Miért nincs világítás a postás és a hírlapos bringáján?

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2014.10.14. 19:03 robotbolha 

  • robotbolha avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 18
Témaindító hozzászólás:

Szinte minden reggel visznek egy kis izgalmat az életembe, bár erről szivesen lemondanék. Nem elég, hogy a sötét kertvárosi utcákon bóklásznak, időnként egyszerűen kivágódnak az útra mindenféle körülnézés nélkül a sövénnyel, bokrokkal takart járdáról. A hírlapos cégekre és a postára nem vonatkozik a kresz? Hogy engedhetik ki a dolgozóikat életveszélyes bringákkal. Se első se hátsó prizma, se küllőprizma, se világítás és a legtöbbön a kontrán kívül nincs másik fék se...

Elküldve: 2014.10.16. 09:39 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Épp a napokban volt ez a 100-ból 2 arány. Oké, "világításszezon" eleje van...

Az a baj, hogy a dolgozó a felelős, mert tuti úgy van megírva a szerződésük, hogy az ő felelőssége a karbantartás. Apám trolis, nyilván nekik karbantartani nem kell a gépet, de a gépátvételkor át kell vizsgálniuk, hogy minden oké-e. Bár ha gubanc van, legalább a rejtett hibáknál vissza tudják passzolni a felelősséget (sajnos volt már rá példa).

A villogó ára-fizetés viszonylatról annyit, hogy az előző munkahelyemen, ahová ingáztam, én sem kerestem agyon magam (nem panaszkodom, de a sok fizetés nem annyi), a bejárásra kapott pénz már a benzint is deficittel futotta, de azért a 2 szett jó állapotú gumit csak kigazdálkodtam az autóra, mert 3-4 kolléga, a saját, meg a többi közlekedő életéért voltam felelősséggel minden reggel és késő délután.

Csak sajnos ezt sokan nem fogják fel.

Szomorú aktualitás: a héten halálra gázoltak egy 61 éves Simsonost Szeged közelében. Épp előző nap jöttem azon a szakaszon sötétben. 3 szimóssal találkoztam, mindhármat csak azért vettem észre, mert számítottam rá, hogy járhatnak arra is (az előtte lévő szakaszról tudni kell, hogy kb. 40 kilométeren javítják, másfél sáv van a szűk kettő helyett, és bazinagy forgalom). Rajtuk még lámpa is volt, csak gyengébb, mint az útszéli fényvisszaverő...

Nekik, tudtommal, a kukásmellény sem kötelező. De kb. 500 Ft-ért vehetnének egyet, és nem 30, hanem legalább 300 méterről láthatóak lennének (hogy a lámpa letakarításáról, neadjisten a szétmattult búra lecseréléséről ne beszéljünk).

Komolyan nem ér ennyit?

Elküldve: 2014.10.15. 18:00 robotbolha 

  • robotbolha avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 18

@Krupcheck: "alávágnak egy szétélt bringát" hát pont ez a felháborodásom tárgya. Nincs ennek felelőse? Hogy mernek életveszélyes eszközöket adni a dolgozóknak? Ne történjen olyan, de ha egyszer kilapítanak egy hajnali hírlapost akinek semmiféle világítása nem volt, akkor majd elkezdik keresgélni a felelőst? Ha elkezdik keresni, akkor majd kihozzák a melóst hunyónak, mert ugye ő volt az, aki átvette és használta az eszközt... egy merő tragédia az egész... :( Mellesleg megjegyzem: a dolgozó is beruházhatna 2 darab akármilyen villogóra. Tudom, hogy rettenet vacakul vannak fizetve, de ez a mutatvány már 1000 forint alatt megoldható. Ennyit már csak megér neki a saját élete... Vagy nem? Szerintem itt nincs semmi helye a megértésnek. Ha kilapítják akkor megdöglik, ha megértőek vagyunk, ha nem. Ráadásul megkeserítheti, tönkreteheti egy ártatlan ember életét is. Tudok nem egy olyan balesetről (halálos kimenetelűről is ahol a vétlen pusztult el.) ahol a kivilágítatlan bringás volt az okozó. Lásd 2000 augusztus ópusztaszer, ahol egy négytagú család égett bent egy trabantban egy gyökér kivilágítatlan kerékpáros miatt. Reggelente 5 kilómétert tekerek a melóhelyemig. Ezalatt ha nem is százból kettő van kivilágítva, de tízből kettő nincs.

Elküldve: 2014.10.15. 15:39 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Ha megértő akarok lenni, akkor azért, mert a postásnak alávágnak egy szétélt bringát, és onnantól kezdve neki kell azt életben tartania. Senkit nem érdekel, ez mivel jár, mennyi idő, és mennyibe kerül, de ha nem viszi ki a levelet ma is, meg holnap is, akkor viszontlátásra.

A hírlaposoknál gondolom dettó, a szórólaposok bringát sem kapnak.

Ha nem megértő akarok lenni (inkább bunkó), akkor azért, mert a bringások többsége -foglalkozástól függetlenül- fogalmatlan barom.

Amikor sötétben megyek, és száz emberből kettőn látok lámpát, az kicsit kiveri a biztosítékot. Személyszerint akit nem látok, avval úgy teszek, mintha nem lenne ott. Hátha 'észreveszi' magát. Legalább ő...

Elküldve: 2014.10.14. 21:08 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@robotbolha: Teljesen nyilvánvaló, már a Belga együttes is megénekelte:

Dal a Magyar Levél- és Hírlapkihordók egyletéhez

  • Postás és Hírlapos épp kihordja a postát,
  • Nem kell neki lámpa, sötétben is jól lát.
  • Végveszélyben egy kerékpáros Robot,
  • Fék nélkül gurulnak a levélkihordók.

Félre azonban a tréfával. Valószínűleg megfelelően felszereltek a postások kecskéi. Az első napon...

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!