Milyen kerékpáros napszemüveget ajánlasz?

1-19 (19 válasz)

Elküldve: 2013.09.23. 20:18 Trekking 

  • Trekking avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1
Témaindító kérdés:

Tervezek beruházni egy újabb napszemüvegre. Max. 20.000Ft szánok rá.

Ezeket néztem eddig: http://webbicikli.hu/arctica_s153e_napszemuveg_cat_2 http://www.triatlon-shop.hu/hu/186-r2-at040c-kerekparos-napszemuveg.html

Te milyet ajánlanál ?

Elküldve: 2022.12.12. 19:08 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

Milyen jó, hogy olyan világban élünk ahol mindenki maga döntheti el, hogy milyent és mennyiért vesz magának szemüveget :-) Ostobaság azért lenézni, megszólni bárkit, mert másként dönt, mint ahogy mi döntenénk. Mindenkinek mások az igényei, szemüveg választék meg van dögivel.

Elküldve: 2022.12.12. 19:00 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 246

@rcs2003: Nekem egy BikeFun Ace van, egy Lidlis Crivit 2 ezer Forintos, cserélhetős lencsés meg az Aldis fényre sötétedős 6ezres. Mind olcsó volt és eddig beváltak. Egyedül a BikeFun nem szellőzik eléggé, így nagy melegben nem jó.

Elküldve: 2022.12.12. 16:02 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 326

@rcs2003: A műanyag szárú munkavédelmis szemüvegek törik az ember fülét. Vagy csak az enyém kényes.

Elküldve: 2022.12.11. 17:01 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

500ft-ért vettem jól kinéző munkavédelmi szemüveget. A legjobb :) széltől szélig éles a "kép", több szinezetben kapható. Évek óta így tekerek, szerintem aki 5-10 ezreket elszór egy sima biciklis szemvédőre az hülye. :)

Elküldve: 2022.12.11. 11:37 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

Mindig fényre sötétedő szemüvegeket használok, egyrészt nem szeretek lencsét cserélgetni, másrészt vegyes, erdő aszfalt, napfény, árnyékos utak miatt nekem bevált a Photochromic.

Használtam más aliexpress és több, annak 3-5 szeres árába kerülő márkás szemüveget is. Lencse technológiák ide, vagy oda, nem igazán vettem észre különbségeket, sőt, volt amikor az olcsóbb jobb és kényelmesebb, vagy tartósabb volt.

Ha valaki országúton halad inkább, oda simán jó a fekete / szűrke árnyalatú Photochromic lenycse. Erdőbe a mélység érzékelés miatt, a sárga és a barna árnyalatú ajánlott. Nekem a vegyes útjaimra a piros árnyalatú Photochromic lencse jött be.

Elküldve: 2022.12.11. 07:31 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@fpeter: A polarizáltal leírtam, hogy mi a bajom országúton. Azt én inkább csak utcára, vízpartra, túrára ajánlanám. Bringára erős fényre egy sötétebb tükrős (bevonatos) lencse bőven elég még a legdurvább napsütésben is. Fényre sötétedő nekem is van, négy is. :) Az olcsóbbak nem világosodnak ki eléggé, ahhoz hogy vak sötétben is jó legyen. Városban még talán. Nekem egy van, ami lényegében teljesen kifehéredik, de az elég drága volt. (Talán 6-7 éve, 30-40e. Nem emlékszem pontosan). A többi (olcsóbbak) inkább csak világosban jók. Felhős idő, erdő és napsütés között váltakozva. Amúgy én az Aldis sötétedős szemüvegből már a másodikat használom. Az első kibírt vagy bő öt évet, nem kevés használat mellett! (A lencse ment tönkre. Elkezdett foltosodni, ami tipikus a sötétedős lencsékkel egy idő után.) A lencséje tudja a márkásabb szemüvegek alsó szintjét, csak negyed áron! Most legutóbb 5999-ért adták azt hiszem! Annyiért jó vétel nagyon!

Elküldve: 2022.12.10. 21:24 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 326

@Makky: Normális polarizálttal még nem volt dolgom. Felhőtlen nyári napokon szerintem hasznos kiegészítő lehet. Mivel gyakran előfordul, hogy éjszakába nyúlóan megyek, így engem megnyert a fényre sötétedő lencse. Éjszaka is csak minimálisan torzít. Az árán kívül nem tapasztaltam hátrányát.

