Mindenkori bringás akciók, leárazások

1-24 (24 hozzászólás)

Elküldve: 2017.07.04. 17:20 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Nem találtam kapcsolódó témát így nyitok egyet. Időről időre meg lehet csípni különböző üzletekben bringás cuccokat igen jó áron. Ez nem a reklám helye, ne értsétek félre, csupán segítő szándék. Elsőként amire felhívnám a figyelmet: tegnap óta a Tescoban kiárúsításba került csomó bringás cucc. Amikre kb emlékszem a termékpalettáról: 26-os belső 249 Ft. 26-os quick fix belső (kerékcsere nélkül beszerelhető belső) 347 Ft. Sokfunkciós hőmérős(!) kerékpárcomputer ~1400 Ft, nyeregtáska ~600Ft, kesztyű (700Ft körül), Rolson minipumpa (600Ft körül), sisak akár már egy ezrestől, Rolson multifunkciós zsebszerszám 949 Ft. A Lidl-ben éppen ami fut és érdemes, (ma jártam ott): kerékpáros kesztyű változó méretben és színben 999Ft, Kerékpáros rövidujjú felső ~2000Ft, cserélhető lencsés Crivit sportnapszemüveg 2222 Ft. Hátha valakit érdekelnek a fentiek és hátha a jövőben ebben a topikban landolnak a jó tippek. :)

Elküldve: 2019.06.09. 22:07 BikeKata 

  • BikeKata avatar
  • hozzászólások: 8

@BikeKata: ....ja és persze konszolidált áron keresek rugós/teleszkópos nyeregcsövet , 'nehogymá többe kerüljön mint ez az akciós HERVIS-es bicaj :)

Elküldve: 2019.06.09. 22:02 BikeKata 

  • BikeKata avatar
  • hozzászólások: 8

Hali Mindenkinek! Új, egyszerű kis trekking bicajomra keresek rugós nyeregcsövet, meg ugyan csajként annyira nem értek hozzá, de légyszi nézzétek már meg (profilomban) hogy erre milyet, hanyas ilyen nyereg teleszkópot vagy mit lehet/érdemes venni? Létezik olyan hogy teleszkópos nyereg? Többnyire aszfalton nagyobb távok megtételére használnám, meg dombos szakaszokon. Gyárilag eléggé merev az egész. Köszi a javaslatokat, a segítő tanácsokat.

Elküldve: 2018.10.31. 20:33 ojpenge 

  • ojpenge avatar
  • hozzászólások: 2

@rcs2003: Köszi. Sejtettem, mert gyanúsan olcsók voltak, de gondoltam rákérdezek, hátha másnak van már tapasztalata.

Elküldve: 2018.10.31. 04:47 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Szia! Kivétel nélkül kamu mind!

Elküldve: 2018.10.30. 21:48 ojpenge 

  • ojpenge avatar
  • hozzászólások: 2

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni azokkal a honlapokkal kapcsolatban ahol nagyon olcsón hirdetnek ránézésre elég jó kerékpárokat. pl: https://www.kingture.com/ Mennyire valósak ezek az oldalak. Valakinek esetleg tapasztalat?

Elküldve: 2018.03.08. 23:10 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@rcs2003: Köszi az infót! Én ezen a plafonra csörlőzhető biciklitartón gondolkodtam. Van valakinek vele tapasztalata? 3,4m belmagasságú garázsban használnám.

Elküldve: 2018.03.08. 14:06 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Sziasztok! Mától indult a Lidl-ben a tavaszi akciózás. Évek óta nézegettem, de csak most vettem meg a sokak által dícsért sajátmárkás szerelőállványt. Aki vásárolni szándékozik, ne habozzon :)

Elküldve: 2018.01.02. 20:17 Ivett30 

  • Ivett30 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Mostanában itt láttam akciót: https://www.kerekparcity.hu/kerekparsimogato

Elküldve: 2017.12.03. 10:44 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Ugyanitt Suntour Axon villát is láttam (RL-RC CTS 27.5") 65-ért! Hátha valaki épp kap rajta :)

Elküldve: 2017.12.03. 10:41 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Sziasztok! Az alza.hu-n láttam: SR Suntour Raidon RL-R CTS(tapered) 27,5"+ fekete villa féláron 47000 Ft-ért, 2 utolsó raktári darab! klikk ide A héten vettem tőlük egy másik Suntour villát, nem egészen két nap alatt kiszállították, merem ajánlani bárkinek.

