Milyen alkatrészeket vegyek, ha átállok 9-es (Sram) hajtásra?

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2012.11.18. 22:05 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256
Témaindító hozzászólás:

sziasztok! Sok jó véleményt olvastam a sram váltókról.Abban kérném a segítséget,hogy a sok buktatót elkerülve milyen alkatrészeket vegyek,ha átállok 9-es hajtásra.Az árakból és a véleményekből ítélve a Sram-mal jobban járnék,de szükségem lenne arra,hogy melyik termékeket válasszam.első-hátsó váltó,hajtómű,lánc,kazetta,fék és váltókar.előre is kösz a segítséget.Az x.0 persze húzós nekem:)

Elküldve: 2012.11.23. 00:15 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@veszigeri: Az XTR váltómat is "használtan" vettem apro.bikemagon volt hirdetve, vadonat új, bicajból bontott, mélyen a webes árak alatti összegért. A 18éves LX első váltóm úgyszintén egy használt, de hibátlan darab és még hasonló szituációk sokaságát tudnám felhozni. Szóval azért érdemes körülnézni, mert nem mindenki olyan mint aminek leírtad, hogy ütött sérült és hasonló állapotút ad el és nem szól(ír) róla.

Elküldve: 2012.11.21. 17:31 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@veszigeri: Köszönöm!:)

Elküldve: 2012.11.21. 17:13 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@dr.anonimus: Azt aláírom, hogy hajtókarból inkább Shimano, mint Sram, mert abból a Sram aranyárban van. Mondjuk egy Truvativ Fire XC-t még azért merek ajánlani, mert elég jó árban van, baromi merev, az egyetlen hátránya, hogy azért a tányérok rendesen kopnak.(eddig 2 szezon van benne, de sztem max még 1 aztán cserés lesz)

Viszont én váltóból és váltókarból sosem vennék használtat (hajtókart még inkább ). A váltó talán a legaprólékosabb, legérzékenyebb pontja a bringának, és ha ott valami nem oké, akkor bukta a verseny, vagy a túra... Persze ki lehet fogni nagyon jó darabokat jó állapotba olcsón, de azért bőven akad az olyan is, aminek valami rejtett baja van (pl megnyúlt a rugó) és azért adják el.

Én nagyon sokat vaciláltam ezen a használt váltó dolgon, és lehet, hogy az új X.7-em árából egy használt XT is kijött volna, de én azt mondtam, hogy egyszer kell megvenni, és utána nem lesz vele gond, és egy használtnál ez már nem biztos, hogy így van. Pl:elég egy esés, és nem is kell nagy ütés, hogy a hátsó váltó olyan mértékben deformálódjon, amit szabad szemmel nem veszel észre, de a fenéért sem tudod beállítani jól:...

Visszatérve, ha megteheted, akkor inkább 3*10-es rendszert vegyél, mert egyre inkább átveszi a 9-esek helyét, és az új Sram láncokról már nem mondható el, hogy azért mert 10-es és vékony ezért 2 hónap az élettartama... (pár éve még így volt, amikor bejött a 10-es rendszer) http://www.sram.com/sram/mountain/family/x5 Amit linkeltem az a 2013-as Sram X5-ös szett. Szerintem meggondolandó, mert árban elég jó, és mára már a csúcstechnika simán lecsorgott az olcsóbb rétegekbe is, így 2013-tól az X5-ös Sram már csak 10-es váltóval lesz kapható. Ja és nem mellékesen szerintem a dizájn is pofásra sikerült:)

Elküldve: 2012.11.20. 19:46 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@horika: Hajtókar szerintem legyen Shimano, mert az X.9 hajtás marha drága inkább vegyél egy SLX-et. Láncból ne Shimanot vagy KMC-t vegyél, Sram az jobb ezeknél, ConneX-et meg most tesztelem :) Kazetta: ha a pénz a fontos akkor Sram PG-980 ha a tömeg akkor XT. Személy szerint én keresnék használtan váltókart, első-hátsó váltókat és hajtókart is.

Elküldve: 2012.11.20. 19:18 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

Szia Geri! Köszönöm a segítséget,tudod én egy őskövület vagyok a mostani kerékpár fronton.Jelenleg 8 sebességes a kerékpárom és csak azt szerettem volna tudni,hogy mire váltsak ha már pénzt költök.Szerintem még foglak zaklatni pár kérdéssel,de nagyon köszönöm az őszinte segítségedet,a mai világban ez ritka.Üdv,Robi.

Elküldve: 2012.11.20. 19:11 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

Ha ár/érték kategóriát nézzük, akkor sajnos azt kell mondjam, hogy a Shimano a nyerő... Viszont, ha nézzük a kinézetet, a váltás konkrétságát, a biztos, minden körülmények között történő váltást, akkor SRAM!! Mivel én abszolút SRAM párti vagyok (és mióta ilyet használok még inkább) ezért én csak rábeszélni tudlak a Sram-ra:)

Láttam, hogy X9-es váltót linkeltél, amiről viszont le kell beszéljelek, annak ellenére, hogy az X.O után az jön a sorba. Csupán azért, mert kerek perec megegyezik az X.7-tel Mindössze annyiban tér el tőle, hogy pár g-mal könnyebb, és ezért sokkal drágább. A másik fő eltérés, hogy szinte már csak 10 sebességest kapni belőle, míg X.7-ből mégaha nezehez is, de be lehet szerezni 9 sebességeset.

Az X.9 mellet talán az az egy szól, hogy van belőle piros verzió ami nagyon szép...) de baromi drága is:(

Visszatérve, nézd meg a bringám (az albumokat is) és olvasd el a véleményeimet, mert ott részletesen leírtam mindent.

Én most 2011-es 9 sebességes X.7 első és hátsó váltót használok 2010-es X.5 Trigger Shifter karral, és hibátlanul működik a rendszer.

Ha van valami kérdésed a véleményeimhez, vagy esetleg ahhoz amit leírtam, nyugodtan írj, ha tudok segítek:)

ja és SRAM Forever!!!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!