Milyen stucni kormány, kombót ajánlanátok XC-re? Race Face Ride XC

Linkelt termék: Race Face Ride XC
1-32 (32 válasz)

Elküldve: 2012.11.24. 17:31 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

A következő szezonra le szeretném cserélni a ctucnimat, egy valamivel hosszabb, alacsonyabb dőlésszögű darabra, mert egész egyszerűen megnőttem:) Igazából, csak a stucni lenne a lényeges, de akkor mindjárt 1 kalap allatt új kormányt és nyeregcsövet is vennék!

Szóval abban kérném segítségeteket, hogy ajánljatok olyan stucni, kormány, nyeregcső kombót XC-re, ami lehetőleg egy márka azonos típusából kerül ki! (a linkelt termék csak 1 lehetőség)

Ami fontos lenne:

-a stucni 100mm-es legyen, és lehetőleg 0 fok-os dőlésszögű
-a kormány csak egyenes darab lehet, max: 580mm széles -a nyeregcső, annyi, hogy 2 csavaros rögzítésű legyen

Ami az egész szettet tekintve fontos lenne:

  • a fekete-piros-(kis fehér) szín domináljon
  • max: 20-25.000Ft-om lenne az akcióra
  • nem szeretnék több márka termékéből álló szettet!

Nem feltétel, hogy itthon kapható legyen, mert valószínű, hogy németből rendelném!

Aki érdemben tudna segíteni annak előre is köszönöm:)

Elküldve: 2012.11.28. 21:20 K.I. 

  • K.I. avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 34

@veszigeri: két évig használtam XC-re ezeket a cuccokat semmi gond nem volt velük, pedig kaptak rendesen. Most országúti bringám van így csak a stucnit tartottam meg, mert az ott is tökéletes, nem találtam olcsóbban könnyebbet vagy jobbat.

Elküldve: 2012.11.28. 16:41 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@K.I.: meggondolom, mert Ebike-on most nagyon le vannak akciózva a cuccaik, és XC Elite komplett szett meglenne 23-ba. Az egyetlen ami ellene szól, hogy nem vagyok oda a minőségéért...

Elküldve: 2012.11.28. 08:34 K.I. 

  • K.I. avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 34

@veszigeri: BTS XC Elite cuccokra gondoltál? Igaz, hogy nincs túl nagy dizájnjuk, de súlyban és az ahhoz mérhető árban nagyon jók. Stucni 110g, kormány 120g, nyeregcső 195g. Ügyesen vadászva ki is jössz 30e-ből

Elküldve: 2012.11.27. 19:10 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@dr.anonimus: hát most már végképp nem tudom... A Pro-ból ha jól emlékszem, nincs azonos kategóriájú nyeregcső, szóval nem lenne egységes. A BB szimplán nem jön be, még nincsenek nagyon tapasztalataim a márkával, de nekem kicsit sablonos... A Ritchey-ből ugyan lenne minden, de azt mondjátok, hogy baromira túl van árazva, szóval az is kiesett... A Truvativ-ból a régi verziók nagyon bejönnek (Stylo Race) és volt is belőlük egységesen minden, de már nem kapni őket, és az újjak nekem nem jönnek be... A KCNC, meg nekem is bejövős, mert a kormány meg a stucni egységes, és könnyű is, és árba sem vészes, de 20e forintot nem vagyok hajlandó adni egy nyeregcsőért...

Szóval, mivel nagyon más nem marad ezért szerintem Race Face lesz:) Arról már nagyon sok jót hallottam és elég bejövősek a cuccaik, és árban sem annyira vészes, még ha nem is tud annyit:)

De emellett szívesen fogadok tanácsokat, akinek van valami tapasztalata egyéb márkákkal, nyugodtan írjon!!

Elküldve: 2012.11.26. 20:37 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@veszigeri: mondom én hogy túlárazott :)

Elküldve: 2012.11.26. 20:28 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@dr.anonimus: nyeregcsőből az Evolv XC állító mechanikája jön be nagyon, csak ujjonnan 15 felett van....

