Milyen szemüveget vegyek?

Linkelt termék: BBB BSG-43 Select
1-38 (38 válasz)

Elküldve: 2014.06.23. 18:02 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387
Témaindító kérdés:

Helló!

Véleményeket szeretnék kéni, hogy milyen szemüveget vegyek és honnan? Kerékpározáshoz kéne, kevés holttérrel rendelkezzen, fel lehessen próbálni és korrekt áron legyen. Eddig a K2-nél, meg allez kerékpár bolt weblapját néztem, de jó lenne valami szélesebb paletta, amiből lehet válogatni és nincs is elszállva az árral. A lélektani határ 30000, de olcsóbban keresek. A BBB BSG-43 select sötétedős lencsével nem tűnik rossznak, csak nem valami szép.

Köszi!

Elküldve: 2019.10.13. 17:43 TOMI_77 

  • TOMI_77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 44

Köszönöm Mindenkinek a válaszait! Még nem vettem, de az útmutatásotok alapján jóval könnyebb lesz a választás.

Elküldve: 2019.10.12. 18:52 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@Knight_: Még egy ötlet: Aldiban vettem 6000-ért fényre sötétedőset (néha szokott lenni). Teljesen jó! Simán tudja azt, mint a nagyobb márkák 20-30000-es szemüvegei! Tudom, mert olyanom is van jó pár fajta.

Elküldve: 2019.10.11. 18:50 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@TOMI_77: Bocs, hogy csak most válaszolok: Én sem polarizáltat használok (még én sem próbáltam, de létezik munkavédelmiből is). Azért szoktam munkavédelmit venni, mert nem kérnek el brutális felárat a márkanévért. Ha a funkció és az ár/érték arány fontosabb a divatnál, akkor szerintem azok közül érdemes válogatni.

Elküldve: 2019.10.09. 07:24 TOMI_77 

  • TOMI_77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 44

@Makky: Szia!

Köszönöm a hasznos információt!Ezek fényében tényleg jobban járok, ha nem polarizáltat veszek, mert akkor tényleg kellemetlen meglepetés is érhet, ahogy írod.

Elküldve: 2019.10.09. 06:11 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@TOMI_77: Pont én is emiatt gondoltam anno! :) Emiatt ne vegyél! Zavaró! Főleg, ahogy picit mozog a fejed és, ha pont határon van a fény beesési szöge, akkor olyan mintha vibrálna helyenként az út (egyik pillanatban még szűri, másikban már nem). Szóval erre inkább vegyél egy sötétebb tükrös lencsét! Az még olcsóbb is! :) A polár inkább vízen jó, meg hegyen.

Elküldve: 2019.10.08. 20:21 TOMI_77 

  • TOMI_77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 44

Köszönöm a válaszokat! Hát a polarizált változatra csak amiatt gondoltam, ha téli időszakban pl. havas a táj vagy vannak nedves, vizes útszakaszok és erős a visszatükröződés. De annyira én nem vagyok tapasztalat a témában, elfogadom, amit írtok és köszönöm a személyes tapasztalatokat, így azért már könnyebb lesz a keresgélés, kutakodás.

Elküldve: 2019.10.08. 18:20 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@TOMI_77: Miért akarsz polarizált lencsét országúti bringázáshoz? Nekem nem vált be, mert az aszfalton a kátyúzás során a javítások néha másképp polarizálják a fényt, mint az az út többi része. Ez pedig néha elég zavaró tud lenni. Egyébként márkában nézz körül a Salice termékek között. 10e-ért mondjuk nem lesz, de jóval a Rudy, Oakley árszintje alatt van. Erős fényben a RW (Multilayer rainbow) lencsék nekem jobban bejöttek bringán, mint a polar.

Elküldve: 2019.10.08. 17:07 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

Én BBB kerékpár szemüvegeket és Alliexpressröl rendelt kinai szemüvegeket használok. A BBB-vel nincs jó tapasztalatom, már a sokadiknál fordult elő, hogy minden ok nélkül megrepedt a szár, vagy a lencse kerete, persze a forgalmazó ezt soha, egyiknél sem ismerte el hibának. Az Alliexpressen is mindig találtam olcsó és mégis jó kerékpáros szemüveget, amit nem sajnálok, ha elveszik, összetörik, vagy ha csak egy szezont bír, de eddig nagyon pozitívak a tapasztalataim és mert olcsóak az sem baj ha az amit megrendelek nem nyeri el a tetszésemet.

