Milyen gepet vegyek hegyi turakhoz, esetleg versenyekre 120e-ért?

1-25 (25 hozzászólás)

Elküldve: 2011.01.27. 19:18 zsaki 

  • zsaki avatar
  • sima XC-s
  • Bükk XC csapat
  • Bükk XC csapat
  • hozzászólások: 10
Témaindító hozzászólás:

sziasztok, segitsegeteket kerem, hogy milyen gepet vegyek hegyi turakhoz, kesobbiekben esetleges amator versenyeken is szeretnek elindulni, foleg celba eresi tervekkel :) sokfele nezelodtem, de minnel tobbet keresek, agyalok annal tanacstalanabb vagyok. persze a penz is fo kerdes. max 120000 at tudok ra kolteni. ennyibol el lehet indulni? egy amator szintre?

Elküldve: 2011.02.04. 23:49 zsaki 

  • zsaki avatar
  • sima XC-s
  • Bükk XC csapat
  • Bükk XC csapat
  • hozzászólások: 10

@opp: hali, rendes vagy, de szentes eleg messze van...:) es azt hiszem tenyleg az ujnal maradok, de azert koszi, rendes toled a sok extra.. ha vegkepp csodot mondana az uj bringa-vasarlas, megkereslek :) mi van ha csak 40 nen indulnak, akkor is 50.nek er be a cangad? most talatam egy akcios 60D -t...ugy latom az sem rossz, talan meg is nezem holnap...

Elküldve: 2011.02.04. 14:14 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Keke: nyugi, ilyenért nem banolunk senkit :)

Talán annyit fűznék hozzá, hogy nálunk valamivel több infó van a Konákról...

Elküldve: 2011.02.04. 13:36 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 797

@zsaki: Teljesen megértelek. Az első két montim nekem is új volt. Alkatrészekre is ugyanaz igaz, mint a komplett bringára, csak ott könnyebb odafigyelni arra, amire kell, mert ugye komplett bringán elég sok minden van. Vagyis lehet használt alkatrészt venni, de csak úgy ha értesz hozzá, hogy mire kell figyelni. Ha van konkrét ötlet, hogy mit szeretnél, akkor itt biztos kapsz hozzá segítséget!

Én egyébként most már bringát nem veszek újonnan, de alkatrészt azt azért szoktam.

Elküldve: 2011.02.04. 11:25 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Keke: Oooops, bocs ha ez reklám erre nem gondoltam most mondta Meridás Zotya. Ne banoljatok, többet nem írok linket.

Elküldve: 2011.02.04. 11:16 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@zsaki: Nem akarom eröltetni a Konát (ugye mindenki azt szereti amit teker). Nálunk nem túl elterjedt márka, szerintem ez érdekes oldal nézd meg: http://www.bicyclewebshop.com/?kona-kerekparok,129 Bármilyet is veszel végül használd egészséggel és sok jó túrát kivánok hozzá!

Elküldve: 2011.02.04. 11:11 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

Elküldve: 2011.02.04. 11:07 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 221

@zsaki: Szia!

Vedd meg az enyémet!

1 évet használtam, volt pár verseny, de egybe van. Adok hozzá eredeti fékváltó karokat, hátsó váltót, cseregumit, nyerget.

És hogy a használt vásárlásból eredő bizalmatlanságod elhessegessük, vállalok egy hónap garanciát az alkatrészekre és a vázra is!

A bicikli alkalmas maratonokon való részvételre is, és az 50. hely környékére tud célba érni középtávon :D

P.

Elküldve: 2011.02.04. 10:11 zsaki 

  • zsaki avatar
  • sima XC-s
  • Bükk XC csapat
  • Bükk XC csapat
  • hozzászólások: 10

@Makky: igen, pont ez az... egy új bringa az új bringa. én pedig sajnos nem értek annyira hozzá, hogy megállapitsam ki akar átverni használt ágon. először én is használtra gondoltam, de átértékeltem. veszek egy újat, aztán folyamatosan cserélgetem ami nem tetszik....szerintem ez a legfairebb. tudom, hogy honnan indultam, és hova tartok. egy használt esetében még ha értesz is hozzá érhetnek meglepetések. csak az a gond ha cuccot akaok majd hozzá venni akkor is csak új jöhet hozzá ezen az alapon... ki hogy van ezzel???