Elküldve: 2012.11.26. 20:26 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@veszigeri: Szeretem a kanadait, van is tőlük hajtókarom, de szerintem ők szintén egy kicsit "Ricsisek", azaz túl vannak lőve az áraik, a technikai szinthez képest. Pl a nyeregcső 8000ft felett van mi szerintem sok ezért(6061alu, 300g körüli súly, semmi extra technológia) .

Elküldve: 2012.11.26. 20:18 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@dr.anonimus: és nem vagyok gramm mániás, de tudom, hogy a Zoom alkatrészek, nem egy verseny XC kategóriát fednek le. Viszont most néztem, a 2012-es Race Face elketrészeket, és egész bejövősek: http://www.raceface.com/components/stems/ride/ride-stem/ Ha jól számoltam, a 2012-es Race Face-ből 25e körül jönnék ki.

Elküldve: 2012.11.26. 20:08 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@Tubakka: grammániás fejemnek a 802g az iszonyat soknak tűnik, főleg a stucni a 232g-jával, jó persze nem is került 45-50ezerbe az egész, de ez nekem akkor is rengetegnek tűnik, most már csak 388g-ot viszek a kormány-stucni-nyeregcső hármasba, de az előző 3 alkatrészem se volt ennyi, mint a tiéd, pedig azok aztán tényleg az olcsónjót kategóriások voltak.

Elküldve: 2012.11.26. 19:10 Tubakka 

  • Tubakka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 30

@Tubakka: Tartósság szempontjából csak annyit, több ismerősömnek is van nem kímélték és bírja, nekem előtte szürke Zoom kormányom volt 13év után tört el. A mostani lassan másfél éve van meg és nem finomkodtam vele az tuti és bírja elcsavarodás hajlás nélkül. :)

De az biztos bárki bármit mond úgyis te döntesz! :)

Elküldve: 2012.11.26. 19:02 Tubakka 

  • Tubakka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 30

@veszigeri: Mért súlyok; Stucni -25.4x100mm 232g Kormány -25.4x680mm 213g Nyeregcső -27.2x400mm 357g

Elküldve: 2012.11.26. 15:51 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@Krupcheck: Na sikerült lebeszélnetek a Ritchey-ről... Pedig nekem bejönnek a cuccaik, meg mégis csak a "ricsi", mekkora név már, de ha tényleg ennyire túlárazzák őket, akkor lemondok róla...

A Pro-nak komolyabban utána fogok járni, mert arról én is jókat hallottam.

A Truvativ-al igazából csak az új széria a bajom... Mivel az is "Povered by Sram" ezért kb először azt néztem meg, és a régebbi Stylo Race cuccok nagyon bejöttek, csak közölték, hogy már sehol nem kapni, mert bejött az új széria a T20, T40, de ezek már nem jönnek be annyira.

A o fok-os dőlésszöget mint már mondtam, elírtam mindenképpen 6 fok-os emelkedésűt szeretnék, mert a mostani ennél jóval nagyobb szögű, és azzal talán kicsit versenyszerűbb lenne a testtartás, és jobb lenne mászáskor:)

A márkahűséghez, meg valahogy ragaszkodok, még ha ésszerűtlen is... Ez valahogy a hepp-em... Lehet, hogy nem lesz egyszerű így összehozni, pláne úgy, hogy a pénzkeret véges, (mert most jogsira kell) de reméljük a legjobbakat!

Ja, és kösz mindenkinek a segítséget:)

Elküldve: 2012.11.26. 15:41 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@Tubakka: Ezt a Zoom-ot már én is néztem, de több mint valószínű, hogy nem véletlenül ilyen olcsó... Nem találtam eddig még sehol pontos tömeget, de valószínű, hogy azért nem írták ki, mert nem egy könnyű darab. De azért kösz a segítséget:)

Elküldve: 2012.11.26. 11:53 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Krupcheck: én sem a 6 fokosra gondoltam :)

A 6 fokosat cseréltem 35 fokosra, 100 mm-ről 50-re. Na, az kőkemény lett.

