Milyen termo kulacsot tudnátok ajánlani?

Linkelt termék: Merida kulacs
1-14 (14 válasz)

Elküldve: 2017.11.13. 08:34 TOMI_77 

  • TOMI_77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 44
Témaindító kérdés:

Abban szeretnék segítséget kérni, milyen termo kulacsot tudtok ajánlani, ami valóban tartja a meleget/hideget? Többet kipróbáltam, de eddig egyik sem vált be, nem telt el egy óra, é kihűlt az ital benne.

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Elküldve: 2017.11.19. 17:57 TOMI_77 

  • TOMI_77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 44

@Makky: Hú, hát köszönöm a részletes leírást! Ilyen sokat azért nem tekerek egyszerre, de a hideg ugyanúgy hat rám, mindenképp ki fogom próbálni a módszered!

A Zefal-al kapcsolatosan többen is inkább a nyári használatot javasolják szintén.

Elküldve: 2017.11.14. 11:47 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

@Makky: Szerintem a thermo kulacsok inkább a hideget tartják jobban mint a meleget.Meleg italnak egyértelműen termosz.

Elküldve: 2017.11.14. 11:43 modulus 

  • modulus avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • _rigid MTB_ csapat
  • _rigid MTB_ csapat
  • hozzászólások: 31

@Makky:

Sőt. Ha sok zsebes katonai nadrágot veszel föl, akkor azzal már több napos túrára is fel tudsz pakolni. Hátizsák nélkül. :D :D

Elküldve: 2017.11.14. 11:10 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

Ja, és indulás előtt még lemegy egy liter otthon is! Puputeve effektus. :)

Elküldve: 2017.11.14. 11:08 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@TOMI_77: Az a linkelt Zefal nem jó semmire! Felejtsd el! Nekem is van. Nyáron mondjuk hűvösen tartásra rendben van, de télen nem jó, mert nem is bírja a 100 fokos cuccot! Bele se szabad tölteni elméletileg. Én télen hosszú edzésen úgy nyomom, hogy hátul a mezem zsebébe simán belefér középre egy 1 literes rendes fém vákumos termosz. A másik zsebbe beteszek még egy 0,75l-es szintén vákum termoszt. A harmadik zsebbe megy egyéb cucc. Nyeregtáskában a szerszámok. Kaja az egyik kulacstartóban egy kulacsba. A másik kulacstartóba pedig egy 0,5l-es thermo kulacs. Ennek nem tudom a márkáját sajnos, de ez bírja a 100 fokos teát. Vagyis 1+0,75+0,5l=2,25l-t tudok így vinni. A kulacstartós termosz az csak 1 órát bírja kb. Úgy szoktam csinálni, hogy a vákumtermoszból mindig utántöltöm és 30-60 perc múlva iszom csak, mert addigra lesz pont kellemesen ihatóan meleg. Korábban inni még túl forró később pedig már hideg. Így simán elmegyek 5 óránál többet is hátizsák nélkül! (Bár ismerek olyat, aki sima kulaccsal is elmegy ennyit. Amíg nem fagy be, addig megissza. Utána meg nem iszik semmit, csak otthon.) Még egy trükk: polifoam darabot ragasztottam a vákum termoszok egyik felére, hogy ne nyomja annyira a gerincemet/hátamat, mert főleg a középső nem túl kényelmes sok órán át, főleg amíg tele van.

Elküldve: 2017.11.13. 17:01 TOMI_77 

  • TOMI_77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 44

@modulus: Köszönöm válaszod! Igen, én is épp ezen gondolkozom, hogy hátizsák, aztán abba mehet bele a termoszom, és még ami kell. Amit direkt bringás célra gyártanak azok egyszerűen nem jók, nyáron felforr bennük a cucc, télen meg belefagy. Egyedül az Elite deboyo nevűt néztem, ami rendesen fémből van és tényleg tartja a meleget, van itt, az oldalon is beszámoló róla, de majd 9000 Ft és fél liter fér bele, ez egy óvodásnak elég maximum.

Elküldve: 2017.11.13. 15:12 modulus 

  • modulus avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • _rigid MTB_ csapat
  • _rigid MTB_ csapat
  • hozzászólások: 31

@TOMI_77:

Lehet akármilyen űrtechnológiás a kulacs, ha nincs kellő vastagsága nem fogja a hőt rendesen megtartani. Maximum a meleget, ha képes energiaforrásból meleget előállítani.

Azonos méret esetén lehet valamelyik tovább bírja, mint egy másik, de inkább egy jó termosz és mehet be a hátizsákba.

Egyébként sem árt egyéb felszerelést is magunkkal vinni a bringázásnak megfelelően.

Elküldve: 2017.11.13. 13:12 TOMI_77 

  • TOMI_77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 44

@outlaw512: Köszönöm válaszod! Még gondolkodom rajta.

Elküldve: 2017.11.13. 13:11 TOMI_77 

  • TOMI_77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 44

@rcs2003: Termoszom van, csak vastagabb, mint a biciklis kulacsok, és nem megy bele a kulacstartóba.

Elküldve: 2017.11.13. 13:08 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

@TOMI_77: Igen,nekem bejött.(mondjuk én a mall.hu-n vettem tavasszal akcióban 1590-ért.)A termosz se rossz főleg télen.

Elküldve: 2017.11.13. 12:45 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Miért nem veszel egy termoszt? Nekem bevált kulacs helyett. Órák múlva is még fújni kellett a teát a fagyban annyira meleg volt. :) 1000Ft volt. Erről a Zefalról is ízt írják a véleményeknél hogy 1 óra múlva rendesen lehűl a cucc benne.

Elküldve: 2017.11.13. 12:32 TOMI_77 

  • TOMI_77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 44

Szia!

Köszönöm válaszod!

Néztem ezt is, de nem mertem blindre megvenni, Neked ilyen van?

Elküldve: 2017.11.13. 11:39 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66
 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!