Elküldve: 2011.02.03. 13:58 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Makky: Persze egy új bringa az új bringa...

Pontosan! Nem mindenki olyan ár/teljesítmény őrült, mint te :)

Mondjuk az biztos, hogy Magyarországon nagyon sok olyan ember van, aki hirtelen felindulásból vesz magának egy jó gépet, aztán 500 km után rájön, hogy marad inkább a TV nézésnél :)

Na az ilyen bringákat lehet fillérekért megvenni. Én is vettem már 3 éves 200 km-et futott Kona Fire Mountaint 60.000-ért, meg 5 éves szintén 200 km-et futott Magellan Cratert 40.000-ért.

Mondjuk az igaz, amit már mások is írtak ebben a topikban, hogy a használt vásárláshoz kell valaki aki ért a bringákhoz, mert sajnos nem mindenki becsületes a használt piacon...

Elküldve: 2011.02.03. 13:30 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 797

@zsaki: Pont ezért mondtam, hogy egy használttal sokkal jobban járnál. 120e-ért már lehet Deore és XT körülit venni közepes telóval is, persze V-fékkel. Mindezt persze 12 kg alatt! Azért ez elég lényeges különbség! (Én Altus-tól XTR-ig elég sokmindent nyúztam már, szóval tudom mi a különbség.) Csak egy példa: A lányom verseny gépe is kb. ilyen árban volt mindenestül: Pyxis váz, Hungary:A teló, Deore-nél nincs rajta gyengébb cucc, XT váltó+fogsor, Avid SD 7 fék, XTR és FRM agy, Sun UFO felni, húzott küllő meg ilyenek. Verseny gumikkal 11 kg alatt van!

Persze egy új bringa az új bringa...

Elküldve: 2011.02.03. 13:23 bighead 

  • bighead avatar
  • sima XC-s
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • hozzászólások: 43

@zsaki: szerintem elég jó váltó az alivio. hobbi szinten bőven megfelel. én 3 éve vettem a jelenlegi bringámat és jóformán mindent lecseréltem rajta, a váz és az alivio hátsó váltó kivételével. évente 3ezer km-et belerakok simán, de szépen vált, főleg ha erős bovdenezése van :) nagyon meg vagyok vele elégedve.

Elküldve: 2011.02.03. 10:18 zsaki 

  • zsaki avatar
  • sima XC-s
  • Bükk XC csapat
  • Bükk XC csapat
  • hozzászólások: 10

ugy nez ki a heten kapok arajanlatot, tobb bringa is szobakerult, meglatjuk. orulok, hogy azt mondjatok a valto birni fogja par 1000-t. oszinten szolva ez volt az egyik, amitol feltem. jobban orulnek egy deoranak. mindenesetre elobb legyen meg letesztelem, mert a velemenyek ugyan jok, de nincs ket egyforma ember, sot bringa sem...aztan majd meglatom. valoszinu szuksegem lesz meg a tapasztalatotokra es a velemenyetekre kesobiekben is...jo hetveget mindenkinek!

Elküldve: 2011.02.01. 21:23 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@Keke: Az enyém is 13,5 volt gyárilag, jó az elsőre, van anyag, nem hullik szét, erősödik az ember :) Aztán mikor elindul a fejlesztés, könnyebb lesz a cucc, nem a váz 40 dekás pluszsúlyán fog múlni.

Elküldve: 2011.02.01. 21:22 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@zsaki: Jó lesz az a 40-d, az Alivio bírja, én tavaly jó 4-5ezer km-et beleraktam, jó részét terepen, hegyben és nem kíméltem, igaz nagyon ügyeltem az állapotára és előre gondolkodva használtam, kíméltem terhelés alatt. Ami gyenge pont lesz szerintem az a teleszkóp, na meg a nyereg is elég túrázósnak néz ki. Sok sikert a vásárlásban, és használd egészséggel bármi is lesz végülis. :D

Elküldve: 2011.02.01. 21:17 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@zsaki: Igaz, a 40-d 13,9Kg ez elég sok :( Van ott könnyebb is!

Elküldve: 2011.02.01. 21:09 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@zsaki: Örülök, hogy a 40-d tetszik, amit ajánlottam én is. Szerintem korrekt kis gép gyári felszereltséggel, később lehet rá építeni ha jobbat akarsz.

