Milyen Trekking vagy Cross-Trekking kerákpárt vegyek 40 ezerért?

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2014.06.23. 15:23 Norby86 

  • Norby86 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 79
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Márciusban már irtam a fórumra, úgy volt akkor hogy 70.000 környékén tudok venni Magellán kerékpárt. Sajnos az élet úgy hozta hogy betegségek,családi gondok miatt csak 40 ezer forintom van és egyenlőre gyüjteni sem tudok ehhez. Viszont itt a jóidő, mennék bicajozni néha és ehhez szeretnék tanácsot kérni hogy ki tud mostanában 40 ezer forint körüli áron használt trekking vagy Cross-Trekking kerákpárt melyet 80-90% a budapesti utakon használnék és 10-20% földúton. De igazából a földúton tényleg csak nagyon ritkán használnám. Magasságom 168cm súlyom pedig 55kg. Tehát a kerékpár ebből a szempintból szerintem kibírná a súlyom, bármiről is beszélünk. :) A fontos nekem az hogy azért ha megtekerem az úton, ne egy lomha öszvér legyen amit kín szenvedés tekerni, hanem egy paripa, amit könnyen lehet hajtani és azért rendesen gurul is. 28" kerékátmérőre gondolnék, hozzá egy megbízható vázszett, esetleg első teleszkóp ami nem üt, hanem állítható esetleg és szépen rugózik, illetve azért egy jó váltó is van rajta ami pár váltás után nem adja meg magát. Abszolut kezdő vagyok a kerékpárokat illetően, azonban itt úgy látom van sok hozzáértő ember. :) Szóval a segítségetekre lenne szükségem, ki mit tud ajánlani? Meg milyen márkákat érdemes kerülni,melyeket érdemes keresni ha van éppen eladó?

Elküldve: 2014.06.24. 21:22 Norby86 

  • Norby86 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 79

@gyuladaniel94: Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget. Ma sikeresenlezárult a kerékpár keresésem. :) Egy Kästle trekkinget vettem. Remélem nem fogok benne csalódni.

Elküldve: 2014.06.23. 23:06 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Norby86: Igen, 42-es külsővel majdnem 71 centi lenne a kerék. Szerintem nem lenne még nagy a 28-as bringa, mert ha a nyeregben ülsz, akkor nem a földön van a lábad, hanem a pedálon, de az a biztos, ha kipróbálsz egyet valamelyik boltban.

Elküldve: 2014.06.23. 20:22 Norby86 

  • Norby86 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 79

@gyuladaniel94: Ebben lehet valami amit mondasz,mert más is mondta nekem hogy "az csak dísz" ebben a kategóriában. Mondjuk én azért nem tudom ezt a gyakorlatban is megitélni,mert ezelőtt még ha ilyen alap szintű kerékpárjaim is voltak, mindegyiken ott volt az első teleszkóp, és gondom nem volt vele. Most utána is néztem és emlékezetből én ha jól tudom nekem ez a teleszkópom volt elöl: http://www.nolimitbike.hu/_ujhonlap/images/_alkatreszek/teleszkopok/suntour/m2025.jpg Szóval ha ez egy nagyon gyér darab akkor lehet abban valami hogy kb ha akkor jóvolt ez akkor a teleszkóp nélküli is megfog felelni nekem. Kezdem kicsit alább adni az igényeim,mert én is látom hogy sajnos 40 eerért nem fogok jót kapni. :( Sőt én abba is bele gondoltam hogy nem e nagy nekem a 28" kerékméret? Hisz a 168cm magaságommal, a belső lábszáram hosszúsága 73cm. És bizony egy 28" kerék ha jól számoltam 71cm átmérőt jelent. Ugye az ülés magasabban kell legyen mint a kerék, de azért 2cm a kerék és az ülés között kevés. Vagy ha meg emelem nem fog leérni a lábam ha hirtelen meg kell álnom, maximum ha bedöntöm a testem oldalra. Vagy ehhez te mit tudsz hozzáfűzni esetleg tapasztalatból?

Elküldve: 2014.06.23. 18:57 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Norby86: 40ezres kategóriában nem szoktak használható teleszkópot kapni a trekking kerékpárok, sőt, még jóval magasabb árkategóriában sem. Egy ívelt acélvilla sokkal jobban ellátja a feladatát, amellett, hogy egyáltalán nincs karbantartásigénye és könnyebb is.

Elküldve: 2014.06.23. 18:20 Norby86 

  • Norby86 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 79

@hefi: Gondolkodtam ezen is már, bár nekem inkább 28" kerékméretben lenne szimpatikusabb és fontos lenne még ugye az első teleszkóp is,illetve a magasságomhoz ideális vázméret sem utolsó szempont. Láttam egy Mckenzie Hill 400 kerékpárt 28" kerekekkel is hirdetve, bár ez a nevéből kindulva gondolom DH-ra van kitalálva. Minden esetre ez is tetszik, bár gondolom ezzel nem lehet valami gyorsan haladni közúton ha slick gumit rakok rá. Minden esetre ha esetleg más is nézi ezt a topikot és tudna valamit ajánlani én továbbra is várom a segítséget. :) Szeretnék egy 1-2 héten belül dönteni, de egyuttal elkapkodni sem szeretném.

Elküldve: 2014.06.23. 15:48 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Norby86: vehetsz pár boltban, szervizelt, garanciális használt montit, amire egy sima slick gumit téve ugyanolyan gyorsan tudsz haladni, mint egy trekkinggel! Itt pl. egy nagyon jó ajánlat >>

Elküldve: 2014.06.23. 15:41 Norby86 

  • Norby86 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 79

@hefi: Köszi, ezeket már végig néztem, de sajnos nem találtam a 40.000 forintos árkategóriában olyat ami megérné.

Elküldve: 2014.06.23. 15:27 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925
 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!