Miért van az, hogy amikor meghúzom a v-féket, ott marad?

Linkelt termék: Zoggie
1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2014.03.06. 08:49 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352
Témaindító kérdés:

Amikor behúzom a féket a féktest nem jön vissza és ott marad a felninél, picit hozzá is ér a felnihez a fékpofa. Azt tudom hogy van ilyen állítócsavar, amivel középre lehet állítani a féket, de nekem az a bajom, hogy a féktest nem jön vissza eléggé. A kérdésem hogy ezt egyszerűen tisztítással is lehet orvosolni, vagy kell valamilyen alkatrész is, rugó pl.?

Elküldve: 2014.03.06. 21:42 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@sipi88: Ha a féktest megfelelően mozog, és elég erős a feszítőrugó, akkor a kábel körül van a bibi. Szorul, akad súrlódik stb. Ellenőrzés, tisztogatás, kenés, illetve csere, ha sérült. Biztonság okán a fékpipát is nézd meg.

Elküldve: 2014.03.06. 21:25 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

A fékkar alatt a fékkart értettem:) A féktest úgy ahogy mozog. De amikor kivan akasztva a fék, és úgy húzom meg a fékkart, akkor az egyik fékkar úgy marad, a másik pedig lassan visszajön valameddig.

Elküldve: 2014.03.06. 21:04 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@sipi88: Fékkar alatt vélhetően a féktestet értetted. Ha így van, akkor a következő az eljárás.

A féktest csúszócsapágyainak kenése nem megfelelő. Fékbakokat, csapágyakat tisztogatni, újrakenni.

A feszítőrugók környékét ellenőrizni. Ha a rugó egyik végét rögzítő műanyag "ház" tönkrement, akkor sajnos csak a féktest cseréje segít. (Ha van egy régi féktested, kimentheted belőle a műanyag micsodát.) Ha a rugó vége kiakadt, visszatenni a fészkébe, s utánajárni, miért ugrott ki. Ha elfáradt a rugó, másik fészekbe tenni a végét, hogy jobban feszítsen. Ha ez sem segít, lehet kicsit hajlítani, de hamarosan újra elfárad. Következésképpen csere az üdvözítő megoldás.

Súlyosabb hibák is előfordulhatnak, pl. berágódott a fékbak vagy a csapágybélés és hasonlók.

Elküldve: 2014.03.06. 20:57 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Akkor fékkar csere?

Elküldve: 2014.03.06. 20:56 Chapo4270 

  • Chapo4270 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

Bocs! Csak az utolsó hozzászólást néztem :D

Elküldve: 2014.03.06. 20:55 Chapo4270 

  • Chapo4270 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

Mivel a fékkart írta ,így gondolom abban rossz a rugó.Mert "kiakasztott" féknél nem sok mindent húz vissza a féktest.

Elküldve: 2014.03.06. 20:45 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Kiakasztottam az első és hátsó féket is, majd behúztam a fékkarokat: az első fékhez tartozó fékkar úgy maradt, a hátsófékhez tartozó fékkar pedig félig jött vissza.

Elküldve: 2014.03.06. 09:24 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@sipi88: Több oka is lehet a jelenségnek: [1] Megtört, összenyomódott stb. valahol a bovdenkábel vagy a bovdenház (esetleg együtt a kettő). [2] Elszakadt a kábel egyik szála, és akad valahol. [3] Elégtelen a kenés, rozsdás a kábel, túl nagy a súrlódás. [4] A fékpipák táján van valami grimbusz. [5] A féktest csúszócsapágyai elkoszolódtak, elégtelen a kenés stb. [6] Elfáradt a féktestet visszatérítő rugó.

Akaszd ki a kengyelnél a kábelt, s próbáld mozgatni a féktestet. Ha könnyen mozog, nyilván a kábellel van baj. A visszatérítő rugóknak van állítási lehetősége: a rögzítő műanyag házon három furat.

Elküldve: 2014.03.06. 09:12 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Csak az egyik oldal nem jön vissza, vagy mindkettő? Ha csak az egyik, akkor az állítócsavarokkal kell játszani (ha gagyibb féked van, sose lesz igazán jó), h mindkettő, akkor egy szétszedés-alapos takarítás-zsírzás kombó esetleg bowdwncserével orvosolhatja a problémát, nem tudom, h rugót lehet e külön kapni egyáltalán...

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!