Milyen 29ert ajánlotok 180000 alatt? pl:Cube Aim, Cannondale Trail

1-16 (16 válasz)

Elküldve: 2013.04.26. 11:06 nagyan 

  • nagyan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6
Témaindító kérdés:

Hello,

Érdeklődnék tőletek, hogy milyen 29er MTB ajánlatok nekem 140-180 ezer Ft között, ami megbízható márka és a felszereltsége is megfelelő ( ár/érték/felszereltség ) ? Főleg kátyús beton úton és földúton használnám...

pl: Kellys tnt 10 2013, Cube aim 2013, Cube aim disc 2013, Cannondale Trail SL 29' ER5 2012, Dema Auron 1.0 2013, GT Karakoram 4.0 2012, Mali Mamba 29er....stb

Az is érdekelne, hogy miért pont azt bringát ajánlanátok ?

Köszi

Elküldve: 2013.05.23. 09:53 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@nagyan: Aztán ha nem megy másképp, akkor szépen neki lehet állni használt és/vagy bontott alkatrészeket vásárolgatni és építeni egyet. (dobozokban bevinni egy normális szervizes ismerőshöz, aztán majd összerakja az).

Persze a vázat lesz a legnehezebb beszerezni. Váltó, fék rengeteg van jó pénzért is. Kormány, kormányszár, nyeregcső szerintem Neked nem kell szuper különleges carbon wcs, szóval azt is lehet találni egyszerű, de jó minőségűt. Régi szériás hajtóművek se drágák, bár itt érdemes a bontott, szinte alig használt vonalon maradni, akárcsak a fogaskoszorúval. Ha kifogsz egy vázat, akkor az eddig szóba került összegekből már lehet építeni.

Ha ehhez nincs kedved: http://apro.bikemag.hu/browse/tura-trekking/kerekpar-vaz/sabotage-cross-xt-pro-trekking-l160972.html# ez szerintem jobb, mint amit utoljára linkeltél. (drágább, de sok részletében jobbnak tűnik: full xt, hidraulikus V fék, meg kevésbé van életunt nyugdíjas formája, már bocsánat :) )

Elküldve: 2013.05.23. 09:13 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@nagyan: na jó, de ha nem 29er, akkor meg inkább crosstrekking, mint sima trekking. Ennyiért már újat is kapsz igen jót.

Elküldve: 2013.05.23. 09:04 nagyan 

  • nagyan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@GPT:

Hello,

Rendben, köszi azért :) Még a 29er is jár az agyam..csak nagyon kevés van belőle fent használtan, jó árban...

N

Elküldve: 2013.05.22. 20:09 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@nagyan: Ezekhez sajnos én már nem tudok érdemben hozzászólni. Ez a városi, csomagtartós trekking kategória már nagyon messze van a "29er 180e körül" kategóriától. Persze ez nem baj; jó ha az ember alaposan körüljárja a problémát.

Az LX, Deore váltás és fék időtálló, ezért talán egy kicsit drágának is tűnik a korához képest. Hogy még hány év van benne azt nem tudni, de előny, hogy egy ilyen bringa nincs úgy széthajtva, mint egy monti.

Az is igaz, hogy egy Deore V fék egy bowdencserével és egy minőségi fékpofával sokkal megbízhatóbb és karbantarthatóbb, mint egy belépő szintű tárcsafék.

A suntour villa ezeken a bringákon arra hivatott, hogy a kátyúkat kimozogja, nyilván terepre ezek nem valók.

A váz bizonyára nem pehelysúlyú, de masszív konstrukció.

Ezeken a közhelyeken túl nem tudok segíteni. Nem tudom megítélni, hogy ennyi pénzért ezek megérik-e. Egyáltalán nem rossz gépek aszfaltra, munkába járni és ilyesmire. Tudom hiába van (lenne) jobb kerékpár ennyiért, Murphy törvénye szerint az úgyse a Te méreted lesz...

Biztos van valaki aki jobban otthon van ktm life trekking ügyben.

Elküldve: 2013.05.22. 09:06 nagyan 

  • nagyan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@GPT:

Hello GPT!