Elküldve: 2011.02.01. 20:46 zsaki 

  • zsaki avatar
  • sima XC-s
  • Bükk XC csapat
  • Bükk XC csapat
  • hozzászólások: 10

sracok, ez tobb mint vartam, kosz szepen! kozben szejjelebb neztem, beszeltem szakemberrel, merida fog szuletni hamarosan. vagy egy 2010 es darab vagy 40d. valoszinu elfelejtem a hasznaltat, veszek egy ujat es meglatjuk a kesobbiekben hogyan alakul. mindenfelekeppen szeretnek egy olyan gepet, amivel kesobb egy maratont is tudok teljesiteni. megegyszer koszi mindenkinek, amint meglesz a gep felpakolom. mindenkinek kellemes tavaszt, igy amminusz 10 ben elkelne mar..

Elküldve: 2011.01.31. 11:12 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 797

@zsaki: Ha ennyi pénzből jó bringát akarsz, akkor csak használt V-fékes jöhet szóba szerintem. Ezek persze már régebbi darabok, de ha az ember ért hozzá (vagy van ilyen haverja), akkor nagyon jó vételt is ki lehet fogni ár/teljesítményben. (és ha nem tekersz sokat, hóban, sárban, esőben, meg ilyenek)

Az építést ennyi pénzből felejtsd el.

Használt tárcsás ennyiért pedig elég sok kompromisszumot fog tartalmazni. Főleg, hogy kő nehéz (13+ kg) lesz jó eséllyel.

Az újról meg nem is beszélve...

Elküldve: 2011.01.28. 09:16 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Keke: Az építéssel az a gond, hogy ha nem ért hozzá valaki, akkor megszívhatja (pl. középcsapágy-méret, láncvonal, szélesebb gumi, mint ami elfér...), valamint többe kerül a gép, mintha egyben vennéd meg.

Így elsőre nem lehet bemérni, hogy mi fog tetszeni, mi nem. Vegyen egy komplett, kiforrott gépet a gyár ajánlásával, aztán majd lecserél róla dolgokat 1 év után.

Összeraktam már pár gépet. Ki lehet fogni jó áron alkatrészeket, de az utánajárás elvesz sok időt és pénzt is így.

Én azért rakok össze mégis gépeket mert a vázak, telók már meg vannak + rengeteg levedlett alkatrészem volt.

De ki lehet számolni egy adott gépet. Nem emléxem pontosan, mennyi volt a különbség, de ha jól tudom 10-20%-kal minimum többe kerül a gép, ha db-okból rakod össze. És akkor még nem is beszéltem a JOBB BOLTOK nyújtotta alkudozási engedményről :)

Elküldve: 2011.01.28. 09:09 Sályi Ferenc 

  • Sályi Ferenc avatar
  • sima XC-s
  • Kellys Heves csapat
  • Kellys Heves csapat
  • hozzászólások: 19

@zsaki: Én Kellys hívő vagyok,de mint láthatod kapásból több féle bringát ajánlottunk,ergo mindenki sterint az a legjobb amivel teker.120 ezerért szerintem is egyben érdemes venni,így kapsz egy jó alapgépet csak a váz olyan amit majd tudsz fejleszteni.Az új alkatrészek 1-2 évig úgy is bírni fogják kezdő szinten.Ajánlom én is a TestBike véleményt valamint a hamarosan nyíló BringaExpo-t,ahol meg is nézheted,talán ki is próbálhatod a kiszemelt kerékpárt.

Elküldve: 2011.01.28. 08:27 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@zsaki: Mivel Konás vagyok, így Konát ajánlanám. Inkább az építésnek vagyok a híve mint egyben venni, szerintem ha egyben veszed úgyis a végén azt veszed észre, hogy színte már csak a váz eredeti. Ha keresed az alkatrészeket és nem ugorsz bele mindenbe egyből még olcsóbban is ki tudod hozni, mint ha kompletten veszed. Egyébként a 2011 Bikefun katalógusban láttam egy egész jó Meridát ár és tudás arányban van: Matts 40-d, Ár: 144 900 Ft, 22. oldal http://www.bikefun.hu/downloadFile/7169/2011_BikeFun_katalogus.pdf

Elküldve: 2011.01.28. 08:21 airborne 

  • airborne avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 168

Én is tudom ajánlani azt a gépet, amit a kolléga, remekek a Mongoose-ok, pont tegnap láttam egyet a belinkelt típusból, hát valami eszméletlenül jól nézett ki. Kezdetenek meg szerintem tökéletes a teleszkóp, nekem egy ennél sokkal olcsóbb Suntour volt, de nagyon jól mozgott nekem, aki városba, túrákra járok, azóta nem volt olyan jó mozgású telóm. Szóval hajrá.