Elküldve: 2017.11.08. 00:22 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Én csak elmeséltem egy konkrét esetet, amiből mindenki levonhatja a számára megfelelő következtetést. Nem állítottam, hogy a Hervisben nem csinálhatsz jó vásárt, a Dechatlont pedig meg sem említettem. Nem tudom miből gondoltátok, hogy nem vagyunk egy véleményen. Pedig de :). A lényeg, hogy végülis közösen összehoztuk, hogy mire figyeljen aki ott vásárol.

Elküldve: 2017.11.07. 12:56 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

@Knight_ : Attól, hogy venni akartál 280 ezer forintért biciklit, amiről kiderült, hogy szar, még lehetnek jó vételek. Igen, a nagy része túl van árazva, átverésre mennek rá. Régen bementem a Hervisbe, és röhögtem, hogy a 200 ezres bicajnak rosszabb a felszereltsége, mint az én 79 ezres bicajomnak. De ezektől eltekintve olyan akciók vannak a Hervisben, és a Dechatlonban is, amik sehol máshol. Dechatlonban érdemes hozzáértés nélkül is bicajt vásárolni, de a Hervisben nem.

Elküldve: 2017.11.07. 11:20 modulus 

  • modulus avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • _rigid MTB_ csapat
  • _rigid MTB_ csapat
  • hozzászólások: 31

@Knight_: Sok helyen így dolgoznak, nem csak ott. Sőt. Ezzel nem fedeztél fel újat. Megadnak előző árnak olyat, amilyen soha nem volt, aztán akciósan is drágább mint egyébként.

Azért kell végig nézni az összes elemet, nem csak 1-2t és bizony megéri a pénzét. Még úgyis ha egy meglevő vázra átpakolsz mindent. És nem, nem 30-as akcióról van szó, hanem a kiárusításról. Az 50, vagy több.

Én egyébként a használt bringa, vagy az építés híve vagyok. Ilyen helyekről sose vásároltam, csak kipróbálni járok be. De eljátszottam a gondolattal hogy veszek egyet, és donornak jó lesz. :)

Egyébként is amit saját részre használok, olyat nem is kapni úgy egyben, ilyen igényekre.

Elküldve: 2017.11.07. 11:00 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@modulus: Én 2013-ban játszottam el a gondolattal, hogy veszek egy Hervises KTM bringát. Ha jól emlékszem KTM Sport XT 29 volt a neve, és 280.000,-Ft volt 30% kedvezménnyel. Tulajdonképpen azt csináltam, amit te is javasolsz most: Összeírtam a főbb alkatrészeket és utánanéztem a neten az áraknak. Hamar le is mondtam a bringáról. Valahol még biztos megvan a táblázat is, de fejből is megy, hogy a nevében beszédes "XT" egy hajtóművet és egy hátsó váltót takart. Minden más Deore vagy nonset cucc volt. Nem azt mondom, hogy közel sem ért a bringa annyi pénzt, de ne kábítsanak a 30% kedvezménnyel, mert az bizony kamu. Azzal meg nem tudok egyetérteni, hogy aki nem ért a biciklikhez, az megérdemli, hogy átverjék.

Elküldve: 2017.11.07. 10:22 modulus 

  • modulus avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • _rigid MTB_ csapat
  • _rigid MTB_ csapat
  • hozzászólások: 31

@Knight_: Akcióban kegyetlen jókat ki tudsz fogni belőlük, olyan felszereltséggel, hogy más helyen csak 100-150 ezerrel drágábban veszed meg, ha csak nem többért. Nem csak a teleszkóp jó ilyen esetben, hanem a teljes váltórendszer (nem csak a hátsó váltó), illetve minden hajtáselem. Plusz adnak egy jó belépő szintű hidraulikus tárcsa féket, ami bőven elég egy olyan bringásnak, aki nem versenyzésre használja.

Ezen kívül mi marad? Váz, kerekek, kormány, ülés.

