valami rongyot de csak valami fémszerszámmal tudom majd leszedni bár az könnyebb mint feltenni... Köszi a válaszokat már így is sokat segítettetek, képek hamarosan ;)

Elküldve: 2012.06.15. 21:22 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

jó minőségű leszedő kell. nem ilyen dekatlon féleség. nekem ilyen 1.5cm széles Roto márkájú van. Sok haverom adta már fel a sajátjával de ezzel mindig sikerült felrakni. Illetve egy idő után nyulik is a drot benne, probáld fel egy másik felnire és mondjuuk 3x-4x leföl rakni hátha az segit

Elküldve: 2012.06.15. 21:10 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@spank309: Szappanos víz a titka, és simán fel fog menni. plusz a már fent lévő részt középre kell igazítani ahol a felniben van egy mélyedés.

Elküldve: 2012.06.15. 21:05 milu95 

  • milu95 avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 19

felni meg gumi függő is hogy milyen nehéz fel/le szedni:SS amúgy én egy rongyot szoktam a szerszám(fém gumileszedő) alá tenni és így semmi karc:)

Elküldve: 2012.06.15. 20:59 krausz 

  • krausz avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 82

nekem is iszonyat nehéz volt fölrakni de én nem akartam használni semmi eszközt mert nem akartam összekarcolni :D az imbuszt az ujjaimmal helyettesítettem (fájdalmas volt)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!