Elküldve: 2022.12.08. 16:32 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@Nugat: A javított (értsd: toldozott-foldozott) aszfalttal van a problémám. Ugyanis a bitumenes javítások polarizálják a fényt, míg a "rendes" aszfalt nem, vagy legalábbis nem annyira. Ennek az az eredménye, hogy azok a foltok gyakran teljesen más árnyalatúak lesznek, mintha polárszűrő nélkül néznéd. Ehhez ráadásul elég csak kicsit fordítani a fejeden és máris más szögben esik a szemüvegre a fény és az egyik pillanatban még sötét folt hirtelen világos(abb) lesz minden átmenet nélkül. Ez elsőre talán viccesnek tűnik, de hosszabb távon fárasztja az agyat nagyon, mert sokkal nehezebb észrevenni miatta az úthibákat és olaj foltokat! Vagyis nagyobb figyelmet igényel.

Elküldve: 2022.12.08. 13:08 Nugat 

  • Nugat avatar
  • hozzászólások: 1

@Makky: Miért nem?

Elküldve: 2022.12.07. 19:18 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@azaki71: a greasefraid felhasznalo valamilyen robot ami lemasol régebbi kommenteket és beilleszti. De a pozitiv hozománya, hogy feléleszt régebbi témákat :D

Elküldve: 2022.12.06. 16:39 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@fpeter: Használtál már polarizáltat országúton? Én igen és nem ajánlom. Hogy a párásodáshoz is mondjak valamit (bár az is 2 éves kérdés): nincs olyan, amelyik nem párásodik. :) Akármit is mondanak a marketingesek, nem szabad elhinni! :) Olyan persze van, amelyik kevésbé, de ott is többet számít az, hogy mennyire szellőzik, mint mindenféle csoda nano bevonat. A menetszél a legjobb ellenszere. :)

Elküldve: 2022.12.06. 15:25 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@greasefraid: Azért ez a bejegyzés és kérdés 2013 as, gondoljátok, hogy 2022 év végén várja rá a választ?

Elküldve: 2022.12.06. 15:12 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 326

Tapasztalataim szerint mindegy. Ha vigyázol rá, ha nem, egy év után karcos lesz és újat kell venned. Országútra én polarizáltat vennék, terepre meg fotokromatikusat.

Elküldve: 2020.06.21. 11:54 BikeKata 

  • BikeKata avatar
  • hozzászólások: 8

sziasztok. Van egy viszonylagosan jó sport nap szemcsim, bicajozni is jó , futásra is alkalmas azaz nem esik le, a Hervisben vettem kb 3 éve. Strapa író erős masszív kerettel. Amúgy inkább napszemüveg mint sportszemcsi. Szóval nem kifejezetten kerékpárosoknak. A problémám vele hogy párásodik (mivel viszonylag zár az arcom szemem körül) szóval létezik-e ezekre valami párátlanító kence -fice? Monitor tisztítóval már próbáltam meg ugye mivel úszó vagyok az úszó szemcsihez vehető párátlanítókkal, de nem vált be egyik sem. Mit javasoltok mivel kenjem be hogy tartósan rajta maradjon egy párátlanító réteg - ha van ilyen egyáltalán, a másik hogy létezik olyan bicajos v sport szemüveg ami nem párásodik? Persze nem horror áron ( pár ezer ft-nál többet nem szánnék rá mivel nem a bicaj a főszámom )

Elküldve: 2019.06.23. 13:08 Adorjanos 

Elküldve: 2013.10.01. 07:17 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

@pdenes: ez fogadja a -7es erősségű lencséket is, vagy limitálva van -4 körülre? :) ismerős márka, gyártanak cipőtől kezdve sokfélét.

üdv

Elküldve: 2013.09.23. 21:09 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

Szerintem az általad linkeltek erősen túl vannak árazva. Semmivel sem tudnak többet mint az én Force napszemüvegem, ami kemény 8ezerbe fájt

http://foto.testbike.hu/index.php?p=showgl&gid=9984&pp=mygl

Elküldve: 2013.09.23. 20:49 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

BBB napszemüveget mindenképp. Profi cuccok nagyon. Fényre sötétedős lencsék, cserélhető szárvég, csere lencse, cser orrtámasz. Ártól ne ijedj meg, most lesznek akcióban. Ha közelebbi árat tudok megírom.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!