Itt most nem arról van szó, hogy bármikor bemész és leakasztasz egy brutál jó bringát potom áron, hanem vannak akciók, és érdemes rájuk nézni néha, mert fele áron meg tudsz venni egy olyan kerékpárt, amihez egyébként csak használtan jutnál hozzá. Egyetlen hátrány, hogy ezek kiárusított termékek, lehet nem az adott év kiadása, hanem tavalyi, illetve lehet nem lesz belőle már 17"-os méret, hanem csak 19". De ettől valakinek még jó lehet.

Aki meg nem tud egy X felszereltségű bringát bármi mással összemérni, hogy megéri-e megvenni, az laikus hozzá. Lehet valakit megvesznek egy Xt hátsó váltóval, holott a többi minden gagyi, de az meg is érdemli, mivel manapság már mindennek utána lehet nézni a neten.

Elküldve: 2017.11.07. 09:45 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

A KTM külön állít össze bringákat a Hervisnek, amiket sehol máshol nem lehet kapni. Ez azért van, hogy a Hervis a saját üzleti stratégiájával tudja értékesíteni: Ad neki egy túlzó listaárat (amit így nyilván nem tudsz semmivel összehasonlítani), majd nagyvonalúan ad belőle 30% kedvezményt. A trükk másik fele pedig, hogy általában csak a feltűnő alkatrészek drágák és jól csengő nevűek ezeken a Hervises bringákon.

Elküldve: 2017.11.05. 22:28 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

@ikarus266 : Sok veszteni való nincs. 200 ezer a fox teló, ha így nézzük a maradékért adtál 38 ezret. Én is kíváncsi vagyok milyen fenntartósaid vannak. Legfeljebb a váz lehet rossz, azt meg simán lecseréled, nem nagy tétel :)

Elküldve: 2017.11.05. 20:25 modulus 

  • modulus avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • _rigid MTB_ csapat
  • _rigid MTB_ csapat
  • hozzászólások: 31

@ikarus266: KTM bringáról nincs rossz tapasztalatom. Sőt a Focus sem rossz. De hallgatom. :)

Elküldve: 2017.11.05. 19:44 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 191

@modulus: Ezeket a Hervises és egyéb nagyáruházas világmárkás bicajokat érdemes fenntartással kezelni, még ebben az árkategóriában is. Arról, hogy miért, készül egy külön írás...

Elküldve: 2017.11.05. 18:09 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

@modulus: Hát igen, néha akad gyöngyszem a 300 ezer forintos xcm teleszkópos bicajok között :)

Elküldve: 2017.11.05. 17:17 modulus 

  • modulus avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • _rigid MTB_ csapat
  • _rigid MTB_ csapat
  • hozzászólások: 31

@sipi88: Ugyanilyen felszereltséggel van most 29er KTM 250 ezerért, ugyanúgy a Hervisben. Lehet ott jókat kifogni, ha van éppen az akciós termékből. :)

Elküldve: 2017.11.05. 17:04 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Remek kezdeményezés, támogatom! Aki most akar biciklit venni, az menjen a Hervis-be (Agria park). Kilimanjaro 27,5" kerékpár 238 ezer forintét. Fox 32 teleszkóp!!, deore váltókarok és hajtás, deore xt váltás. Tesco-ban ma vettem u lakatot, 2700 helyet 1350, 12 mm vastag, és 10 cm belső szélesség. https://i.ytimg.com/vi/0ni0XfJKU4o/maxresdefault.jpg
Nem egy csúcskategóriás Abus, de esztétikailag faszán elrettenti a tolvajt :)

Elküldve: 2017.10.09. 20:26 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Hahó mindenki! Itt az ősz, indulnak a kiárusítások, érdemes figyelni. A Tescoban jártomban keltemben láttam hogy több bringás cucc le van ütve 50%-ra, köztük egy minipumpa amit megelégedéssel használok már két éve.1250-ért vesztegetik, ugyanitt 149-ért van a háromdarabos gumileszedő. Láttam még nagy kijelzős háttérvilágításos km órát, 3000 ft alatt. Az asszony gépén ilyen van tavasz óta, jól teszi a dolgát. Gyerekeknek verdás, miki egeres kesztyűt láttam 1000 ft-ért.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!