Milyen agyváltót vegyek?

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2016.12.05. 11:03 linuxforum 

  • linuxforum avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1
Témaindító hozzászólás:

Eddig két agyváltót használtam el. Pontosabban most nyúzom a másodikat (Sturmey), ami annyival szarabb az elsőnél (Shimano) - amit ellpotak -, hogy újat akarok venni helyette. Ám látszik, nem mindegy, milyet. Bár a rolhof a top, az ára is az. A többi agyváltóról hatásfok adatokat elég nehéz szerezni, pedig tapasztalat, hogy ég és föld lehet két váltó között. A 8 sebesség kényelmes, a hétköznapi igényeimet lefedi, de Budára már nem jutok fel vele oda, ahova ritkán kellene. Szempont, hogy stabilan, gondozásmentesen működjön, de azért 60% feletti hatásfokkal. Szempont még az agyváltóba épített fék is. Városban a fék hatásfokának értéke számomra kisebb, mint a gondozásmentességének értéke.

Elküldve: 2016.12.07. 16:04 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

@linuxforum:

http://www.agyvaltoszerviz.com/

szerintem itt minden kérdésedre választ kapsz! :)

Elküldve: 2016.12.05. 18:42 Papicsek 

  • Papicsek avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

Folytatnám az előttem szóló gondolatát. Van görgőfékes is, ami bármikor sima szabadonfutóssá alakítható. Én nagy agyváltó fun vagyok. Csodálkozom Sturmey Archer hanyatlásán. (Kínai lett... vagy Taiwani??) Ez a cég 100 éve óta prosperál. A középcsapágyba szerelt váltóval kezdték. Na mindegy... Én azt javasolnám, hogy a piros csíkos Alfine-t vedd, mert Nekem sima Nexus van, az némelyik fokozatban olyan, mintha homokot szórtál volna bele... Agyára mentem vele egy-két szakembernek, de azt mondták: "Ez ilyen!" Van egy régebbi hetesem is, de az kategóriákkal jobb mint az új. Most kasérkodok egy Sram Dual Drive rendszerrel. Nagyon megköszönném, ha valaki megosztaná a tapasztalatait.

Elküldve: 2016.12.05. 13:03 jopo83 

  • jopo83 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 39

@linuxforum: Én a Shimanot ajánlanám az alkatrész és a szervízelés miatt is.Nexus8 as van kontrásban vagy tárcsásban is.Az áttételt kell jól megválasztanod,8 sebesség azért elég kell legyen.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!