Milyen hőmérséklet alatt érdemes térdmelegítőt hordani?

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2013.03.07. 18:42 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124
Témaindító hozzászólás:

Hány Celsius fok alatt érdemes térdmelegítőt hordani? Én olyan +5°C körül már szoktam, meg persze alatta is, kérdés, hogy ha jön a jó idő, még meddig hordjak? Válaszokat, tapasztalatokat előre is köszönöm.

Elküldve: 2013.03.08. 00:51 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

Van már pár évnyi térd és karmelegítős tapasztalatom , de hozzá kell ehhez adni , hogy én fázós vagyok. 15-18°C-tól (függ a hőérzettől és a kívánt tereptől is , országúton hiába is pörgeted a menetszél hidegebb, terepen és főleg kaptatón meg túl meleg lenne) már nálam van és a nyári nadrág alá felhúzom. Igaz kicsit hülyén néz ki az erdő közepén öltözgető bringás , de a funkcionalitás mindenek felett. Maximum 5°C-ig jó nyári nadrággal , ez alatt csak és kizárólag téli hosszú nadrág jöhet szóba (bár még nem membrános). Ha a hőmérséklet talajszintnél 8°C környékén van és hegyre készülök akkor mindenkép téli nadrágot húzok és felhajtom a szárát míg fel nem érek , lejtőn lehajtom és viszonylag jól kihúztam a terepet. Kamáslival , még ha csak a leginkább alap szélállóról is van szó nagyon-nagyon pozitívan befolyásolható a hőérzet , de ez már túlmutat a térdmelegítő használatán.

Alapvetően a térdmelegítő használatát az aláöltözőhöz tudnám kötni , mikor már a mez alá felveszel egy laza aláöltözőt akkor vidd magaddal a karmelegítőd is , és mire hazaérsz addigra elkelhet a térdmelegítő is.

Elküldve: 2013.03.07. 22:49 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

Én egész télen hordtam, de a továbbiakban hanyagolni fogom a használatát, amíg megvan 8-10°C, mert kicsit elszorítja a vérkeringést, ha pedig lazítok rajta akkor meg lecsúszik. Érezhetően nehezebb hajtani így, hogy elszorítja a vérkeringést, de haladni szeretnék, és erőlködök, hogy meglegyen a szokásos tempó. Nem tudom, hogy az erőltetés, vagy a hideg a rosszabb, de az biztos, hogy a kettő együtt a legrosszabb kombináció.

Elküldve: 2013.03.07. 22:45 kovacstibor79 

  • kovacstibor79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 62

@dave55: Én is kénytelen voltam beruházni egy térdmelegítőbe, de azt én nem hordom csak bringán, mert vannak helyzetek mikor kényelmetlen. Egyébként én is azt mondom hogy 10 fok alatt már mindenképp kell. A felett már tul meleg és hamar beizzad a térdem, persze ez függ attól is hogy neked milyen is van pontosan.

Elküldve: 2013.03.07. 22:24 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

Nem tudom, hogy érzékeny-e, de én is hallottam, hogy bringán könnyen megfázhat, nagyon megijedtem, azóta ha hidegebb van akkor is veszek fel ha gyalog vagyok :). De én is kora ősztől már elkezdtem hordani, és még sokáig is tervezem, csupán kíváncsi voltam mi a "normális".

Elküldve: 2013.03.07. 21:56 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

10 fokig mindenképpen. Ha érzékeny a térded, akkor tovább is. Ezt nehéz belőni. Miután két éve télen megfázott a térdem, és az izület sajnos nagyon-nagyon lassan jött rendbe, ezért én szinte csak nyáron nem hordok térdmelegítőt. :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!