Milyen lakatot vegyek?

1-46 (46 hozzászólás)

Elküldve: 2013.07.03. 16:29 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Nem rég kaptam egy Kross Hexagon X2-es kerékpárt, amihez kellene nekem egy lakat. U lakatra gondoltam, de ezek közül melyiket ajánljátok? Ezen kívül testvérem is kapott egy X-Fact Mission Alu kerékpárt, neki milyen lakatot ajánlotok? Bármilyen hozzászólást és segítséget előre is köszönök!:D

Elküldve: 2020.03.16. 12:46 Procolus 

  • Procolus avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 98

@tourázó: Szia https://www.testbike.hu/velemeny/lakat/abus-steel-o-chain-880
ilyet használok ,de érdemes minél hosszabbat választani ,hogy hozzá tud zárni a biciklit valamihez pl.oszlop vagy valami fix helyre.Amit én használok elegendő a hossza. Télen nyáron is ázott meg de gond nem volt vele pedig nem fújogatom semmivel.Munkatársamnak más van de télen nem tudta kinyitni .

Elküldve: 2020.03.14. 12:18 tourázó 

  • tourázó avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

Sziasztok! Segítséget kérnék,milyen láncos zárat érdemes venni?

Elküldve: 2014.05.10. 10:49 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

Elküldve: 2013.07.17. 22:01 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: Oké. :)

Elküldve: 2013.07.17. 22:00 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@serestg: Kryptonite lakathoz biztosan. Szerintem a többihez is.

Elküldve: 2013.07.17. 21:56 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: Utólag ha úgy döntök tudok hurokkábelt venni magába?

Elküldve: 2013.07.17. 21:52 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: Köszönöm!!!

Elküldve: 2013.07.17. 21:50 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@serestg: A Velotech háza táján nézz körül. Irányadó adatok: 80-100 cm hosszúság, 8-10 mm sodronyátmérő. A vélemények között megtalálod az enyémet is.

Elküldve: 2013.07.17. 21:46 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: Valami olcsó sodrony lakatot tudsz mondani amit akár te magad is használsz/használnál?

Elküldve: 2013.07.17. 21:41 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: Értettem, nagyon szépen köszönöm!

Elküldve: 2013.07.17. 21:40 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@serestg: Nekem LS lakatom van. Ha hosszabb időre otthagyom a bicajt kiszerelem az első kereket is, és hozzálakatolom a váz + hátsó kerék együtteshez. Rövidebb időre elegendőnek érzem az első kereket és a nyerget sodronylakattal biztosítani. Nem tudok kibújni a bőrömből: neked is ezt ajánlom.

Elküldve: 2013.07.17. 21:38 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: De akkor melyik legyen?? Melyik éri meg a legjobban mert még mindig nem tudom. :)

Elküldve: 2013.07.17. 21:36 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@serestg: Ha nincs kábeled, alaposabban kell megválasztanod a horgonyzó helyet, ellenben nem kell annyit szöszmötölnöd a lakatolással. És persze megtakarítasz egy csomó pénzt. (Bocs, az előbbiből ez lemaradt.)

Elküldve: 2013.07.17. 21:35 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: És te melyik "kombinációt" ajánlod? Az LS-t hurokkábel nélkül vagy az LS-t hurokkábellel vagy esetleg az STD-t hurokkábellel??

Elküldve: 2013.07.17. 21:33 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@serestg: Ha LS-t veszel és hozzá kábelt, kevés gondod lesz a horgyonzó helyekkel. Ilyen szempontból, no meg a biztonság okán, megéri. Sokat kell szöszmötölni a szerelvénnyel, lakatolással, ez a hátránya..

Elküldve: 2013.07.17. 21:29 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: Értem de akkor legjobban az LS éri meg hurokkábel nélkül??

Elküldve: 2013.07.17. 21:27 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@serestg: Hosszadalmas leírás helyett inkább ötletet adnék. Keress rá a Hálón: pl. hogyan lakatoljunk? Gazdag irodalma van (magyar nyelven is) a lakatolásnak. Vannak oktató filmek is. Talán többre mégy ezekkel, mintha szegényes képességeim szerint eligazítanálak néhány sor leírással. Természetesen, ha másképpen nem megy, megpróbálhatom...

Elküldve: 2013.07.17. 21:23 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: Meg azt hogy kell pontosan használni? Mert még sose használtam.

Elküldve: 2013.07.17. 21:23 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: És maga a hurokkábel milyen erős? Olyan erős mint maga a lakat??

Elküldve: 2013.07.17. 21:13 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: Köszönöm szépen!!

Elküldve: 2013.07.17. 21:11 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@serestg: Ha komolyan gondolod, "mindenhova" kis szeretnéd kötni a gépedet, akkor tényleg kell az LS és egy hosszú hurokkábel.

Elküldve: 2013.07.17. 21:09 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: Értem, de akkor jobban megéri az LS? És akkor nem éri meg drágábban megvenni a hurokkábellel?

Elküldve: 2013.07.17. 21:05 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@serestg: Elegendő az STD is, de nem jársz rosszabbul, ha az LS-t veszed. Valamivel nehezebb az utóbbi.

