Milyen féket vegyek 50E alatt? Avid BB7?

Linkelt termék: Avid BB7
1-13 (13 válasz)

Elküldve: 2013.03.31. 19:13 lapos81 

  • lapos81 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 11
Témaindító kérdés:

Sziasztok segítséget kérek,azon tanakodok hogy milyen féket tegyek a bicómra?:Sokan mondták h ez az Avid bb7 nagyon fasza, és aláz egy -két olajos féket is,de szívem szerint olajosat vennék!!!Mondanátok olyan olajos féket ami bevált és cakk-pakk kijön kb 50 ezerből!!! kössz a válaszokat.

Elküldve: 2013.04.02. 17:25 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@pbiker: lehet a testet nem figyeltem még. Viszont haveromén bb7/5kettős van és az nem tetszett az 5ben,hogy a pofákat csak külön lehet betolni a jobb-bal oldalon.Nem úgy mint a Juicy+bb7 nél,h a pofák közé befogom a visszanyomó lemezkét és egyben mehet be. A bbb-k sztem szarok alapból ki kellett köszörülni belőlük,mert nem mentek be.Szóval el van baszva a mérete,legalábis amit én láttam az el volt. Viszont 3000 és nem 5500mint az avid

én mikor vettem betáraztam+2pár fémeset. Ahogy kopik kb 10évig elég lesz.:)

Elküldve: 2013.04.02. 16:51 pbiker 

  • pbiker avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 34

@terminator: A BB5 is nagyon jó fék. Abban kisebbek a pofák, viszont annak a testét egy anyagból öntötték ki.

A gyári betét van benne: metallic sintered ilyen arany színű ágyazatban fekszik.

A juicy-ban lágyabb betét volt, BBB gyantás, de lehet hogy a szinterezettel jobba fogott volna.

Én a BB7-et front-rear 180mm g2cs tárcsával használom, tényleg nagyon fog, alig kell húznom a kart.

Elküldve: 2013.04.02. 14:09 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

azért rosszat nem írt még senki erről a fékről:)

talán a hiba a kis gumi g*cik a bowdennél az hamar szétreped alul-felül is.

Na de a bb5már szar fék.

Elküldve: 2013.04.02. 14:02 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@pbiker: inkább a görbülésre való hajlamosság miatt lehetne vastagabb,kopni nem nagyon kopik,vagyis igen de kell még pár év a cseréig.:) de ha esetleg megütöd v esel akkor seperc alatt elgörbül a vékony szar

neked milyen a fékpofád fémes-szürke v a normál fekete?

A juicyba a fekete volt az úgy kopott mint a radír,ez meg szürke fémes, és a G3CS tátcsát bemarta kicsit de nem vészes.

Nekem az a tapasztalatom a juicy-val,hogy ½feleslegesen½ melegedett ezzel ugyanott megállok,ugyanazon a lejtőn és alig langyos a tárcsa.Lehet a pofa miatt csak...

Elküldve: 2013.04.02. 13:32 pbiker 

  • pbiker avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 34

@terminator: nálam a tárcsa nem kopik. Persze kopik, de amikor a körmömet húzogatom rajta, én ugyan nem érzek semmilyen mélyedést a súrlódó felület és az érintetlen felület határán. A fékpofa kopik, kb 60-70%-os pár ezer km könnyű városi gurulás után.

Elküldve: 2013.04.02. 12:06 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@pbiker: jaja:)

kicsit buziság,h egy fékcső 6000Ft hozzá,na meg tegyük fel ha nem te csinálod magadnak akkor összerakás légtelenítés stb.

Csak azt bánom,hogy vettem légtelenítő szettet hozzá,az meg csak porosodik.

Amúgy tök hülyeség ez a tárcsafék téma.Ez is mint a legtöbb cucc úgy van megcsinálva,hogy minél hamarabb elkopjon.

Mi lenne mondjuk ha a tárcsák nem 1,5 hanem mondjuk 2,5mm vastagok lennének.Én szivesen cipelném a plusz grammokat a tartósabb tárcsa érdekében.

Elküldve: 2013.04.02. 10:02 pbiker 

  • pbiker avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 34

Jó, hát akkor detto. Nekem is front-rear BB7 van, én is Juicy-ról váltottam, ez sokkal jobb. Beállítása egyszerű, nagyon jól fog, csak jófajta bowden és fékkar kell hozzá (ajánlom az avid fékkarokat, ár-értékben szerintem jók). Ugyanígy voltam fékvásárlás előtt: olajos vagy BB7. Olajost vettem, de a hátsó szivárgott, egy idő után levegősödött is, csak a pénz ment rá havi rendszerességgel, ráadásul fékerőben sem volt az igazi, persze jól fogott, de nem harapott. Tavaly augusztusban felraktam a BB7-et front-rear, azóta 2x tekertem a kis piros állítót a fékpofa kopása végett. De semmi más. = 0 huf.

Elküldve: 2013.03.31. 20:11 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

bb7 a legjobb juicy3ról váltottam ½vissza½ rá.

Fékerőbe kb ugyanott van,de adagolhatóságban agyon is veri.

Ja meg nem kell baszakodni a légtelenítéssel.

Mikor megtudtam mennyi egy fékcső a juicyhoz,azon stesszeltem,hogy csak ne most ,csak ne most basszam szét a félkcsövet.Itt meg elég egy jagwire bowden és csá. Na meg nem levegősödik:)

PENGE FÉK!!!

Elküldve: 2013.03.31. 19:50 Fagyi17 

  • Fagyi17 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Pécsi bringások csapat
  • Pécsi bringások csapat
  • hozzászólások: 20

Nekem is BB7-van elöl hátul remek választás, könnyű be állítás, kevés cécó, és nem kell nagyon karbantartani. A fék ereje fel ér egy hidraulikuséval és nagyon könnyű húzni szóval akadásmentes semmi nyúlás szerintem tökéletes a Mechanikus fékek világában :)

Elküldve: 2013.03.31. 19:48 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@lapos81:

Szia! Nekem is BB7-es van és nagyon jól fog,könnyű beállítani és gazdaságos a karbantartása.Az apródon nemrég láttam komplett új szettet 25 ezerért.

Elküldve: 2013.03.31. 19:39 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

nekem is bb7 van, csak ajanlani tudom, nagyon konnyu beallitani, karbantartani, es jo bovdennel kisujjal is behuzod (sokan mondjak a bovdenes tarcsafeket nehez behuzni, baromsag!). jo fek es 20-bol megvan a komplett szett.

Elküldve: 2013.03.31. 19:36 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

Ha nem akarsz sokat szívni karbantartással, akkor Avid BB7 a legjobb választás, szerintem (nekem is az volt). Könnyű beállítani, és jól is fog. Vagy Deore BR-M596-os hidraulikus fék, ami elég erős és 50 alatt van! :)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!