Erről a 2 vasról mi a véleményed?

http://www.bringapiac.hu/hirdetes/35212/KALKHOFF_VOYAGER_LIMITED.htm

http://www.bringapiac.hu/hirdetes/36230/KTM_LIFE_TRAVELLER_FULL_DEORE.htm

Az első egy kicsit használtabbnak tűnik, de az én felszanálásomnak sztem még alkalmas...

Véleményed?

Köszi előre is...

N

Véleményed?

Elküldve: 2013.05.14. 00:30 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@nagyan: Én a Land Cruiser és a Marathon külsőket venném (ezekhez volt szerencsém - nagyon jók) Egy trekking bringára bőven elég a 28x1.75, szerintem. Ha 2.00-at szeretnél, akkor se big apple-t, mert az inkább városi, aszfaltra való mintázatú. A fenti kettő az igazi mindenes külső. Ha mtb-t akarsz csinálni a trekkingből, akkor a rapid rob-nak is van 28-as kereke.

Ha nem csak gumi kell, hanem még pár apróság, akkor érdemes német webshop-ot felkeresni (pl hibike), mert 10 euroért házhoz szállítanak, de sokkal jobb áraik vannak, mint a hazai boltoknak.

Használt 29-esek vadászata továbbra sem reménytelen szerintem. (testbike bolha, bikemag apro)

Elküldve: 2013.05.13. 10:47 nagyan 

  • nagyan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@GPT:

Hello,

Még nem találtam meg az ideális 29er. Esetleg még arra gondoltam, hogy vennék egy cross trekkinget és hozzá egy ballonosabb gumit..lehet így olcsóbb lenne...?! Nem tudom mekkora cross trekkingre a legnagyobb balonnoságú gumi? 47-50mm? Erről esetleg vélemény "SCHWALBE BIG APPLE HS338 KÜLSŐ (50-622)"?

Köszi. Nagyan

Elküldve: 2013.05.01. 12:22 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@nagyan: Azért annyira nem rossz a helyzet. 1-2 naponta rá kell nézni a használt bicaj kínálatra. Ha már rááll az ember szeme, hogy mit keres, akkor ez 10 perc alatt megvan. Akár 2 héten belül is ki lehet fogni egy méretben, színben felszereltségben megfelelőt. Az árak egy idő után kitisztulnak az ember fejében, hogy mi mennyit ér. 1-2 éves jó állapotban lévő 29-es, RS xc32-vel, vagy ST xtr-rel, deore/xt cuccokkal 150-180 között megcsíphető.

Elküldve: 2013.04.30. 11:24 nagyan 

  • nagyan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

Köszi a sok segítséget...egyenlőre úgy döntöttem hogy várok és nézelődök ...a szívem a 29er-hez húzz..de sajna drága...remélem idővel olcsóbbak lesznek vagy ki tudok fogni egy jo vételt..ha láttok véletelen valami jó vételű 29 és van időtök hálás lennék, ha szólnátok...itt a privát címem.. nagyan@indamail.hu a Merida Big Nine 500D sajnos már elvitték..

Még 1x köszi

Elküldve: 2013.04.28. 14:44 szami 

  • szami avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

A súlyt tekintve tibi82-nek igaza van, nagyon lehet érezni akár két kilót is a gépen.

Elküldve: 2013.04.28. 14:42 szami 

  • szami avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

Szerintem nézelődj a használt gépek között is. Néha felbukkan egy-egy nagyon jó ár/érték arányú gép. Attól hogy használt, még simán lehet jó. Én a napokban vettem egy Bulls montit 140e Ft-ért, Rebával, full XT szettel, tökéletes állapotban van, csak pár apró esztétikai hibája van.