Elküldve: 2019.10.08. 15:38 TOMI_77 

  • TOMI_77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 44

@Knight_: Szia!

Köszönöm válaszod! Azt megkérdezhetem, hogy Neked milyen van? nekem voltak már drága szemüvegeim, de elmállott a keret mindig, ezért vagyok tanácstalan, milyet vegyek. Ebike-nál ajánlották ezt: https://ebike.hu/termekek/ruhazat/szemuveg/fix-lencses/116085_kellys-projectile-polarized-szemuveg/

Ez mondjuk 10 000 Ft, de azt sem írják róla, milyen anyagból van a keret. Hajlanék a minőségibb, drágább darabok felé is, de némelyikről alig van infó...tehát zsákbamacska a dolog... Oakley, Cacso, Rudyprojekt... ezekkel biztos nem nyúlnék mellé, viszont ez már tényleg az az árkategória, ami nekem magas.

Elküldve: 2019.10.08. 14:33 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@TOMI_77: Ha nem akarsz rá sok pénzt költeni, szerintem a munkavédelmi szemüvegek között nézz szét. Biztos találsz polarizáltat tízezer alatt.

Elküldve: 2019.10.07. 10:19 TOMI_77 

  • TOMI_77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 44

A segítségeteket szeretném kérni. Országúti kerékpározáshoz szeretnék polarizált (visszatükröződést csökkentő) napszemüveget venni. Túl sokat nem szeretnék költeni, 10 000 Ft alatt nem tudom, létezik-e ilyesmi. Bár itt is van néhány ötlet, de már több éves a kérdéskiírás, azóta nyilván vannak újabb modellek. Köszönöm előre is a segítségetek!

Elküldve: 2014.10.02. 08:43 Baksa89 

  • Baksa89 avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 43

Sziasztok!

Olyan olcsó kerékpáros szemüveget keresek, aminek van ehhez hasonló por- és szélvédő tömítése a szem körül, mint ennél az Oakley-nél:

http://www.youtube.com/watch?v=xPagf9-awyI

Valamint cserélhető lencséset szeretnék, olyat amihez van átlátszó lencse is! Irányár: 5000 Ft

Elküldve: 2014.07.19. 11:25 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@messor: Köszi! Ezt a webshopot még nem néztem és nagyjából uvexen gondolkoztam, szóval jól jött. Valszeg egy 203 vagy SGL 101 lesz, de még előtte meg kéne néznem a decathlont is hátha van ami tetszik...

Elküldve: 2014.07.18. 20:59 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

Na jó a lila-fekete csak poén volt de a többi nem! Az Uvexnek is vannak jó szemüvegeik! :D

Elküldve: 2014.07.18. 20:58 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

Elküldve: 2014.06.24. 20:15 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@BF2 hungarolada: szerintem csak felpróbált szemüveget "élőben" érdemes venni, ennél a cuccnál nagy a rizikó az internetes rendelésnél szerintem...

Elküldve: 2014.06.24. 20:07 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@sandorp9: Köszi! Nem rossz ár érte, meg ilyesmi lencsékkel keresek.

Ez lenne az etalon: http://webshop.rudyproject.hu/index.php?id=dd5308b15c714c319042b9653570f667&p=termeklap&tkod=185

Még megnézegetem őket élőben, eddig ezeket találtam, amik jól néztek ki: http://www.k2-bike.hu/shop/szemuvegek/napszemuvegek/uvex-sgl-203-blk-napszemuveg http://www.allez.hu/szem%C3%BCveg/1896-northwave-shape-ker%C3%A9kp%C3%A1ros-szem%C3%BCveg-lencse-multilayer-keret-feh%C3%A9r.html

Valószínűleg 10 alatti kategória lesz, csak az fontos, hogy normálisan nézzen ki. Annál a mighty-nál tetszik a szár, csak az orrnyereg felett a keretrész elég fura. Egyébként a lencse formája elég jó. Pár ezer forintot szívesen ráfizetnék, csak élőben nagy része elég gagyinak tűnik. Még az is egyébként, ami képen jól néz ki.

Elküldve: 2014.06.24. 19:30 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

Mighty napszemüvegeket nézted már? Az enyém ilyen; http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=12496&id=34&pp=usrgl&uid=63758 4pár törésbiztos UV-s lencsével 4100Ft lett volna, szerintem az sem sok érte...

