Milyen villa a legmegfelelőbb?

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2018.06.05. 19:27 Xeno 

  • Xeno avatar
  • hozzászólások: 4
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Szeretnék magamnak összeállítani egy cross trekking kerékpárt. Tény, hogy elég nehezen találok vázat is, de villát hozzá, talán még nehezebben. Azt szeretném kérdezni, hogy tapasztaltabbak szerint ezen a téren milyen teleszkópos villa a legmegfelelőbb? Nem nagyon ismerem a típusokat. Márka alapján szeretnék egy rockshox-ot, mert azt ha jól tudom jó márka, de nyitot vagyok másra is. A lényeg, hogy inkább olajos, vagy levegős, vagy amilyen van még? Olajosakról olvastam már több rossz tulajdonságot is, levegős ügyben még nem nagyon kutakodtam. Vélemények?

Elküldve: 2018.06.08. 13:46 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@Xeno: A levegősben a rugók nem közvetlenül a rugózás miatt vannak, hanem a különböző "szelepek", gyűrűk megfelelő helyzetben rögzítésére. Bicikli első villában az olajos valami prémium kategória lehet, olyat nem ismerek. Rugós tagban, inkább. http://www.srsuntour-cycling.com/hu/service/download-area/consumer-downloads/bike/exploded-views/

Elküldve: 2018.06.07. 16:55 Xeno 

  • Xeno avatar
  • hozzászólások: 4

Talán inkább máshogy teszem fel a kérdésem. (Egyébként úgy néz ki inkább MTB lesz ebből). A kérdésem inkább arra irányult volna, hogy milyen típusú teleszkópos villák léteznek? Rugós/olajos/levegős, pl. ha jól tudom az olajos is félig rugós, a levegős is ugyanazon elv alapján működik? Egyik szárban rugó, másikban a levegő vagy hogy? A technikai része érdekelne, na meg persze az, hogy melyikről vannak a legjobb tapasztalatok, milyen technika, melyik gyártö?

Elküldve: 2018.06.07. 11:51 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@OKdoki: Ja, igen! Az 50-60 000 ft a levegős Paragon ára, a rugós nyilván olcsóbb valamivel, de olyat még nem láttam.

Elküldve: 2018.06.07. 11:49 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

A Suntour villák általában jók, főleg ha a saját kategóriájában hasonlítod. Egy 20 ezer forintos rugós villájuk hozza azt, amit egy rugós villától elvárhatsz egy trekkingen. A Rockshox még jobb lehet. Persze, főleg a Paragon jöhet szóba. A Rose Bike-nál szokott lenni rá akció, és olyan 50-60 000 ft közé esik az ára. Ezért az árért Suntour-ból is kapsz levegős villát, ami jó. Melyik a jobb? Fene tudja. https://www.sram.com/rockshox/products/paragon-silver-tk Keress akciókat! Figyelj rá, hogy tappered nyakas vagy nem! Néha rossz a kép, ezért olvasd el a leírást!

Elküldve: 2018.06.06. 23:16 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

Szia!

Először is fontos tisztázni, hogy mekkora az anyagi kereted. Másodszor, hogy csak új vagy esetleg használt alkatrészt is vennél? A piac hatalmas,bár kifejezetten treking villákban nem olyan nagy a szórás... Az általad preferált rockshox gyárt nagyon jó villákat is de treking kategóriában fogalmam sincs milye van :) A Suntour csinálja az NCX szériát, ami jó lehet. De személyes tapasztalatom semmi. A Suntournak egyébként van jópár treking telója, de a legtöbb inkább csak a kerékpár tömegét növeli, jobban jársz egy minőségi merev villával. Azt javaslom olvasgass treking teszteket, biztos, hogy a villára is kitérnek.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!