Milyen hajtókarhossz jó 183 centi magassághoz?

1-11 (11 hozzászólás)

Elküldve: 2011.12.31. 18:32 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387
Témaindító hozzászólás:

Én most 175-ös hajtókart használok és jónak érzem. (Nem szoktam annyira pörgetni) A kérdés onnan ered, hogy lehet kicserélném egy 170 mm hosszúra és akkor még trekkingre, vagy aszfaltra még jobb is lenne a 175mm hosszú... Szóval valakinek van valamilyen tapasztalata/véleménye a dologról?

Elküldve: 2012.04.25. 01:24 szami 

  • szami avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

Nekem a montimon 175-ös van, a városi suhanóson 170-es. Szerintem nagyon is érezni azt az 5 mm-t. Országútra/városba soha nem tennék 175-ös kart. Nem tudok vele simán, egyenletes ritmusban pörgetni. Terepen próbáltam 170-est is, ott nem éreztem különbséget, ami valószínűleg azért volt mert ott nem forog 90-100-at az ember lába. Viszont aszfalton nagyon rossz érzés, amikor érzed hogy tudnál még pörgetni, de ebben gátol a hosszú kar. Szerintem. Ja, amúgy 183 centi vagyok én is, magasságomhoz képest viszonylag rövidebb lábakkal.

Elküldve: 2012.04.24. 23:15 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Koromturbo: nem is biztatlak! Ne én legyek a hibás :D

Elküldve: 2012.04.24. 22:34 Koromturbo 

  • Koromturbo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • SÖR csapat
  • SÖR csapat
  • hozzászólások: 33

@Krupcheck: Köszi a választ, én ezt úgy értékelem, hogy nem beszélsz le róla :)

Elküldve: 2012.04.24. 22:15 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Koromturbo: Jelenleg 165-öst, meg 175-öst is használok, igaz előbbit "pálya"vázon, utóbbit meg terepen, illetve egy gagyibb örökhajtóson.

Montinál a 175-ös kar sem zavaróan hosszú, szerintem a 180-as sem érne le. A 165-ös picit rosszabbul gyorsítható (kisebb az erőkar), de könnyebb pörgetni, ha egyszer megindult. Ezt a 100 mm-es különbséget észreveszem, de van egy monti itthon, amin cserélgettem a 170-es meg a 175-ös kart, és semmit nem vettem észre belőle.

A 180-as plusz 10 milijét valamilyen szinten meg fogod érezni biztosan, de csak ezért nem cserélném le. Terepre nem mennék-szubjektív vélemény- sem alá, sem fölé a 175nek. Örökhajtóson meg már a 175öst is idétlenül hosszúnak érzem, mikor elpörög a 44/16-os áttét, meg mikor gyorsítani kell, és előre kalimpálok a lábammal, de az egy gagyi váz, meg más műfaj, ez már más tészta.

Elküldve: 2012.04.24. 22:06 Koromturbo 

  • Koromturbo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • SÖR csapat
  • SÖR csapat
  • hozzászólások: 33

Én is agyaltam a hosszabb hajtókar kérdésen. Alapvetően a nagyobb erőkar miatt ami szerintem hosszabb túrákon jól jöhet. Most egy 170-es van a bringámon és el tudnék képzelni 180mm-est is. Leérni nem érne le szerintem de hálás lennék jobban hozzáértők útmutatásáért. Vélemény?

Elküldve: 2012.01.15. 08:34 simon23 

  • simon23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 13

...nem kell ezen sokat agyalogni. Manapság egyre több cég van aki "testedre szabja" a bájkodat. :-) Ilyen pl: http://www.bringaland.hu/kerekpar-testre-szabas-azaz-body-geometry-fit-integration-technology.html üdv: Joe

Elküldve: 2012.01.01. 17:57 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@Makky: Köszi, akkor inkább marad. Az lett volna a cserélnek az oka, hogy szinte ingyen lett volna és 300g legalább lejönne egy integrált tengelyes hajtókarral. Egyébként jónak érzem a hosszabbat, csak eljátszottam a gondolattal, hogy milyen lenne a másikkal, meg valamiért azt gondoltam, hogy terepre jobb a pörgetős :D

Elküldve: 2012.01.01. 17:32 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 778

@BF2 hungarolada: Első kérdés, hogy miért akarod kicserélni 170-re? Van valami konkrét oka? A magasságnál fontosabb a lábhossz egyébként. A leérés egy dolog. A másik pedig, hogy valóban a rövidebb kart jobb pörgetni, de ez MTB-n nem szempont, csak országúton. A hosszabb karral viszont nagyobb nyomatékot tudsz kifejteni, ami meg alacsonyabb fordulaton jobb. Egyébként hobby szinten tökmindegy. Én terepen (XCO, XCM) nem mennék 175 alá, országúton pedig 172,5 esetleg 175. (178 cm vagyok amúgy) Általában országútra 2,5 mm-el rövidebbet szoktak ajánlani, mint MTB-re. Ha megnézed, hogy gyárilag mivel szerelik a bringákat, akkor is ezt fogod látni. Vagyis, ha a leérés miatt akarsz cserélni, akkor cserélj, egyébként szerintem ne.

Elküldve: 2011.12.31. 20:18 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Köszi! Biztos az is sokat számít... Én még azt olvastam, hogy nehezebb pörgetni, de amúgyse pörgetek gyorsan :) lehet ki kéne próbÁlni.

Elküldve: 2011.12.31. 19:38 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

a magassággal csak a vázméret van szoros összefüggésben. a hajtókar hosszt inkább a vázgeohoz kell belőni, mert egy óuti vázzal ha kicsit megdöntöd lehet már leér a kanyarban a 175ös kar, pályavázzal meg biztos. Ha ugrálsz vele, és a telók koppon vannak, lehet szintén leér a hosszabb kar. Ezt kell leginkább figyelembe venni. Aztán az adott határokon belül szerintem érdemes a leghosszabbat választani.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!