Milyen GPS trackert ajánlotok?

1-20 (20 hozzászólás)

Elküldve: 2019.06.29. 15:57 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691
Témaindító hozzászólás:

Milyen offline alkalmazást tudtok ajánlani android telefonra, amivel rögzíteni tudom az útvonalaim nyomvonalát. Fontos, hogy a GPS adatokat vegye figyelembe és ne a térképeken lévő utak meglétét. Vagyis ha betévedek egy erőbe, vagy bozótosba az ottani pozíciómat is rögzítse, visszanézve megjelenítse.

Egyenlőre ezt néztem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ilyabogdanovich.geotracker&hl=hu

Elküldve: 2021.03.20. 06:27 hetfield 

  • hetfield avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 21

A sträva dolog nem igazán pontos, lehet expoprtálni is meg vágni is. nem egyszer csináltam már.

Elküldve: 2021.03.19. 18:50 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Juhúj, van egy saját robotunk! :D

Elküldve: 2021.03.19. 16:45 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Srácok ez nem "valódi" ember hanem egy spambot :)

Elküldve: 2021.03.19. 14:50 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Krupcheck: Jah, ezt én sem értem miért nekem kommenttel??? Valamit igencsak elnézett. Amúgy továbbra is a Geotracker használom, nekem tökéletes.

Elküldve: 2021.03.19. 12:46 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Leonardio: itt valami nagyon nem stimmel

Elküldve: 2019.07.02. 20:25 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

Az Osmtracker nekem nem vált be. Kipróbáltam a Geotrackert és meggyőzött, pont azt teszi ami az én elvárásaimnak megfelel, így most azt használom. Nekem csak arra és olyankor kell, amikor ismeretlen erdőkben vagy mezőkön járok, hogy utólag meg tudjam nézni pontosan merre is jártam, Ne csak az legyen, hogy a kerékpározás után az érzéseim és egyéb támpontok alapján lőjem be az útvonalam a térképeken, még ha általában egész jól be is tudom tájolni azt. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Elküldve: 2019.07.02. 10:14 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@azaki71: ezt az utat én is megjártam, az általad linkelt alkalmazást és Osmtrackert is használtam, mindkettő jó volt, főleg az OSM a térképek miatt. Egy idő után viszont macera volt a telefon használata, így lett óra helyette. Nekem egy Garmin Epix-em van, mivel erre lehet offline térképeket tenni, pl Openstreetmap. Ha csak logolni kell, kb bármelyik Garmin Forerunner vagy Fenix jó lehet.

Elküldve: 2019.06.30. 20:46 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Rákerestem: "Most recent Android devices will not allow the saving of data in an external microSD or SD card. Although referred to as ‘external storage’ the tracks etc will actually be recorded in /storage/emulated/0/osmtracker." Valószínű nálad is ez van, írd be a teljes elérési utat és bizonyosodj meg róla hogy engedélyezve van a rendszeren az osmtracker számára a belső tárhely használata.

Elküldve: 2019.06.30. 20:40 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@rcs2003: Igen ez az alap beállítás, és nálam így is van hagyva, mégsem exportálja. Mára már hagyom a fenébe.

Elküldve: 2019.06.30. 19:23 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Szerk.: csillagok nélkül kell, tehát így: /osmtracker

(Azt hittem az előzőnél hogy sikerül félkövérre formázni de nem jött össze.)

Elküldve: 2019.06.30. 19:22 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Én azt írtam be oda hogy **/osmtracker **, és így a telefon saját tárhelyének gyökerében az osmtracker mappába menti a nyomvonalakat ha az exportálást választom.

Elküldve: 2019.06.30. 19:07 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

A rögzített útvonalam az alkalmazáson belül megjelenik, de nem hajlandó GPX fájlba exportálni. A beállításokban ott a könyvtár, hogy hová mentse a GPX fájlt, de amikor exportálnám akkor azt mondja, hogy nincs beállított könyvtár.

Elküldve: 2019.06.30. 11:18 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

Letöltöttem az alkalmazást, a használata egyszerűnek tűnik, de majd ha megyek bringázni, akkor úgyis kiderül, mennyire tudtam jól használni.

Elküldve: 2019.06.30. 10:53 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@rcs2003: Esetleg ott az OsmAnd a Locus mellett, hasonló a kettő, én tegnap vettem meg a + változatot féláron. Megéri a teljes árát is, megvettem mellé a szintvonalas kiegészítőt 1199 Ft helyett 499 Ft-ért.

A Strava mániát én sem értem, legtöbb helyen azt ajánlgatják. Az Openstreetmap nekem azért is szimpatikusabb, mert lehet ingyenes turista térképeket importálni gpx-ben, az OsmAnd és a Locus alá is. Ez nekem nagyobb előny, mint a Strava toplistája.

Elküldve: 2019.06.30. 00:28 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Fut a háttérben, bármit használhatsz közben, akár más tracker alkalmazás is rögzíthet vele párhuzamosan. Persze előtte a rendszerbeállításoknál győződj meg róla hogy az appmenedzser nem lövi le ha a háttérbe kerül és mindenképpen teszteld hogy a te készüléktipusodon is hiba nélkül megy-e. A fájlméret nem különösebben nagy, hiszen csak mezei gpx fájlról van szó. Nálam pl. egy 4 órás rögzítés 3 Mb körül lett, de ez többek között függ az útpontok gyakoriságától is, több bejegyzés=nagyobb fájlméret. Manapság már semmit nem számít pár MB ide vagy oda. Sokan szokták a Stravát is javasolni a rögzítéshez, én inkább mindenkit lebeszélnék róla, semmi beállítási lehetősége nincs, gyakorlatilag nem tudod mit csinál a program miközben rögzít. Nem lehet vele exportálni, nem lehet az útvonalad szükségtelen részeit "levágni"... persze a fizetős verziót nem próbáltam mert annyira azért nem érdekel, mindig az elérhető legmegbízhatóbb ingyenes megoldásokat próbálom megtalálni. A Locus is egy nagyon erős alternatíva, ha úgy döntenék hogy fizetnék valamiért az a Locus lenne, tökéletes minden az egyben alkalmazás, még az ingyenes verziója is képes navigálni, rögzíteni, offline térképmegjelenítést tud az Openstreetmap alapján, a google térkép elmehet a sunyiba mellette.

Elküldve: 2019.06.29. 22:26 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@rcs2003: Csak ezért kérdeztem rá, mert szoktak olyan programot is ajánlani, amit az illető csak hallomásból ismer, de ö maga nem használja.

Két - három órás út rögzítése alatt kb mekkora méretű fájlt generál? A háttérben futtatva is rögzít? Gondolok itt arra, hogy az útvonal rögzítése közben használhatóak más alkalmazások? (fotó, videó...stb) Köszönöm,

Elküldve: 2019.06.29. 21:51 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Persze hogy használom, mi másért javasoltam volna? :D

Elküldve: 2019.06.29. 21:05 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@rcs2003: Köszönöm a tippet. Használod?

Elküldve: 2019.06.29. 17:55 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Osmtracker

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!