Milyen gyakran kell szervizelni a Shimano Nexus Inter-3 agyváltót?

Linkelt termék: Shimano Nexus Inter-3
1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2023.04.25. 13:02 Endre papa 

  • Endre papa avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Azt olvastam valahol, hogy az agyváltók szervízperiódusa 4 ezer km. Ez igaz lehet? Állítólag olyankor szét kell szedni, kimosni a régi kenőanyagokat, és újakkal feltölteni az agyat. Átlag használónak nem javasolnám, hogy szedje szét. De ha szervízbe viszi, szerintem nem ússza meg 10 ezer Ft. alatt. Mi a tapasztalat? S mennyire lehet igaz a 4 ezer km.-es szervízperiódus? Vagy csak a kerékpárszervizek találták ki, hogy sok munkájuk legyen? Kérem a bringástársakat, ha valaki tudója e témának, írjon nekem email-t. Címem: end.koves@gmail.com Előre is köszönöm, ha valaki ír.

Endre papa (72 éves)

Elküldve: 2023.05.04. 20:17 Endre papa 

  • Endre papa avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Nagyon köszönöm a válaszokat. Most teljes a káosz. A gyári oldal nagyon jó, csak a 8 sebességes váltót írja. Az enyém 3 sebességes, és ebben állítólag inkább zsír van mint olaj.

Elküldve: 2023.04.25. 17:43 richard_p 

  • richard_p avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 4

Sziasztok! Nexus 8-t használtam. Évente 2000-2500 km mentem vele Budapesten (télen-nyáron), városi rohangálósban volt. Évente szedtem szét és ami látszott rajta, hogy a külső golyóskosár elkoszolódott. A porvédelme nem XT szint. De beljebb nem igazán jutott semmi szennyeződés. Így a külső golyóskosár karbantartása miatt kell szétszedni és mint a gépkocsiknál a belső kenőanyag is elhasználódik (gondolom), ami nem látszott mert szép fehér maradt. De ha már szétszedtem mi az a plusz 2 óra szerelés:-) Amit a Shimano ajánl az az átmosás és saját zsírral való kenés. A szétszedést nem lehet megfizetni. Én mindig szétszedem nem mosogatom. A saját Shimano zsírját használom, ami egy híg fehér zsír. Most van a polcon 2 db Nexus 8, beépítve pedig 1 db 3-s Sturmey Archer. Kempingbe nehéz köllőt találni ami jó a 20" felni-Nexus 8 kombóhoz, na meg minek:-). A régi, múlt századi :-) 1990-s évekbeli MTB agyakat is 3 havonta takarítottam. A Shimano agyakat most is illik takarítani évente. A porvédelmén átjut ez az:-), hiába az XT felirat. Sok szónak egy a vége, nem igénytelen az agyváltó sem ha használják. 2000-3000 km-t normál használat mellett ajánlott a karbantartás szerintem, ha valóban hosszú éveken keresztül akarjuk használni. De valóban elmehet 10000-15000km-t is, de utána érdekes lehet belülről. Autó is elmegy olajcsere nélkül:-).

Elküldve: 2023.04.25. 15:23 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Ugyanez a teleszkópoknál is. Kb annyira kell ezeket az ajánlásokat komolyan venni mint a feltüntetett min-max guminyomást a külsőkön.. nagyjából semennyire :)

Elküldve: 2023.04.25. 15:16 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

Hát ezen most kicsit meglepődtem (sokkal ritkábbra számítottam), de utánaolvastam és tényleg ilyesmit írnak. Sőt a Shimano szerint az első olaj csere 1000 km után esedékes, majd évente, vagy ha sokat megy, akkor 2000 km-enként. Ami elég röhejes, mert az nálam kb. 3 hét!!! :))) A Rohloff esetében is 5000 km, vagy évente. De ilyenkor nem kell szétszedni, ez csak egy egyszerű olajcsere, mint a kocsiknál! :) Ha jól értelmeztem a leírást. Bár nyilván tovább tart, mint a lánc beolajozása.

https://si.shimano.com/en/dm/CASG004/internal_unit_oil_maintenance

Elküldve: 2023.04.25. 14:49 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Azt szokták mondani hogy ha jól van kenve és összerakva, örök élet + még egy nap. Viszont inkább legyen szervízbe hordva évenként vagy 4000km-enként akár 10 ezerért, minthogy valami javíthatatlan, ám korábban megelőzhető probléma miatt újat kelljen venni és beszereltetni legalább 40-ért. A spúrosság hosszútávon a drágábbik megoldás.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!