Miért zörög a középcsapágyam időnként?

1-11 (11 hozzászólás)

Elküldve: 2013.03.06. 17:07 kovacstibor79 

  • kovacstibor79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 62
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Egy kis háttér infó: ugy kezdődött hogy tavaj ősszel megvettem a bringát, minden jó volt egy ideig, majd jöttek ezek a fura pici kattogó hangok, főleg akkor mikor a bal hajtókart tapostam. Vissza vittem a szervízbe, ahol húzott a hajtókar rögzítő csavarján hogy biztos az lazúlt meg, hazafelé ugy is tűnt hogy minden ok. De másnap ujra előjött, és megint vissza mentem a "dokihoz", és ekkor már a monoblokkon is húzott. Na igen ezzel már tényleg ugy tűnt hogy minden ok.

Na de most jön a kérdésem mivel pár hónapra rá ujra előjött a jelenség, hogy lehetséges az hogy ennyi idő múltával megint kilazult a monoblokk? Mert a hajtókart meghúztam de az nem segített. A monoblokkot viszont nem tudom itthon meghízni mert nincs karlehúzóm és monoblokk kulcsom.

Érdemes lenne esetleg menetrögzítő ragasztót használni? Vagy mit tegyek?

Elküldve: 2020.01.24. 10:38 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@Attila02: Ez a fórum erről szól: "Miért zörög a középcsapágyam időnként?"

Elküldve: 2020.01.18. 21:55 Attila02 

  • Attila02 avatar
  • hozzászólások: 3

Sziasztok.Ki milyen guminyomást használ terepen? 27,5x2.10 gumik 94 kg.Ha esetleg valaki ilyen súlyban van és van egy bevált gumi nyomás neki azt megköszönném.

Elküldve: 2020.01.13. 14:08 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@Attila02: Vidd vissza garanciális szervízre! Milyen "monoblokk rögzítő" csavarra gondolsz? A Shimano a HT2-re, Octalinkre, négyszögesre is tesz gyárilag csavarrögzítőt. Én pluszba még szoktam rá zsírt is, hogy egy év múlva is ki tudjam szedni, mert az elég szívás, ha berohad...

Elküldve: 2020.01.03. 17:50 Attila02 

  • Attila02 avatar
  • hozzászólások: 3

Sziasztok!1 hónapja vásároltam új biciklit!1 hete előjött egy fura zörgés kattogás a hajtókarból olyan mintha monoblokk lenne.Illetve akkor hallani és érezni a legjobban ha 8 as fokozaton van a váltó.Hatsó keréken huztam mert volt benne kotyogás.Valakinek tipp hogy mi lehet az?Monoblokk rögzítő csavarjaira mit ajánlotok zsír vagy csavar ragasztó?

Elküldve: 2013.03.08. 19:33 kovacstibor79 

  • kovacstibor79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 62

Na szóval...

Sikerűlt kölcsön kérnem hajtókar lehúzót és monoblokk kulcsot. Leszedtem, kiszedtem, megtakarította, visszaraktam, és most nincs hangja... kíváncsi leszek meddig marad így ez a helyzet.

köszi a sok infót és segítséget.

Elküldve: 2013.03.06. 20:17 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@kovacstibor79: Simán lehet a négyszögtengely a ludas, nekem is csinálta a megboldogult montimon, pár havonta újra kellett húzni... :S A pedál meg hiába új és van egy drága biciklin, attól még lehet silány (gyártási hibás, gagyi pedál, stb...)

Elküldve: 2013.03.06. 20:03 kovacstibor79 

  • kovacstibor79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 62

@XCode: Megnézem amiket írtál.

@Bose401: A pedál már nekem is eszembe jutott, de akkor viszont bosszantó mert egy teljesen fém pedálról van szó ami uj volt...

@Vilmos23: tulzásba nem viszem a mosogatást. viszont használom télen nyáron hóban esőben. de a víz mit kezd ki? esetleg ha cserélni kell akkor milyen mono-t ajánlanál? az octalink-es tengely jobb lenne mint a jelenlegi négyszöges? a hajtókar tengellyuka hogy tud tönkre menni? esetleg ha egy rugós alátétet tennék alá megoldás lenne?

Elküldve: 2013.03.06. 18:15 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@kovacstibor79: Szia ha fura raccsogó hangot hallasz a hajtásnál az lehet a pedál,a monoblokk és a hajtókar is de nem ritka a hátsó agy racsnija sem:S(főleg kazettásnál).Ennél előfordulhat néha-néha csattogás is de csak 1-1 szer. Igen előfordulhat hogy újra ki tud lazulni a blokk de az inkább ritkább eset.Nem tudom mennyire szereted subickolni a bringát mert ha vizet kap a blokk egy idő után kikezdi és kuka lesz.(tapasztalat):D Nem egy blokkot fektettem ki a mosás miatt:) Ha viszont olcsó plasztik pedálod van akkor ahogy az előbb a kolléga mondta érdemes kicserélni egy normálisra.Ha viszont a hajtókar lazul sűrűn az nem jó mert akkor a hajtókar tengelylyuka ment gallyra.

Elküldve: 2013.03.06. 17:58 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@kovacstibor79: Szia! Nekem is ugyan ez a jelenség volt tapasztalható, amikor megvettem a Konát. Mi is (én és a szerelő) a közép csapágyra gondoltunk, de megoldás volt a jelenségre a pedálnak a cseréje. Kezdetektől fogva az recsegett. Nem nagy tétel egy sima golyós csapággyal szerelt pedál ami fém házas (1000-1500 Ft) Érdemes beruházni egy ilyenre ha a tisztogatás zsírozás nem segít. Szép napot!

Elküldve: 2013.03.06. 17:15 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@kovacstibor79: Mielőtt nekiesnél, ellenőrizd a nyerget, nyeregrögzítő szerkezetet, csavarokat, bilincset, nyeregcsövet (tisztogatás, zsírozás stb.), mert gyakorta onnan jön a hang. Ha ez nem vezet eredményre, akkor érdemes tovább lépni.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!