Milyen fogaskereket, monoblokkot vegyek fixire, Sturmey agyhoz?

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2013.02.22. 18:17 bubumaci007 

  • bubumaci007 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 6
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Azt szeretném megtudni hogy milyen fogaskerék kell sturmey fixi agyra mert ebike-on van 2 féle van 2,3 meg 3 mm-es. Meg hogy tudom megmérni hogy mekkora monoblokk kell az egyenes láncvonal miatt. És milyen láncot ajánlotok. Köszi előre is :)

Elküldve: 2013.02.24. 20:37 bubumaci007 

  • bubumaci007 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 6

@szellemkutya: Köszi szépen a kimerítő választ akkor így fogom csinálni a mono választást, a bicaj napi napihasználtaban lesz. :)

Elküldve: 2013.02.24. 11:49 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

@bubumaci007: nem mindegy ,h mire akarod használni, komoly igénybe vételre vagy csak vasárnaponként? értelem szerűen minél olcsóbbat veszel annál ratyibb a minősége nyúlik stb..szingli lánchoz 3mm-es jó, a bár ez függ az első tányér vastagságától is. a monoblokk hosszát a láncvonal, a hajtómű is befolyásolja! 40-42mm re "illik" állítani a láncvonalat! ez úgy néz ki a gyakorlatban, hogy tudod, hogy hátul hány milliméterre van a fogas az agy tengelyvonalától, legyen mondjuk 42, betekersz egy monoblokkt feltolod rá a a hajtóművet majd tolómérővel megméred az alsó cső tengelyvonala( a bringa tengelyvonala)és a lánckerék közötti távolságot, ha nem 42 akkor a mért eredmény függvényében kell rövidebb, vagy hosszabb tengelyű monoblokk (vagy tengely), szerintem olyan 110, 111 néhány mm körüli lesz, de ez függ a hajtóműtől is!!! gumiból 23/622 körülinél vékonyabbat nem nagyon érdemes venni a szép magyar útjainkra ja inkább 25 vagy 28-ast érdemes, hogy ki milyen méretet meg típust használ az ugye egyéni, pár hónap, év alatt majd kitapasztalod, hogy neked mi a jó! :) olvass el pár véleményt itt a teszt rovatban hátha segít dönteni!

Elküldve: 2013.02.24. 11:20 bubumaci007 

  • bubumaci007 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 6

@mirage: köszi neked is így már tudom milyen kell :D

Elküldve: 2013.02.24. 11:16 bubumaci007 

  • bubumaci007 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 6

@Peetii: Köszi a választ én is contit néztem hátra előre meg valami színeset, a monoblokkot meg szerintem szervízbe rakatom be és akkor ők tudnak esetleg próbálkozni. :) Láncot milyet ajánlasz?

Elküldve: 2013.02.23. 22:16 Peetii 

  • Peetii avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 21

Gumiból hátra continental supersport+-t ajánlok. Nekem 25x622-es méretben van és elég szép ideje bírja. Defektem még nem volt vele pedig már párszáz km-t futott Ez már 4000Ft körül beszerezhető elég sok helyen. Előre esetleg cst compressort javaslok. Jó a bordázása, nagyon lassan kopik (hátul hamar elfogyna de előre kiváló) vizes úton se bizonytalan, a porban is tart rendesen és mivel ez is defektgátlós, ezért nem is volt a defektekkel gondom (szintén sűrűn előfordul a boltokban és 3000körül van. Sokan mondják még a vittoria randonneurt hátra, mert nem kopik (max nehéz, de ez gondolom nem gond)6000Ft körül kicsit drágább, mint a conti, de ezt még nem próbáltam. A bordázása miatt elvileg kevésbé csúszik, mint a supersport+ Előre még maxxis detonatort javasolnék, hasonló jó tulajdonságokkal, mint a cst. Esetleg nézd meg az előző monot h mekkora volt és az alapján vegyél újat. De általában a 103-107-es az beválik. Annál nagyobb tuti nem fog kelleni.

Elküldve: 2013.02.22. 21:38 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

2féle ss lánc van, a legerterjedtebb az 1/8ados, de van még a sokkal ritkább, a 3/32-edes vékonyabb... igazábol én a 3ast venném:D Schwalbe-nak van direkt skid gumija, és asszem az éven olcsóbb kendát is lehet majd kapni skid verzióba, de ha wannabe styleban nyomod akkor papagáj kenda vagy deestone

Elküldve: 2013.02.22. 18:33 1 

  • 1 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

fogaskerék az gondolom láncfüggő,szerintem egy sebis láncal jó a 3mm,de nembiztos..külsőnek meg valami vittoria,vagy ilyesmi,egyszerü olcsó nem pont jó,mert ha sokat skiddelsz kiszálasodik eléggé

Elküldve: 2013.02.22. 18:26 bubumaci007 

  • bubumaci007 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 6

@bubumaci007: Ja meg akkor már megkérdezem milyen gumit ajánlotok? :D

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!