Elküldve: 2013.04.28. 14:03 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@nagyan: Mondjuk a 195cm azért fontos info. Lehet, hogy tényleg kényelmesebb a 29-es. Azt érdemes eldönteni, hogy mennyire használod ki a mtb-ot. (a mountain bike hegyre való, a geometriája inkább sporteszközzé teszi. A trekking való inkább "terep közlekedésre")

 *29: Neked kényelmesebb, mint a 26-os
 26: nagyobb a választék
 trekking: nem lehet annyira vadulni*

bár ha megnézed ezeket a trekking gépeket, azért szerintem egy laikus számára ez ugyanúgy mtb, mert elég sportos "fazonuak": http://tinyurl.com/cgt8coa http://tinyurl.com/d8xdgo5

100 ezerért én leginkább használt kerékpárt nézegetnék. Bulls, Focus, Kellys. (ezek jobb áron vannak, mint a Cube, Trek, Cannondale) Használt, de nagyon jó állapotú biciklit a listaár feléért lehet megvenni.

Használt kerékpár hirdetést nem szeretnék belinkelni, de fogsz találni több tucatot itt is, a bikemag aprón is, a vateráról meg jófogásról nem is beszélve.

Vázméret: mtb: 21-22", trekking 58 cm.

Illetve nagyon hasznos kipróbálni élőben minél többet.

Elküldve: 2013.04.28. 12:22 nagyan 

  • nagyan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@GPT:

Köszi a választ GPT! Sokat segítettél.

Ezek az infók alapján most nem veszek 29er-t! Érdeklődnék tőled, hogy 26 MTB vagy Cross terekking-be mit ajánlanál nekem 80-100 e Ft körül? 195 cm vagyok és 105 kg.

Köszi a választ előre is.

nagyan

Elküldve: 2013.04.27. 22:33 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

Egyiket se. Egyenlőre annyira pörög a 29-es mánia, hogy jó áron jót nehéz kifogni. A felsorolt márkák vázai mind bőven jók kátyús utakra, de a suntour és Acera/Altus felszereltség nem képvisel igazi értéket, amikor 170.000 Forinttól szabadítjuk meg magunkat. (Itt nagyon komolyan el kell gondolkozni, hogy fél-egy év elteltével mennyi pénzt fog az ember még elkölteni, hogy kicseréljen rajta egy feszesebb hátsó váltót, meg egy korfontosabb nyerget, lágyabb teleszkópot..., mert ezeket is érdemesebb beleszámolni az árába)

Amúgy egy jó cross-trekking bringát lehet egyszerűbb lenne találni. (28-as kerék; földutakra tervezték..)

Ha mindenképp 29-es, akkor én ezt venném:Merida Big Nine 500D és itt venném: http://www.bikepalota.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=10 Indoklás: Ez egy elfogadhatóbb felszereltség. Meg kell nézni a specifikációt és elolvasni itt a testbike-on mi a különbség az Suntour XCT és XCR között, az Acera és XT között... Idő és értékálóbb.

Ami jó ezen a gépen:

  • Deore/XT (közép kategóriás) váltás: nagyobb terhelés mellett többet tud nyújtani, mint egy belépő szintű szett.

  • 180-as a féktárcsa (ki lehet cserélni a másikakon is, de az plusz költség)

  • Schwalbe gumi: jó mintával és tapadással (igaz az aszfalton kopni fog nagyon)

  • 13,5 kg (ebben az árszegmensben egy 29-esnek ez jó szerintem)

  • A Merida jó márka, megbízható (azt tudja amit a felsoroltak), nagyon valószínűtlen, hogy baja lesz normális használat mellett.

Kérdés, hogy a 19"-es vázméret megfelelő-e.

Elküldve: 2013.04.26. 14:19 tib82 

  • tib82 avatar
  • sima XC-s
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • hozzászólások: 37

Üdv!

Szerintem a súlyra menj, én is odáig voltam a 29ER-től, vettem is egy Genesis Axiom Pro-t(Deore kacatokkal) és hatalmasat csalódtam. A súlya 16kg!!! volt csak combosabb tekergőknek ajánlott erre szerintem mindenképpen figyelj-csak egy jótanács volt semmivel sem tudott többet, mint a 26 "-os, szerintem csak parasztvakítás, persze ami versenyzésre is alkalmas és súlyban is ott van az bőven 200e felett van.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!