Sajnos nincs olyan lakat, és ez különösen vonatkozik az U lakatokra, amivel "mindenhova" odakötheted a gépedet. Valamirevaló, mondjuk comb vastagságú fát, oszlopot például nem lehet U lakattal átfogni. Sokszor, helyszűkében, még olyan helyeken is ügyeskedni kell, ahova a lakat jól illeszkedne, csak éppen a bicajt nem lehet a horgonyzóhelyhez megfelelően közelíteni. Ezekkel a hátrányokkal sajnos együtt kell élni. Az esetek többségében lehet horgonyzó helyet találni. Baj akkor van, ha csak egy, azt a bizonyos egyetlenegy helyet nézted ki...

Ha a mondottakkal nem vagy kibékülve, akkor vegyél hosszú láncot. Baromi nehéz, de vaskosabb tárgyakat is átér.

Elküldve: 2013.07.17. 21:03 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: Mit gondolsz???

Elküldve: 2013.07.17. 20:51 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: Szóval akkor elég az LS úgy hogy a hátsó kerékhez lakatolom? Biztos mindenhova tudom majd lakatolni? Mindent át fog érni? Pl: Bicikli tárolót, oszlopot, kerítést.

Elküldve: 2013.07.17. 20:48 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@serestg: Az STD kengyele valamivel rövidebb. Ilyen kell neked, ha csak egy gépet akarsz egyszerre kikötni. Az LS kengyele valamivel hosszabb, ezzel két bicajt is átfoghatsz. Más előnye nemigen van.

Hosszú kiegészítő kábel csak akkor kell, ha kötözött sonkát akarsz csinálni a gépedből. Behálózhatod a kerekedet, a nyerget, a szomszéd kerítését, az út menti fákat, akár a keresztespók. Drágább bicaj, illetve aggodalmaskodó gazda esetén talán indokolt az ilyesmi.

Meggyőződésem szerint elég a lakat. A vázat és a hátsó kereket ezzel rögzíted. Ha még ez sem lenne elég, az első kereket biztosíthatod egy olcsó sodronylakattal, szintúgy a nyerget egy másikkal.

Elküldve: 2013.07.17. 20:35 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@benvok: Úgy gondoltam h vagy
Kryptonite Keeper 12 STD-t vagy Kryptonite Keeper 12 LS-t veszek! Már csak azt nem tudom h hurokkábellel vagy anékül és, hogy melyiket?

Elküldve: 2013.07.17. 20:34 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@benvok: @XCode: Úgy gondoltam h vagy
Kryptonite Keeper 12 STD-t vagy Kryptonite Keeper 12 LS-t veszek! Már csak azt nem tudom h hurokkábellel vagy anékül és, hogy melyiket?

Elküldve: 2013.07.17. 20:34 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: @XCode: Úgy gondoltam h vagy
Kryptonite Keeper 12 STD-t vagy Kryptonite Keeper 12 LS-t veszek! Már csak azt nem tudom h hurokkábellel vagy anékül és, hogy melyiket?

Elküldve: 2013.07.17. 20:33 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@johnny336: @XCode: Úgy gondoltam h vagy
Kryptonite Keeper 12 STD-t vagy Kryptonite Keeper 12 LS-t veszek! Már csak azt nem tudom h hurokkábellel vagy anékül és, hogy melyiket?

Elküldve: 2013.07.17. 20:33 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: Úgy gondoltam h vagy
Kryptonite Keeper 12 STD-t vagy Kryptonite Keeper 12 LS-t veszek! Már csak azt nem tudom h hurokkábellel vagy anékül és, hogy melyiket?

Elküldve: 2013.07.04. 16:04 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@johnny336: A népi regulákban foglalt bölcsességekre hallgatni kell. De ne ijesztgessük szegény barátunkat, inkább bátorítsuk.

Elküldve: 2013.07.04. 16:02 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

KÖszönöm a segítséget! Szerintem egy Kryptonite lakatot fogok venni!:)

Elküldve: 2013.07.04. 15:37 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@XCode: értékesebb kerékpár mellé kell lakatolni. A tereptárgy mindenképpen legyen olyan erős, mint a lakat. (Illetve egy minimális előítélet és rasszizmus is szükséges a megfelelő hely kiválasztásánál.)

Én a körúton mindig bankok elé lakatolok, közel a bejárathoz, lássák a kamerák, illetve feltűnő legyen, ha egy rosszarcú ott motoz a bank bejáratánál.

Ha valamit el akarnak lopni, azt ellopják - legrosszabb esetben egy piros lámpánál szednek le róla. Ha kifejezetten az a kerékpár kell nekik, amit te pedálozol.

Elküldve: 2013.07.04. 15:20 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@serestg: Tulajdonképpen már felsoroltuk, miből érdemes választanod. Abus, Kryptonite, esetleg Citadel. Magam a Kryptonite Keeper-re esküszöm, de nyilván nem ez az egyedül üdvözítő megoldás. Van ennél erősebb védelem, akár a Krypto háza táján is. A kérdés ezek után csupán ez: mennyire félted a gépedet.

