Milyen típusú spd-s pedált javasoltok és miért?

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2014.02.10. 20:25 balint737 

  • balint737 avatar
  • DH/Freeride arc
  • dh freeride klub csapat
  • dh freeride klub csapat
  • hozzászólások: 6
Témaindító hozzászólás:

Oszágúti tekerésre használnám, konkrétan a look redszerre meg a máskikra gondoltam (ezeket ismerem) mi a külömbség a kettő közt melyek a jó fajták ezeken belül? Előre is köszi.

Elküldve: 2021.03.04. 09:32 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

Üdv. Tanácsot szeretnék kérni. Szeretnék venni féloldalas pedált (egyik oldalt spd-másolik oldal taposó) . Városi közlekedésre, és egy kis túra-sport tevékenységre is használnám a bringát. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Egy ilyen pedált néztem ki kezdésnek: https://bikefun.hu/product/pedal-bikefun-trap-spd-taposo-c176-bf Elöre is köszi a válaszokat.

Elküldve: 2014.11.20. 17:44 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

No, beléptem az SPD pedál világába. Ma a szerelőm odaadta a SHIMANO PD-M520-as pedálját, amiben már min. 20 000 km van. Természetesen semmi tapasztalatom nincs az ilyen pedálok területén. Azért azt megjegyzem, hogy a pedálnak semmilyen érezhető hibája nincs. Nem kotyog, stb. Igaz, kopott a festés. Na bumm! Érdekes módon a jobb lábam némileg nehezebben tudom becsatolni, 20-30 s is igénybe vesz. Arról sincs semmi fogalmam, hogy ennek bármi köze lehet-e a pedálhoz, de szerintem nem. Inkább csak élménybeszámolót akartam tartani, az olyan "megfontoltaknak" mint én. Most még nagyon célirányosan gondolkodok a kincstolásról, de nagyon meglepett milyen könnyű. Nem azért mert alapra van állítva az erősség. Pont hogy nem. Először alapra húztuk, de úgy még a becsatolás is nehezebb volt, mivel nem éreztem olyan jól a bekattanást vagy mire kattant már tovább is mozdítottam a lábam. Így egy teljes fordulatot tekert a feszítő imbusz csavaron. Így is nagyon könnyű kicsatolni. Mindezt úgy, hogy 98A stoplim van, ami az 51-essel kompatibilis. Ehhez képest már nem is értelmezhető, amit az 56-osról mondanak, miszerint az kifejezetten a kezdőkre terveztek. Azért is könnyű, mert én valamiért nem kifelé, hanem befelé érzem természetesnek a bokám mozgatását, viszont így is tökéletesen kicsatol. Igazából annyira könnyen, hogy menet közben is sikerült egyszer-egyszer kicsatolni. Némi mozgást enged a lábnak, de eszerint én ennél néha még többet is mozdítom a lábam. Menet közben ekkor sem történik semmi. A pedált tökéletesen lehet taposni becsatolatlan állapotban is. Elindulni is egész nyugodtan lehet így. Mivel becsatolni nehezebb, ezért az úton érdemesebb egy nyugodtabb periódusban megtenni. Hirtelen ennyi, de majd írók még a további tapasztalatokról.

Elküldve: 2014.02.11. 19:38 balint737 

  • balint737 avatar
  • DH/Freeride arc
  • dh freeride klub csapat
  • dh freeride klub csapat
  • hozzászólások: 6

Köszi szépen mindenkinek! Sokat segítettetek, most már kezdenek körvonalazódni a dolgok.

Elküldve: 2014.02.11. 19:07 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@balint737: Nincs mit. Look-al, SPD-SL-el nincs tapasztalatom. Annyit tudok, hogy nagyobb a felületük, sárosan nem működnek. Azt hiszem stopliból van hozzájuk többféle, attól függően, hogy mekkora oldalirányú holtjátékot akarsz. A stoplik szintbe hozása a cipőtalppal nem megoldott, sétálni nem nagyon ajánlott benne, olyankor a műanyag stopli is gyorsan kopik.

Elküldve: 2014.02.11. 18:46 Csokimánia 

  • Csokimánia avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 51

Ez egy elég jó kis cikk a témáról:

http://bikemag.hu/magazin/hirek/orszaguti-vagy-mtb-patent-pedal-nem-mindenben-ertunk-egyet

Remélem tudtam segíteni!

Elküldve: 2014.02.10. 22:27 balint737 

  • balint737 avatar
  • DH/Freeride arc
  • dh freeride klub csapat
  • dh freeride klub csapat
  • hozzászólások: 6

Köszi. És ez a look nevű dolog ez milyen?

Elküldve: 2014.02.10. 21:40 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

Azzal számolj, hogy ha montis SPD-t használsz, túrázásra szánt(nem túl merev talpú) cipővel, akkor 100 fölött már zsibbadhat a talpad a stopli helyén, de mondjuk lehet, hogy ez valami talpbetéttel kiküszöbölhető.

Elküldve: 2014.02.10. 21:28 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

Az országútis cipőben nehezebb járkálni, a montisba jobban lehet, illetve az outis cipők szerintem könnyebbek súlyra. Outis stopli jobban kopik, és nem enged annyi holtjátékot a lábnak mint mtb spd.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!