Elküldve: 2012.11.26. 11:52 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@johnny336: átlagos dőlésszöggel maximum mm-eket fogsz nyerni. Max azon veszel észre centiket, hogyha valami nagy (30°stb) dőlésszög miatt magasabbra kerül a kormány, és a felsőtestedhez így közelebb kerül. Meg ez azért már hosszban is jelentős. Egy 0, 3 vs 6°-os stucninál ez szinte elhanyagolható.

Elküldve: 2012.11.26. 11:46 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Krupcheck: komoly centiket lehet hozni a dőlésszöggel, én is így rövidítettem le a felsőcsövemet...

Amikre manapság rákaptam: XLC és Spyral. Nem patinás név egyik sem, de baromi jó cuccokat gyártanak, amik minőségben simán verik a Ritchey Compot, árban bőven alatta maradnak, és designra sem rosszak. Pl. szép logó az XLC-n, nagyon jó minőségű fény a Spyral cuccokon.

Elküldve: 2012.11.26. 11:27 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Jaés az emelkedésnél meg én is osztom, hogy túl nagy jelentősége nincs, erre van a hézagoló. Max az a pár mm-nyi hosszváltozás, amit a dőlésszög okoz (gy.k.: egy vízszintesen álló 100 mm-es stucni minimálisan hosszabb, mint egy 6°-ban felfelé meredő vízszintes mért hossza).

Elküldve: 2012.11.26. 11:25 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

A Ritchey jelenleg az egyik legésszerűtlenebb választás. Miért? Mert nehéz, és baltával faragott -az árához képest. Jó cuccokat csinálnak, csak épp az adott árszinten (mondjuk Comp) van egy kb. évtizednyi lemaradásuk a konkurenciához képest.

Ha egységes szettet akarsz, nézz szét még a Pro (Shimano) cuccai közt. Nem viszik ők sem túlzásba a design-t, de 1-1 szettet azonosan logóznak-színeznek, jól néz ki, és az alap cuccok ára sem annyira vészes. Mondjuk annyira nem is könnyű.

Amúgy az egységes szettet hülyeségnek tartom. Ha van annyi pénzed, hogy szarj mindenre, és vegyél egy szett WCS-t, akkor oké. De ha adott pénzösszegből akarsz kigazdálkodni valami jót, akkor egészen egyszerűen megkötöd a saját kezed a márkahűséggel, és egy talicska pénzt beletolsz valamibe, ami egyáltalán nem ér annyit.

A design-ról ugyanez a véleményen, sajnos olcsó pénzért nem várható el, hogy még szép színes is legyen (vagy ha mégis, akkor a design-t fizeted meg, nem a teljesítményt).

Pl. a többünk által használt és szeretett KCNC FlyRide stucnival, és egy DarkSide kormánnyal 10enpárezerből kipipálhatsz egy pehelykönnyű kormányszettet (igaz fekete, egyszerű fehér logóval, de a formák nagyon szépek). A KCNC nyeregcsövek önmagukban 20 körül vannak, de ebből vehetsz pl. ebay-es könnyű csövet, akár elox színekben is. Vagy bármi mást.

Szóval ebben az árkategóriában kell egy komoly kompromisszumot hoznod, hogy az elvek az elsők (egységes megjelenés, márka-sznobéria), vagy a teljesítmény. Mindkettő kihozható ennyiből- külön-külön. Együtt max valami ebay-es kínai cuccokból, amik persze lehet nem is rosszak...

Elküldve: 2012.11.25. 23:28 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@veszigeri: Ritchey Comp kb. egy szinten van BBB-vel, ellenben márka miatt jóval drágább. Másik: te láttál már Ritchey alkatrészt? Egyszerű fekete, sablon logóval. Mint a BBB... Mondd azt, hogy a BBB derogál, és a Ritchey nagyon divatos (persze, WCS-szint valóban odabasz minőségileg).

