Milyen lakatot, láncot vegyek?

1-15 (15 hozzászólás)

Elküldve: 2012.08.09. 10:38 dominator86 

  • dominator86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Mivel 24 órán át csak 1 hozzászólást írhatok, kénytelen vagyok kicsit terjengősre venni, elnézéseteket kérem. A feleségemmel úgy döntöttünk, beszerzünk neki is egy új kerékpárt és elkezdünk tekerni csak úgy hobbiból a meglévő sportok mellé, illetve eljárnánk vele közeli, távolabbi boltokba, dolgozni, stb. A számára kinézett, Decathlonban kapható kerékpár (azért kifejezetten ez, mert oda nyertünk vásárlási utalványt) kerekei a képek alapján szerszám nélkül is gyorsan lekaphatók és attól tartok, esetleg valakinek megtetszhet, még ha csak két kerék is és visszatérve csak a vázat találnánk ott. Ki hogyan, milyen lakattal vagy lánccal szokta rögzíteni a kerékpárt, ha bizonytalan helyen kénytelen otthagyni? Nekem egyelőre két ötlet fordult meg a fejemben: 1. A kerekek rögzítését lecserélem hagyományosra, hogy csak szerszámmal lehessen szerelni és 1 db masszív lakattal, lánccal rögzítem a váznál. 2. Veszek egy vékonyabb, de hosszabb láncot, amit keresztül tudok fűzni a vázon és mindkét keréken is, így rögzítve a kerékpárt.

Köszönöm a válaszokat, javaslatokat. Üdvözlettel: István

Elküldve: 2014.04.13. 11:32 szupermatyi 

  • szupermatyi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Sziasztok!

Bocsi, hogy nem ide vág, de:

Április 11-én pénteken éjszaka (nem szomjasan) otthagytam a Király utcában egy fánál Kryptonite Evolution 4 U-lakatom U vas részét. Külön hordom, hogy ne zörögjön. Tudom, hogy esélytelen, de hátha valaki olyan vitte el aki nem magának akarta... Egy fehér versenybicó volt még odaláncolva mikor eljöttem. Ha tudnátok valakiről aki talált egy ilyen lakatrészt, esetleg volna elfekvőben ilyenetek, várom jelentkezéseteket a szupermatyi googlemél kom címre.

Köszi előre is!

Elküldve: 2013.12.17. 11:31 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@algomine: Tudom, hogy nincs rajta a listádon, de hátha segítek vele: http://www.abus.com/eng/Mobile-Security/Bike-safety-and-security/Locks/U-locks/U-mini-40 Én ilyet használok mert viszonylag olcsón (8-10 ezer Ft körül) kínál elég magas védelmet: 14mm átmérőjű rúd; mindkét oldalon zár, így nem lehet elforgatni ha egy helyen vágod el; minőségi zárszerkezet. Viszont nagy hátránya az általad linkeltekkel szemben, hogy rövidsége miatt sokkal körülményesebb vele lakatolni (ugyanakkor így a tolvaj is sokkal nehezen fér hozzá). Én a hátsó háromszögben fűzöm át a keréken és így kötöm pl. egy korláthoz a bringát. Az első kerékre olcsóbb sodronylakatot rakok (és nem gyorszáras). Szerintem másodbringára ennél több védelem nem nagyon kell.

Elküldve: 2013.12.17. 10:59 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@algomine: amelyik jobban tetszik. Mindkettő kiváló minőségű, és elvileg biztonságos is. Az 5 cm különbség már nem számít ekkora hosszon.

Elküldve: 2013.12.17. 09:46 algomine 

  • algomine avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Egy 46-os KTM city line 2013-hoz szeretnék venni egy komolyabb lakatot.

Erre a kettőre szűkítettem a választásomat: http://www.bike-shop.hu/kiegeszito/zar/lancos_lakat/abus/city_chain_1010_85_cm http://www.kryptonitelock.com/Pages/ProductInformation.aspx?PNumber=000808

Szerintetek melyiket érdemesebb megvennem? A Kryptonite 90 cm, az Abus 85 cm. Van ezek között számottevő minőségi különbség? Egy hagyományos biciklitárolóban lenne tárolva a bicikli.

Köszi előre is a válaszokat! :)

Elküldve: 2013.08.26. 21:00 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@NorBEE300: a zár strapabíróssága tényleg durva... csak csodálkozok, h vannak még ilyen bátor emberek... :)

Elküldve: 2013.08.26. 00:48 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@ArtWolf: Ez csak egy cikk, amit elolvasásra ajánlottam, nem pedig szentírásként, hogy ezt kell követni, mert ez a tuti. Én sem hagynám ott, engem ami megfogott a cikkben, hogy egy Spyral (a Wellgo pedálokat egy az egyben veszi a cég, csak logózza, gondolom a záraknál sincs másképp, magyarul tudja a fene ki a valós gyártó :D) zár mit ki nem bír(t).

Elküldve: 2013.08.26. 00:20 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@NorBEE300: Én tutira nem hagynám ott a lakatot sehol... Gondolj bele, 24/7 kint van, így nem csak az időjárásnak van ideje, hanem bizony a tolvajnak is bőven van lehetősége megmahinálni a cuccost... Én nem ajánlom ezt a módszert senkinek... Inkább cipelem a dögnehéz U lakatot és két perccel tovább keresek parkolóhelyet, ha úgy adódik...

