Miért nem tudok 30 fölött menni? oldalszél? guminyomás?

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2013.07.31. 21:16 KRM 

  • KRM avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 13
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy 30-nál jobban nem merem tolni, nagy az oldalszél és dobál a bringával együtt, de régebben nem volt ilyen, pedig lejtőn lefelé mentem már 70nel is és vihar is tolt maga előtt úgy, hogy már a 12-es fogas elpörgött. De most valami katasztrófa, jön egy nagy lökés alattomosan és szabályosan lök kifelé, nem beszélve arról, hogy szemből a kamionok rákontráznak. Van köze annak, hogy peremes az új felni, vagy a guminyomás nagyobb a súlyomhoz képest és kisebb így a futófelület - 70-75 között vagyok és 7bar van a hátsóban, az elsőben valamivel kevesebb? Esetleg én lettem bénább, mert volt egy kis kihagyás az utóbbi időben a volt munkahelyem miatt, meg egyéb dolgok miatt? Bár ez utóbbit kétlem :D Kicsit idegesítő és szar érzés, hogy sok van bennem is és a bringában is és nem tudom kitolni ami a csövön kifér. Már a szembe szelekkel is megbarátkoztam annyira, hogy nem lóg a belem, ha szemből kapom. Remélem, hogy tudtok valamit írni, mert hasonló témát sem találtam :D

Elküldve: 2013.08.03. 10:46 simon23 

  • simon23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 13

@KRM: pl. azt amit én, jó lámpával az éjszaka tettem egy 140km-es kört. Nincs forróság, nincs forgalom és Q...va jó volt. Ezekben a tarhonyaszárító melegekben nincs más lehetőség.

Elküldve: 2013.08.02. 18:27 KRM 

  • KRM avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 13

@pappsszi2: ja az lesz. Úgyis hétvége, kánikula, mit lehet ilyenkor csinálni, vagy benn ülsz és nézed az eget, várod a sült galambot :D vagy elmész tekerni, napszúrás stb. Sose gondoltam volna, hogy 1-1,5 év alatt kimentem a formámból, pedig olyan gyorsan elment.

Elküldve: 2013.08.02. 18:05 pappsszi2 

  • pappsszi2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 52

Hát 30-cal montival is utazón megyek,de még egysebvel is felhozom,Hát van oldal,meg szembeszél,de szerintem is elfogyott a "bátorság,meg az erő,Gyakorolj nyugodt jó úton,és majd jön az eredmény,és bátorság..

Elküldve: 2013.08.02. 17:18 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@KRM: Tehát akkor nem mersz menni! Akkor nagyon egyszerű a képlet: menj minél többet, és majd visszaszoksz az oúti sebességéhez és relatív instabilitásához.

Elküldve: 2013.08.02. 17:04 KRM 

  • KRM avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 13

@simon23: Változó, mert volt olyan szakasz ahol max 26, volt ahol 30-35, ahol elfogta a szelet valami, ott feljebb ment, de nem siettem. Mielőtt még felni csere volt, pont 40nél jobban nem mertem menni, mert annyira érződött a felütés. 3 éve, volt asszony montijával estem egy jó nagyot, mert menőzni kellett :D utána félve ültem fel egy ideig, de túl tettem magam rajta. El lehet ennyire szokni a széltől, meg helyzetektől kb egy év alatt ("volt egy kis kihagyás az utóbbi időben a volt munkahelyem miatt")?

Elküldve: 2013.08.02. 15:43 simon23 

  • simon23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 13

...nem értem a kérdést. Nem tudsz, vagy nem mersz 30-nál többet menni??

Elküldve: 2013.08.02. 15:00 KRM 

  • KRM avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 13

@Makky: 3-4 éves az útburkolat, a szarabb úton amúgy sem szoktam tolni annyira, ott inkább óvatosan megyek. Amíg le nem cseréltem a köpenyeket, hátul egy Continental Contact volt és 32-es, tökig felfújva, elöl meg valami gagyi 23as teljesen slick. Nem is éreztem akkor, hogy felütéses a felni, csak épp egy picit, amikor lecseréltem a mostanira mind2t (CST Czar), jobban előjött a felütés, de most volt felni+küllő csere, szal ilyen már nincs. 2-3szor voltam szélcsendesebb időben a dög melegben, akkor jó volt minden. De most a "hideg front" után ami maradt szél (az Időkép szerint 30-40km/h), az b***ik ki velem.

Elküldve: 2013.08.02. 12:25 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@KRM: A peremes/szingós dolognak nincs köze hozzá. A kettő között alig van érezhető különbség. A guminyomás is normális, amit írtál (23mm-es gumihoz). De, ha "pattogsz" a rossz úton, akkor próbáld meg esetleg szélesebb gumival, vagy egy kicsit még alacsonyabb nyomással, csak akkor jobban kell vigyázni, mert könnyebben felütheted.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!