Milyen szerszámkészletet ajánlottok 30-40 000 Ft között?

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2013.02.25. 08:51 Csörgő 

  • Csörgő avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1
Témaindító hozzászólás:

A lehető legjobb ár/érték arányú szerszámkészletet akarom megvenni, intenzív használatra.

Elküldve: 2013.02.25. 15:10 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

Milyen célszerszámokra van feltétlenül szükséged? Milyen kerékpárt szervizelnél vele? hány kerékpárt szervizelnél vele? milyen szerszámaid vannak jelenleg? Milyen mélységig szeretnél foglalkozni vele?

Ezek a kérdések azért nem elhanyagolhatóak, a legtöbb szerszámkészlet tartalmazza az általános szerszámokat(imbuszkulcsok, csavarhúzók), de ha pl campával szerelt bringád van, és ahhoz kell, akkor ahhoz speciális koffer kell, ami egy másik shimanós géphez nem lesz jó. Nem mindegy hogy milyen monoblokkod van, kevés kész kofferben van hollowtech2-es külső csapágyas rendszerhez kiszedő, nem is beszélve a legújabb press fit témákról. Ha régi bicókat fogsz szerelni, akkor kellhet 14-es, 8-9-es villáskulcs is, illetve régi kosaras középrészekhez speciális kulcsok, és dugófejek, az 1 colos kormánycsapágy szereléséhez megint speckó szerszámok. Továbbá amelyik kofferben alapszerszámok vannak, szinte biztos hogy nem lesz kormánycsapágy kiütő/behúzó, vagy csapágylehúzó, kazettatest leszedő szerszámok, menetvágó, menetmetsző szerszámok.

Ha pedig csak márkákra orientálódunk én az Acor-t nem, az IceToolz-t, ParkTool-t és a BBB-t viszont tepasztalatból ajánlom. Centírozóállványból nekem Minoura van, azt is tudom ajánlani.

Elküldve: 2013.02.25. 10:40 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

Park tool-st a crc-n találsz.

Elküldve: 2013.02.25. 10:37 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Acor-t is érdemes lehet venni, főleg ha az ember csak hobbiszinten, otthon szerelget magának. De az XLC-t javaslom én is, ár/érték arányban nagyon jók.

Elküldve: 2013.02.25. 09:50 Blero 

  • Blero avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 4

@Csörgő: Hello, szerintem ár/érték arányban az XLC szerszámok elég jók. Láncbontóból érdemes más márkát választani, mondjuk BBB-t. A Park Tool szerszámok a legjobbak, de iszonyat drágák, meg itthon nincs forgalmazójuk.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!