Elküldve: 2013.08.25. 22:16 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Leledzik olyan rendszer, ha jól emlékszem Tranz-X, ami komplett gyorszár pótló, tehát a két kerék meg a nyereg. A trükk hogy úgy néz ki mintha hatos imbusz nyitná, de nem mert csak egy ötszögű imbusz gyakorlatilag, amit a kulcstartóra akaszthatsz.

Elküldve: 2013.08.25. 21:58 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

Épp gyorszárakat és kerékagyakat néztem jó néhány webshopban, miközben az egyik webshop Információk nevezetű oldalsávján a kerékpáros szakcikkek rovatában ráakadtam erre a cikkre. Érdemes elolvasni.

Elküldve: 2012.08.10. 21:48 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

Most hirtelen nem olvastam vissza az előzőeket, így ha átfedés lenne az én javallatomban és a többiekében, elnézést.

Saját gyakorlat, eleddig bevált: 1. böszme U lakat 2. kryptonite Kryptoflex 1200 kábel- ehhez nem kell külön kulcs, és a vége áthurkolható, így a teljes 1,2 m-es hossza kihasználható 3. gyorszárak cseréje imbuszosra: a 3 db-os szett (kerekek+nyeregcső) 1200 Ft volt, és ha teljes védelmet nem is nyújt, de nem 2 mp kikapni a kereket. Mondjuk ezt a kryptoflex néha feleslegessé teszi, de ez utóbbit csak hosszabb időre történő lezáráshoz használom, amúgy csak 1 db U-lakatot, amit ügyesen használva (ld. véleményem) jól ki lehet használni.

Elküldve: 2012.08.09. 11:52 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@dominator86: Ha nem távolodom el a bringától 20 méternél messzebbre, és közben szemmel is tarthatom, akkor alkalmanként (mondjuk, veszek egy kiló krumplit) sodronnyal is ki merem kötni.

Minden más esetben U lakattal horgonyzom le, és sodronnyal körbefűzöm az első kereket is. Ha várhatóan 30-40 percnél tovább kell távol maradnom, és a bringát szabad téren hagyom magára, akkor az első kereket kiveszem, az U lakat hosszú kengyelével hozzáfűzöm a vázhoz és a hátsó kerékhez. Ilyenkor a sodronyt a nyereg lekötéséhez használom.

Nyilván vannak egyéb megoldások is. Kérdés mindig, hogy mit kell védeni, és mennyi ideig.

Elküldve: 2012.08.09. 11:34 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Érdemes lehet lánc és U-lakat kombinációval járni. U-lakattal a hátsó háromszögön át rögzíted a gépet a tereptárgyhoz, a lánccal az első kereket az alsócsőhöz. Így nem tudnak kiszedni semmit sem. Persze ez rengeteg súly, de atombiztos. Vagy jó minőségű hurokkábel, és U-lakat, ahogy lentebb a kolléga is javasolta. Vannak még ilyen kombinált megoldások, azt hiszem Merida-Bikefun vonalon:

http://bikefun.hu/product/lakat-bikefun-tieloop-10x2000

Ennél kérdéses, hogy gagyi sodrony-e a belső. Ha igen, akkor felejtős.

http://bikefun.hu/product/lakat-bikefun-cordloop-8x2000-1

Ld. előbbi...

Elküldve: 2012.08.09. 11:24 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@dominator86: a boltbajárós bringára mindenképpen csavaros kerékrögzítést ajánlok! Mivel a gyorszárat arra találták ki, hogy versenyen, ha defektet kapsz, akkor gyorsan tudd kivenni, és visszarakni a kereket, csak sajnos, (vagy nem sajnos) ma már a legtöbb hétköznapi használatra tervezett bringát is ilyennel szerelik gyárilag. Tudnám ajánlani ezt : http://ebike.hu/termekek/kiegeszitok/gyorszar/szett/2893+bbb+bqr03+wheelfixed/ , mert ezt6 csak simán a gyorszárat tengely helyére szereled, és ezt imbusz kulccsal tudod csak kilazítani. Az meg már ugye feltűnő, hogy valaki szerszámmal szereli ki a kereket.... Valamint tudnám figyelmedbe ajánlani a Velo.hu bringás magazin legújabb számát, amelyet bármely újságosnál megkapsz néhány száz forintért! http://www.velo.hu/index.php?modul=frissmag&kod=79 Mert az e havi számban, részletes lakat körkép van, amely átfogó felvilágosítást nyújt a témában, és itthon is kapható termékeket mutat be! Remélem tudtam segíteni:)

Elküldve: 2012.08.09. 11:12 Teaf 

  • Teaf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16

Üdv! Ajánlom köss rá biztosítást. Aegon Direkt kerékpár biztosítás lopás és baleset esetén is érvényes. Végre már létezik!!! http://www.aegondirekt.hu/biztositas/mini-biztositas/kerekpar-biztositas/kerekpar-biztositas.php Persze ehhez is kell a megfelelő védelem megléte. Én egy U-lakat + hurokkábel kombót vennék (fogok venni), hamár a kerekeket is külön zárni akarjuk. Nem reklámozni akarok, de: http://bikediscount.hu/contents/hu/p5831.html A biztosítás részegységekre is kiterjed pl. gyerekülés lopása, vagy spec. kerék. Remélem tudtam segíteni.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!