Elküldve: 2012.11.25. 22:54 Tubakka 

  • Tubakka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 30

@Tubakka: u.i. Sokan nem tudják, csak leszolják eme márka termékeit, hogy pár nagyobb nevesebb márkák is velük csináltatják a termékeiket, pl. csak egyet emelnék ki -FSA-! Jó válogatást. :)

Elküldve: 2012.11.25. 22:50 Tubakka 

  • Tubakka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 30

Elküldve: 2012.11.25. 21:14 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@veszigeri: Ez relatív tömeg/ár arányt veszem figyelembe akkor a Ritchey enyhén szólva túlárazott.

Elküldve: 2012.11.25. 19:22 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@dr.anonimus: az tény, hogy nem olcsó, de a KCNC-hez képest még mindig barátiak az áraik:)

Elküldve: 2012.11.25. 18:00 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@veszigeri: Személy szerint nem szeretem a márkát, eszméletlenül túl vannak árazva a cuccai

Elküldve: 2012.11.25. 14:49 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@dr.anonimus: A Ritchey-ről mi a véleményetek? Azt néztem, hogy egy Ritchey Comp családdal (kormány, stucni, nyeregcső) kijönnék 20-ből, de még a Pro-val is megállna 30e alatt az ár. A WCS, persze könnyebb, meg szebb, meg minden, de azzal olyan 50 körül lenne a három alkatrész, és annyit egyszerűen nem vagyok hajlandó iyenre áldozni...

Elküldve: 2012.11.24. 20:19 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@dr.anonimus: hát a 30e az már nagyon a maximum, mert ennél többet már semmiképp sem szeretnék ezekre szánni... A BBB-vel az egyedüli bajom, hogy borzasztóan ingerszegények a termékeik... Semmi design, semmi minta, sablon logó+fekete alap... unalmas...

Elküldve: 2012.11.24. 19:37 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@veszigeri: egyébként a hézagolókkal is tudsz játszani, egy 6°os stucninál olyan lenne, mint egy 0°-os stucni plusz 10mm hézagoló. Egyébként ha nem szeretnél többféle márkából holmikat akkor Truvativ, Pro és BBB termékek között nézz szét, ha 33-35e-ig el tudsz menni akkor még KCNC is belefér.

Elküldve: 2012.11.24. 18:56 molndan 

Elküldve: 2012.11.24. 18:30 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@dr.anonimus: bocs ezt elírtam!! Nem azt akartam írni, hogy ne legyen emelkedése, mert az tudom, hogy nagyon ritka, a lényeg, hogy minél kevesebb legyen az emelkedés!

A márkaazonosságról, meg tényleg csak akkor mondok le, ha minden kötél szakad, és nem kivitelezhető, mert szeretném, hogy egységes összképet alkosson:)

Elküldve: 2012.11.24. 17:56 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@dr.anonimus: még annyi, hogy nem támogatom a márkaazonosságot, teljesen értelmetlen 1 márkából kutakodni, hiszen jó eséllyel nem találsz olyan gyártót aki az általad leírt alkatrészeket gyártja, például 100mm-es 0°-os stucnit csak Thomson-t láttam az meg nyeregcsövön ny.csőbilincsen és stucnin kívül mást nem gyárt tudtommal. Viszont jogosan a szememre vetheted,0 hogy jó vicc, bort iszik, vizet prédikál. mert az általad leírt dolgok immáron nálam már márkaazonosak, de megvolt az ára.

Elküldve: 2012.11.24. 17:45 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Kormányból ha jó a 25,4-es befogó akkor Altrix Premium Scandium könnyű, relatív olcsó, jó középút merevség tekintetében, sprintnél nem éreztem számottevő rugalmasságot, viszont lockolt villá + gödörnél se tört el a csuklóm. Egyetlen hátránya, hogy nem szabad ész nélkül rátépni a fékkart meg a váltókart, mert simán behorpasztja.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!