Miért recseg a hajtásnál valami?

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2012.01.26. 19:14 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381
Témaindító hozzászólás:

amikor megtaposom a pedált akkor ilyen recsegö hangot ad ki valami mint amikor a lánc hozzáér az elős váltóhoz (most enm ér hozzá) ez miért lehet. ma a láncot lszedtem a keróról és a váltógörgőket is. megtisztítottam mind2-őt és visszaraktam. a láncra tettem patentszemet is sram 9es hez való patentszemet a láncom pedig shimano 9 es rendzserhez való.

Elküldve: 2012.01.26. 21:44 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

a hajtókar az annyira meg volt húzva hogy amikor ki akrtam lazítani eltört az imbuszba dugott csavarhúzó 2szer is a pedál is kilőve mert felraktam egy másikat azzal is volt hang viszont a váltó nincs jól beállítva csak úgy hogy váltson de nem szépen csinálja ( xt váltó) holnap elviszem szervízbe mert a váltóbeállításba nem vagyok jó a láncm viszont recsek egy kicsit a homoktól nem tudtam teljesen kitisztítani de akkor csak recsegnie kellene szal lehet hogy egy váltóbeállítás és kész?

Elküldve: 2012.01.26. 21:13 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Én most nyírtam szét a csapágykoszorút a középrészemen, de az egyáltalán nem nyöszög, csak szimplán megszorult a tengely...

Váltóbeállítás biztos rendben (pl. hátsónál ferdén tart a kanál, két fokozat között)? Ha olyan hangot ad mintha, akkor elég valószínű, hogy ilyesmi lesz a probléma. :D

Nekem is volt hasonló nyöszörgés, de kiderült, hogy a nyereg befogónál valami dzsuva volt, és az circegett. :)

Elküldve: 2012.01.26. 19:34 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@meridásgaluska: megeshet még az is hogy a monoblokk tengely és a kar közé került valami mert a kar egy hangyányit lelazult(a monocikliken rendszeres betegség)

Elküldve: 2012.01.26. 19:32 dave118 

  • dave118 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

Nekem ugyan ez volt a bajom, és nem kell feltétlenül cserélni a monoblokkot. Valószínűleg csak kosz ment a váz és monoblokk közé a menetes részbe. Szedd szét és a vázon a menetet takarítsd ki fogkefével pl. De lehet még törött csapágygolyó a pedálban vagy a monoban, laza hajtókar csavar stb.

Elküldve: 2012.01.26. 19:26 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@meridásgaluska: az lehet, hogy lánc nélkül szépen pörgött, de csak azért, mert akkor gondolom nem volt rajta terhelés, nem tapostad a pedált. Ha a monoblokkal van valami gond, akkor az csak terhelés alatt jön elő, és mihamarabbi cserével lehet orvosolni!

Elküldve: 2012.01.26. 19:23 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

alivio 2011es asszem a monoblokkot nem tudomd e amikor nem volt rajta alánc akkor szépen pörgött

Elküldve: 2012.01.26. 19:16 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

megkérdezhetem, hogy milyen hajtőműved van?? Mert ilyen esetben a legtöbbször a középcsapágy szokta megadni magát.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!