Milyen külső gumit vegyek országúti bringára

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2017.04.03. 13:15 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok,

Párom készül az első triatlonjára,és szeretném a bicóján lecserélni a gumikat. A 25mm-es szélesség mellett döntöttem, igazodva a helyi útviszonyokhoz. Az aszfalt várhatóan vizes lesz az esetek 70%-ban. 3 gumira szűkítettem a keretet a bicyclerollingresistance.com alapján: * Vittoria Rubino Pro Folding (van ahol legagyizzák, van ahol agyondícsérik) * Continental Grand Prix 4000S II Folding (erről általában jók a vélemények) * Continental Grand Prix Folding (erről alig találok valamit) * Esetleg Michelin Lithion 2, de ennek magasabb a gördülési ellenállása.

Egyáltalán mennyit számít ez a 7W? Ez kb 4%-a a hobbikerékpáros leadott max teljesítményének, nem? Ezt nem hinném kevésnek ránézésre. Összességében a lényeg az lenne, hogy a gumi jól gördüljön és párom ne törje össze magát.

Előre is köszönöm!

Elküldve: 2017.04.07. 12:13 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@bigbusman: Szia, köszönöm a tippet, ez elég jó ár érte, picit jobb mint amennyiért én vettem. Már megrendeltem a Chain Reaction Cycles oldaláról, mivel itt vannak a szomszéd városban és ingyen kihozzák. Ha jól láttam, épp ma jött meg. :)

Elküldve: 2017.04.07. 12:01 bigbusman 

  • bigbusman avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 2

Helló...... Ha Conti mellet döntötetek akkor szerintem innen rendelj. Én itt szoktam rendelni. https://www.rosebikes.hu/article/continental-grand-prix-4000-s-ii-road-tyre/aid:709344

Elküldve: 2017.04.04. 12:24 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@WAUZZZJ: Köszönöm Neked is, ma olvastam több küldöldi fórumon, hogy a Lithion 2 elég rossz defektállósággal rendelkezik, ezek szerint az itteni tapasztalat is ezt mutatja. Akkor mindenképpen kerülendő, marad a Conti.

Elküldve: 2017.04.03. 21:33 WAUZZZJ 

  • WAUZZZJ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 49

Csak kollégák bicajáról tudok nyilatkozni a kérdéses gumikról.

A lilthion 2 mellettem lyukadt ki, mikor egy járdán toltuk a bicajt a fagyizótól indulva... Ingyen sem kéne.

A Rubino pro viszont kibírt egy olyan padkázást is zokszó nélkül, aminél azt hittem, már mentőt se kell hívni. A felnit is javítani kellett, de a gumi kibírta.

Jómagam szokatlan módon Schwalbe Marathonnal járok az országútimon. (25-ös) Esőben, kavicsoson, bármikor megbízhatóan teljesít. Cserébe kő nehéz a fentiekhez képest, így versenyre nem alternatíva. Sajnos nincs belőle hajtogatós verzió.

A gyári gumim Schwalbe One volt, az irdatlan jól tapadt. Mivel sokat járok sóderes részeken 60km után eladtam, így hosszútávú tapasztalatom azzal sincs.

A rubino Pro-s kolléga most a grafénes rubinora akar váltani...

Elküldve: 2017.04.03. 20:34 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

Köszönöm, én is így gondoltam. Valóban a tapadás a legfontosabb, és ebben a GP 4000 S2 tűnt a legjobbnak ezek közül. Az hogy ez amortizálódik a legjobban, nem meglepő, de valamit valamiért. Ha párom egyszer elzakózik, máris rosszabul járunk, mintha a drágább gumit vettük volna.

Köszi mégegyszer! :)

Elküldve: 2017.04.03. 20:13 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Gp 4000 2 év alatt ronggyá repedezett alattam. cserébe jól tapad minden körülmény között. Lithion 2 3000 után az ELSŐ defektjén telibe kivágta egy üvegszilánk, a szövetet is.kuka. Rubino pro jól viseli a nem kellemes behatásokat. de vizet annyira nem szereti mint a conti.

gördülési ellenállás tekintetében meg fuss el egy tesztlaborba gyorsan hogy az adott pálya aszfaltburkolatát centiről centire feltérképezve mi a legideálisabb nyomásérték a gumiba, akkor spórolhatsz 7W-ot. Való életben ennek ilyen(=földi halandó) szinten nincs realitása.

összességében, sose fukarkodtam normális gumit venni, inkább radírozódjon le egy fél szezon alatt de nem akarom hogy megcsússzak egyszer is. Kicsit olyan mint a bukósisak, költesz rá pl egy kevlárbetétesre, jobb esélyekkel nem töröd össze fejed egy nagyobb zakónál mert a fejeden marad. Gumi ugyan ez, puha, kopik de cserébe szarabb helyzetben sem hagy cserben.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!