Elküldve: 2014.06.24. 19:18 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@gyuladaniel94: Köszi! Egész jó, csak valami szebbet keresek. Gondolom teljesítményben nem tud kevesebbet mint a drágábbak, csak nem annyira szép.

Elküldve: 2014.06.24. 18:50 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

Elküldve: 2014.06.24. 18:28 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Köszi mindenkinek! Decathlonosat lehet megnézem. Ma nézegettem párat és a bbb eléggé nem jön be így szemle alapjan, meg indokolatlanul draga is. Találtam egy fix lencsés northwave, meg egy fixlencsés uvex-et, ami minőséginek tűnik és jól is néz ki. Az a baj, hogy a 30k-s spy meg a 13k-s uvex között csak névben van különbség meg max lencsében, mert a keret ugyan olyan minőségű.

Elküldve: 2014.06.24. 15:41 Reptike 

  • Reptike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@perelli: Nem adom el őket, hátha azokkal is történik valami, mondjuk megkarcolódnak és cserélni kell:)

Elküldve: 2014.06.24. 15:34 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Reptike: akkor jól értem, hogy te árulsz egy adag lencsét? :D

Elküldve: 2014.06.24. 15:31 Reptike 

  • Reptike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@perelli: Majd, ha legközelebb aktuális lesz, de remélem nem lesz:)

Elküldve: 2014.06.24. 15:28 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Reptike: amúgy ha Amazonon van, akkor a magyar nagyker is tud rendelni, az tuti,velük kell dumcsizni.

Elküldve: 2014.06.24. 15:28 Reptike 

  • Reptike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@perelli: Valóban:)

Elküldve: 2014.06.24. 15:23 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Elküldve: 2014.06.24. 15:23 Reptike 

  • Reptike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@perelli: Igen a keretet.

Elküldve: 2014.06.24. 15:22 Reptike 

  • Reptike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@perelli: Akkor helyesbítenék, itthon nem lehet kapni(legalábbis én nem találtam.) Így már megfelel?:)

Elküldve: 2014.06.24. 15:22 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Reptike: ja, hogy te a keretet törted el. na gyors guglizom egyet.

Elküldve: 2014.06.24. 15:16 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Elküldve: 2014.06.24. 15:10 Reptike 

  • Reptike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@BF2 hungarolada: Szia! Nekem sima cserélhetős BBB Selectem van. Szerintem szép, csak nagyon könnyen törik, egyet már sikerült eltörni cserélés közben...így nem tudom mennyire merjem ajánlani.. Ezt leszámítva csak jót tudok róla mondani, mert jól néz ki, rengeteg lencse van hozzá, ha megveszed az egész szettet, kényelmes, könnyű, stb. De ha eltörik, nem nagyon fogja meg egyik pillanatragasztó sem és nem lehet csak keretet venni, meg kell venni az egész szemüveget. :)

Elküldve: 2014.06.24. 12:10 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@BF2 hungarolada: decathlonos szemüvegeket javaslom, sg300-sg800 mind nagyon jó minőségű lencsével van, és kifejezetten baráti áron. 3-4 lencse mindegyikhez, teljesen átlátszó, sárga, piros, full foncsoros. A pirossal-sárgával napsütésben erdőben tökéletes a látás.

Soroksári áruház még messze sincsen neked. Vagy Kistarcsa.

Elküldve: 2014.06.24. 11:32 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@johnny336: Csak azért gondoltam arra, mert kényelmes lenne, amikor délutáni versenyeken kezd sötétedni. Mindenképpen cserélhető lencsés kéne, vagy olcsó nem cserélhetős, mert könnyen karcolódnak.

Elküldve: 2014.06.24. 10:39 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Fotokromatikus lencséset ne vegyél, felesleges. Nem reagál elég gyorsan. Inkább valami cserélhető lencsés, az szinte minden napszakban és időjárási körülmények között jó.

Elküldve: 2014.06.23. 21:33 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@betolyuk: Köszi! Majd megnézem én is.

Elküldve: 2014.06.23. 21:08 betolyuk 

  • betolyuk avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • hozzászólások: 18

A legújabb velo magazinban van egy jó cikk a szemüvegekről, modellekkel és árakkal. Érdemes lehet megnézni, én is most állok vásárlás előtt.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!