Milyen széles egy 9-es sor hézagoló gyűrűje?

Linkelt termék: Shimano Deore
1-11 (11 válasz)

Elküldve: 2011.06.01. 21:01 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345
Témaindító kérdés:

Van egy 9es Shimano fogaskoszorúm, annyi szépséghibával, hogy a 3 tüske által tartott része szét van szedve. Az hogy tüske nincs még nem lenne gond, fel lehet egyesével is pakolni, de a műanyag hézagolók is hiányoznak belőle. Esztergáltatni szeretnék gyűrűt bele, de nem tudom pontosan milyen szélesnek kell lennie, pedig ez létfontosságú kérdés a pontos váltás, és a felhelyezhetőség érdekében. Valaki tud segíteni? akár lemérni tolómérővel, vagy valami kiindulási pontot adni.

Elküldve: 2011.06.20. 12:13 tescoman 

  • tescoman avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 8

@Takács Balázs: amúgy ha megméred a teljes sort, kivonod belőle a tányérok összvastagságát majd elosztod 8-cal, elég pontos értéket kapsz szerintem.

Elküldve: 2011.06.09. 21:29 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

a két fogaskerék közötti műanyag gyűrű szélessége érdekelne pontosan, de valószínű hogy ha nem érkezik segítség akkor boltba megyek érte méregetni, meg a kukázós megoldást is megpróbálom. Nálam van a polcon 9es sor, csak alubakos XT, úgyhogy az nem játszik.

Elküldve: 2011.06.08. 11:58 tescoman 

  • tescoman avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 8

@Takács Balázs: Nem tudom, ha van bicajbolt a közelben, szerintem kérdezd meg, szokott nekik lenni szerelésnél cserélt. Én ezt vagy ingyen(merthogy úgyis kuka), vagy nagyon pici pénzért/300 Ft körül el szoktam kapni, ha kell. Nekik meg még jó is, mert amúgy a kukába meg, így meg árul belőle. Én csak azt tudom, hogy egy esztergályos elég drágán dolgozik, kivéve ha nagyon jó ismerős. Én nem vergődnék vele továbbra sem, de ha nincs más megoldás, az marad. Úgyis le akartam szedni a fogsort a városi bicajomról,ha nem érkezik segítség, megmérem neked.

Elküldve: 2011.06.08. 11:48 sanzi89 

  • sanzi89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 29

@Takács Balázs: Elvileg 13-án jön meg a rendelt CS-HG30-9-es sorom, még felszerelés előtt lemérem neked ami kell. De pontosan mit is kellene lemérnem, mivel nem teljesen értem, amit mondasz.

Elküldve: 2011.06.08. 09:48 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@Takács Balázs: Nekem most nincs 9-es a polcon, szétszedni meg nincs időm, hogy lemérjem pontosan. Szerintem menj be egy bicóboltba és mérjétek meg. 9-es sor meg tolómérő csak van. (8-as hézagolóm van a fiókban, de az ugye szélesebb)

Elküldve: 2011.06.07. 18:57 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

sehol semmi? :(

Elküldve: 2011.06.01. 21:53 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

@tescoman: Ez is lehetne megoldás, csak anyagilag húzósabb (kábé a posta árából megvan az esztergálás)

Elküldve: 2011.06.01. 21:52 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

@fifi: nem tudom a forgást gátló szakállnak mennyi szerepe van a hézagolóknál. Ugye a fogaskeréknél kell, mert az kapja a húzást, és az egyik barázda azért keskenyebb, hogy a HG-kompatibilitást biztosító mélyedések egymáshoz képest megfelelően helyezkedjenek el, hogy több sebességet gyorsabban lehessen egyszerre váltani. A hézagolóknál szerintem elhanyagolható, mert egymásra feszíti őket a zárógyűrű, maga a hézagoló gyűrű pedig nem kap terhelést, végülis lényegtelen hogy elmozdul e. Jah és láttam már olyan gyűrűt is (lehet mind ilyen, nem tudom) amin a barázdák mind ugyanakkorák, mivel itt lényegtelen hogy hány fokban van elforgatva a kazettán.

Elküldve: 2011.06.01. 21:19 tescoman 

  • tescoman avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 8

@Takács Balázs: szerintem hagyd a francba, vegyél egy kopottat kompletten, és szedd ki abból

Elküldve: 2011.06.01. 21:10 fifi 

  • fifi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 52

ha holnapig nincs válasz, tudok mérni neked, de ne gyűrűben gondolkozz, hanem kell bele forgást gátló "szakáll" is, és ott sem mint szimmetrikus...

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!