Elküldve: 2011.01.27. 23:46 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@zsaki: Én mint Mongoosebu...őőő Mongoosemániás, ajánlom a Mongoose-t!

Jó, híres márka, masszív vázak, többnyire jó alkatrészek, egyik legjobb ár-teljesítmény arány.

Rengeteg gépet néztünk át egyik havernak 2008 körül. Mongoose és Giant került be a végső körbe.

Van rengeteg bicó ilyen áron amit keresel. Mindenképen egyben vegyed, mert úgy olcsóbb! Én spec. csak normális, márkás, külföldön is ismert gépekben bízok. Magellan-t bírtam régen, de amikor 2002 körül (???) volt a sorozatos váztörés és ennek örömére még (ha jól tudom) az első magyar "Flash" című filmben is megörökítették, ahogy úthengerrel átmentek rajtuk, megváltozott a véleményem...

Amit én ajánlok ilyen árakon: Specialized, Trek, Mongoose, Cube, KTM, Kona, Merida, Giant, Wheeler (stb...)

Ezek közül a Giant és a Mongoose érimeg legjobban de meg kell nézni a mostani árakat, felszereléseket.

Mali nagyon korrektül felszerelt gépeket készít, jobb a felszereltségük soksozr, mint a Mongoose-nak, ugyanakkor nem olyan híres...

Pár pl. 120e Ft körül: http://mali.hu/hu/mtb/mongoose/213-mongoose-tyax-elitesilv

Ebben mondjuk a teló kidobandó, de a többi tökéletes. A fékeket ne szedd szét!!!, különben csak rosszabb lesz.

Én azt tanácsolom, mindenképen a vázt nézd meg, hogy megfeleljen, számodra szép legyen. Utána mindent változtathatsz a gépen, ha kell, de a váz a legdrágább cucc általában. Utána a teló.

Fékre érdemes odafigyelni. Tárcsafék jobb, mint a V-fék, de egy szar tárcsaféknél még egy párezres V-fék szett is többet ér. De ha nem szeretsz szerelni-beállítani, akkor tárcsaféket vegyél. Váltórendszer tök mindegy. 24/27 sebesség közt kezdőként semmi különbséget sem fox érezni.

MTB-zés amúgy szerintem két fő embertípus sportja. Vagy az egyik félébe tartozol, aki megveszi a gépet, teker ameddig megy a gép, elviszi szervízbe és nem szerel semmit. Vagy szerel szinte mindent magától, folyamatosan fejleszt és alig tud leállni.

Mindenesetre ha kinéztél valami gépet, rakd fel ide!!! Alapelv: Bicót a bicóboltból (esetleg webshopból, ha kipróbáltad előtte valahogy...).

Ja és iparkodj, mert első konténerek kb. kiállításra, márciusra érkeznek. Utána még jön esetleg 1-2, aztán nyár végén megint. Elfogy minden mert kevesebbet rendelnek így Lemaradhatsz jó gépekről.

Ha nem új típus kell, akkor érdemes akciókat figyelni!

Elküldve: 2011.01.27. 19:28 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@zsaki: pontosan az ilyen tanácstalan embereknek készítettük a TestBike vélemény, kerékpár kategóriáját, ahol könnyen és interaktívan tudják leszűkíteni a felhasználók a több mint 1000 kerékpárt.

Menj el légyszíves a kerékpár kategóriába, válaszd ki sport felhasználás szűrőt, majd a terep, néha aszfalt célterep szűrőt, majd a 100e-150e szűrőt, és válaszd a kiemelt TestBike felhasználók tapasztalatai által leginkább javasolt kerékpárokat, vagy amelyik szimpatikus. (esetleg rendezd ár szerint vagy vélemény értékelés szerint)

Ez pontosan 4 kattintás volt :)

 
Ez egy lezárt téma!