Sokan mondják: elszánt tolvajok ellen nincs tökéletes védelem. Ez sajnos igaz. Viszont tehetsz egyet s mást biztonságod érdekében.

Vidéki környezetben lakatolva, ha az első kereket és a nyerget is biztosítottam, nap közben nem félteném különösebben a bicajomat. Budapesten legfeljebb fél napra, de inkább csak 1-2 órára merném magára hagyni a gépet. Bizonyos helyeken még ennyi ideig sem.

Elküldve: 2013.07.04. 14:32 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@XCode: Én SZolnok kertvárosában, Szandaszőlősön élek. Szolnokra szoktam bejárni biciklivel, de ott legtöbbször egy zárt lakásba van. Ezen kívül pl. júliusban megyek Egerbe ahol a városban fogom használni a kerékpárt! Szóval itt is ott lakatolnám.

Elküldve: 2013.07.04. 14:09 benvok 

  • benvok avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 16

@johnny336: Hát az nem árt. Bár az 5000 ft feletti és márkás (nem áruházban vásárolt lakatoknál) ez elvárás. Inkább maga a zár elvághatóságára gondoltam...

Elküldve: 2013.07.04. 14:05 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@serestg: Minden kupec a maga lovát dicséri. Miután felsültem egy Sekura lakattal, nagyon alaposan körülnéztem a piacon. Végül a Kryptonite Keeper 12 mellett döntöttem. Ára elfogadható; a kengyel eléggé erős, a zárszerkezet megbízható. Százezer aranynál nem lényegesen értékesebb bicajok kikötéséhez megfelelőnek tartom. Van Citadel lakatom is, de nem vagyok vele elégedett. Utcán nem is használom, csak a lezárt tárolóban.

Lényeges kérdés még, milyen körülmények között istállóznád bicajodat. Ha egész nap nyílt színen álldogál, nyilván valami erősebb lakat kell, s hozzá esetleg kiegészítők. Ha csak bevásárlás idején hagyod magára a kecskét, akkor elég egy hetes szintű lakat, mint amilyen a Kryptonite. Lopás szempontjából kiemelt kockázatú helyeken, különösen éjszaka, még lakatolva sem tanácsos otthagyni a gépet. Egyszóval, előbb fel kell mérni, milyen biztonsági szintre van szükséged, s aszerint választani eszközöket.

Elküldve: 2013.07.04. 13:50 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@benvok: annyiból érdemes, hogy a zárszerkezet ne legyen valami fostos hulladék, amit golyóstollal kinyitnak. Nagyon fontos, hogy az acél az valóban edzett legyen.

Tehát van ráció a drágább lakatokban, de - természetesen - itt is létezik arany középút, megfelelő ár/érték arány, stb.

Egy olcsóbb Abus, vagy Citadel már megfelelő védelmet biztosíthat.

Elküldve: 2013.07.04. 13:31 benvok 

  • benvok avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 16

A tolvajkergetők c. sorozat különkiadásait ajánlom figyelmedbe: http://www.youtube.com/watch?v=wz2bdIgqMFQ ; http://www.youtube.com/watch?v=tauVZScXCYo . Szerintem nem érdemes nagyon drága lakatot venni. :)

Elküldve: 2013.07.04. 13:29 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@Makky: Nagyon szépen köszönöm! Igazából Kryptonite-ra gondoltam, de ebből pl. melyiket ajánlják? Ha lehet, mondjanak egy pontos fajtát ami erős és mégsem olyan drága! Igazából nem sajnálom rá a pénzt, mert az előző biciklimet ellopták, ezzel pedig jó sokáig szeretnék még jó sokat tekerni! :D

Elküldve: 2013.07.04. 13:29 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

@hefi: Nagyon szépen köszönöm! Igazából Kryptonite-ra gondoltam, de ebből pl. melyiket ajánlják? Ha lehet, mondjanak egy pontos fajtát ami erős és mégsem olyan drága! Igazából nem sajnálom rá a pénzt, mert az előző biciklimet ellopták, ezzel pedig jó sokáig szeretnék még jó sokat tekerni! :D

Elküldve: 2013.07.04. 13:24 serestg 

  • serestg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 25

Nagyon szépen köszönöm! Igazából Kryptonite-ra gondoltam, de ebből pl. melyiket ajánlják? Ha lehet, mondjanak egy pontos fajtát ami erős és mégsem olyan drága! Igazából nem sajnálom rá a pénzt, mert az előző biciklimet ellopták, ezzel pedig jó sokáig szeretnék még jó sokat tekerni! :D

Elküldve: 2013.07.04. 11:13 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@serestg: ezeket ajánljuk :)

Elküldve: 2013.07.04. 10:21 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@serestg: Az U-lakat jó ötlet. Válassz olyat, ami belefér a költségvetésedbe. 5e-től már vannak használhatók. A drágábbak általában alacsonyabb tömegből tudják az olcsóbbak biztonságát. Drágább jó márkák, pl. Abus, Kryptonite. Olcsóbb, de használható pl. a Citadell.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!