Miért van kitérése Bike + Country Disc v2 hátsó kerékagynak?

1-2 (2 válasz)

Elküldve: 2013.05.07. 22:18 chipi 

  • chipi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Olyan problémában szeretnék segítséget kérni, hogy miért ad ki a hátsó kerékagyam "kotyogó" hangot a másik, meg hogy normális e, hogy a kazettás tengelyre a rajta lévő 9s fogaskoszorúnak forgás közben van kitérése, nem nagy 1 max 2mm között van kb.

Tavaly vettem ezt a Bike Positive Country Disc v2 hátsó kerékagyat, kb 1600km -t tekertem bele azóta. Főként városban, és főúton, terepre nem mentem, mivel aszfalt gumijaim vannak a gépen. Szétszedni nem szettem még, zsír még van benne bőven a gyáriból, rendszeresen takarítom a port a gumi tömítésnél. A hátsó kereket kb 90km súlyommal terhelem. :)

Elküldve: 2013.05.08. 01:07 SCrappyX 

  • SCrappyX avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 23

@chipi: Helló Chipi! A leirás allapjan pontos info nem tudok adni, de max egy-két tip: 1. fog meg a kereked és próbáld meg mozgatni jobbra és balra irányban, ha kotyog akkor kónusz vagy tengely hibára utal...ilyenkor szétkel szedni az agy és át nézni hogy kár keletkezett benne... (vagy csak meg húzunk a kónuszok aztán cső, de ez nem én mondtam) 2. ha az egyes pont nem következett akkor le kell szedni a kazetta és át kell vizsgálni a kazettatest furá hézag útán.

Ha szét akarod szedni az agy vannak arra jó kis videó a neten ami segíthetnek vagy el viszel szervízhez (kb 800Ft ért meg nézi)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!